V sobotním zápase proti Bohemians Praha sice neskóroval, ale svými přesnými přihrávkami našel Klavíka a Bustu a ti už si věděli rady. FC Písek zvítězil nad druholigovým týmem 2:1. Písecký kanonýr Jan Zušťák je před blížící se jarní sezonou ve střelecké formě i v herní pohodě.

Co byste řekl k právě skončenému zápasu s Bohemians?

Utkání splnilo svůj účel. Znovu jsme prokázali, že se nám v přípravě daří a že odvádíme stoprocentní výkony. Myslím si, že i výsledek odpovídá naší hře. Celý tým šlapal naplno a je třeba klukům poděkovat za tak odmakaný zápas.

V minulém zápase s Benešovem jste vstřelil tři góly, povzbudily vás do dalšího utkání proti přednímu celku druhé ligy?

Určitě, každé vítězství v přípravě je důležité, nikdo nechce prohrávat. A útočník je na hřišti od toho, aby góly dával. A když je dává, je v pohodě. A je dobře, že branky dávají i další hráči – Adam Klavík, Roman Pivoňka, Filip Busta nebo Karel Krejčí. Takže střílení gólů je rozloženo na celé mužstvo, neleží to pouze na mě, a tak by to mělo být. Myslím si, že zatím naše mužstvo vypadá dobře.

Dneska je složení mužstva docela jiné než bylo na podzim. Jak vy, coby kapitán, vnímáte změny v hráčském kádru?

Změny jsou znát. Teď už hrajeme zhruba v sestavě, ve které bychom měli hrát v jarních mistrovských zápasech. A každý z hráčů musí bojovat o své místo v sestavě, protože na jeho post jsou připraveni další zájemci. Myslím si, že sestava už si takzvaně sedá, což ukazují i samotné přípravné zápasy.

Kvalita soupeřů v přípravných zápasech je rozdílná, jednou hrajete proti diviznímu týmu, dvakrát už jste nastoupili proti prvoligovým celkům, jak se to projevuje na hře mužstva?

Samozřejmě, zápasy to jsou odlišné. Hlavně v tom, že se v nich zaměřujeme na útočnou i obrannou činnost. V utkáních proti divizním celkům hodně využíváme centry z křídelních prostorů, které se snažíme brankově zakončit.

Proti silnějším soupeřům naše defenziva šlapala dobře, ale hrozili jsme i směrem dopředu. A to je důležité.

Vytvořila se z nových hráčů dobrá parta?

Pokud se vyhrává a v přípravě se trénuje naplno, nejsou žádná zranění, tak je všechno v pořádku. Parta je v týmu dobrá. A já věřím, že to potvrdíme i v mistrovských zápasech.