Tak jsme se už dočkali. Po několikaměsíční přestávce již v sobotu 15. března odstartuje jarní část fotbalové divize skupiny „A“.

V tabulce šestý FC Písek (22 b) hostí na svém hřišti od 10.15 hod. osmé Vejprnice (20 b). Podzimní duel skončil 0:0.
O krátký rozhovor před úvodním vstupem do soutěže jsme požádali trenéra píseckého týmu Zdeňka Starobu.

Splnila zimní příprava mužstva na druhou polovinu soutěže vaše očekávání?

Řekl bych, že převážně ano. Celá příprava proběhla podle stanoveného plánu. Absolvovali jsme soustředění na Hrdoňově, které rovněž spnilo svůj účel, takže po této stránce jsem spokojen.

Došlo přes zimu k nějakým změnám v hráčském kádru?

Po podzimu dlouhodobě zranění hráči, ať to byli Legdan, Červenka, Kubiš a další se dali zdravotně dohromady, jsou v pořádku a připraveni zasáhnout do hry. Z Českých Budějovic se nám vrátil na hostování Kosobud, který již v týmu působil v první polovině soutěže. Na půlroční hostování k nám přišel Puchmajer z Dobříše a opačně z hostování ve Strakonicích se vrátil Zach. Naopak hostování v mužstvu ukončil Kokštejn. Musím přiznat, že jsem počítal s tím, že mužstvo v průběhu zimní přestávky doplníme kvalitněji. Oslovili jsme řadu hráčů, ale z jejich příchodu do Písku nakonec sešlo. Z tohoto pohledu si myslím, že máme ještě rezervy, neboť se nám nepodařilo mužstvo doplnit tak, jak jsme si představovali.

Na podzim jsme ve Vejprnicích uhráli bezbrankovou remízu, ale teď to bude docela jiné utkání. Je to první mistrovský zápas po zimní přípravě, do kterého jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Na začátku jara máme velice těžký los, za týden jedeme do Votic, poté doma přivítáme rezervu ligové Viktorie Žižkov, která je v čele tabulky, a pak nás čeká v tabulce poslední tříbodová Doubravka, která přes zimu hodně posílila. Řekl bych, že právě mužstvo Doubravky se z divizních mužstev posílilo nejvíce. Takže můžeme očekávat, že nastoupíme proti zcela jinému týmu než na podzim.
I přesto se pokusíme úvodní zápas s Vejprnicemi zvládnout co nejlépe. Chceme v něm získat tři body. Bude to hodně složité, protože soupeř přes zimu určitě také nespal a dobře se na jaro připravil.