Jeho vítězem se stalo družstvo FC ZVVZ, které ve finále porazilo domácí FC Písek 3:2 na penalty a postoupilo do Malého jihočeského finále, které se uskuteční 25. 5. v Českých Budějovicích.

Výsledky zápasů píseckého kola:

Skupina A:

FC Písek – Mirotice 3:1, –Sepekov 4:0, –Kovářov 10:0. Sokol Sepekov – Kovářov 6:0, –Mirotice 2:3. TJ ZD Kovářov – FK Mirotice 0:12.

Skupina B:

Sokol Sedlice – FC ZVVZ 1:8, –Hradiště 2:2, –Protivín 1:1. FK Protivín – Hradiště 0:2, –FC ZVVZ 1:6. TJ Hradiště – FC ZVVZ 1:2.

Semifinále:

Písek – Hradiště 2:1, Mirotice – FC ZVVZ 0:8.

Utkání o 7. – 8. místo:

Protivín – Kovářov 9:0.

Utkání o 5. – 6. místo:

Sedlice – Sepekov 1:2 na pen.

Utkání o 3. – 4. místo:

Hradiště – Mirotice 5:1.

Finále:

FC Písek – FC ZVVZ 2:3 na pen.

„Je vidět, že kluci rok od roku rostou, a to jak po fyzické, tak i hlavně po psychické stránce. Daří se jim kombinačně a já si myslím, že tento turnaj zaslouženě vyhráli,“ řekl po finále Jiří Homolka, trenér vítězného týmu FC ZVVZ.

Konečné pořadí regionálního kola v Písku:

1. FC ZVVZ, 2. FC Písek, 3. TJ Hradiště, 4. FK Mirotice, 5. Sokol Sepekov, 6. Sokol Sedlice, 7. FK Protivín, 8. TJ ZD Kovářov.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen David Přibyl (FC Písek), nejlepším hráčem Roman Maršík (FC ZVVZ, obdržel šek na setkání s Karlem Poborským), nejlepším střelcem se s osmi brankami stal Karel Báca z týmu FC Písek.

První tři celky dostaly sadu dresů a všichni zúčastnění hráči si odnesli domů míč. Ceny předávali starosta Písku Miroslav Sládek, bývalý český fotbalový reprezentant Karel Poborský, který měl na píseckém stadionu autogramiádu pro veřejnost, a další.

„Vítěz tohoto kola se kvalifikoval mezi deset nejlepších týmů, které budou v září bojovat o výhru v celém turnaji. To znamená postup na mezinárodní halový turnaj v německém Gilchingu, který se uskuteční ve dnech 29. – 30. listopadu letošního roku,“ vysvětlil Vladimír Vácha, mluvčí energetické společnosti E.ON ČR, která je generálním sponzorem turnaje.

Další kolo se uskuteční tuto neděli na Stadionu Míru v Táboře.