První dvě branky vstřelil stoper Roman Pivoňka (rok narození 1982), který po utkání odpovídal na otázky Píseckého deníku.

Vyhráli jste nad snaživým soupeřem, jaké to bylo utkání?

Myslím si, že utkání splnilo svůj účel a jsme rádi, že se nám podařilo v něm zvítězit. Samozřejmě nějaké nedostatky tam byly, ale to tak v zápasech proti soupeři z nižší soutěže bývá.

Nám se hrálo hůře, protože soupeř se hodně stáhl před vlastní šestnáctku, úporně bránil a odkopával balony, zatímco my jsme museli tvořit hru. Řekl bych ale, že jsme se s tím poprali velice dobře a zaslouženě jsme zvítězili.

Vstřelil jste dva góly, co byste k nim řekl?

Jsem rád, že se mi v utkání podařilo skórovat hned dvakrát. První gól jsem vstřelil po rohovém kopu hlavou, což jsme měli domluvené a nacvičené. A ono se to povedlo. A druhou branku jsem opět vstřelil hlavou. Byl bych velice rád, kdyby se mi takto střelecky dařilo i v soutěži. Góly, kterém dávám v přípravných zápasech, nic neznamenají.

Jak vnímáte dosud odehrané zápasy týmu FC Písek?

Já myslím, že zatím je to dobré, akorát co se mi nelíbilo, byl středeční zápas v Praze se Žižkovem, který jsme prohráli 1:3. To jsem věděl, že ani mně ten zápas příliš nesedl. Ale co se dá dělat, hrálo se na umělé trávě, což je povrch, který mi zrovna moc nevyhovuje.

Jsem rád, že jsme na prohru s Viktorkou rychle zapomněli, soustředili jsme se na další zápas, který jsme dobře zvládli.

Vrátil jste se do Písku, který nyní trénuje Zbyněk Busta. Jak vnímáte jeho náročnou zimní přípravu?

Na jaře jsem hrál divizi v Hořovicích, kde jsem byl spokojený. Ale jsem rád za to, že jsem se opět mohl vrátit do Písku a budu si zde moci znovu zahrát vyšší soutěž. Spoustu kluků v týmu znám, stejně tak i prostředí, s trenérem jsem už hovořil, takže vím, co ode mne očekává. Myslím, že si vyhovíme.

Takže už jste se s klubem domluvil na smlouvě?

Ano. Smlouvu mám podepsanou a jsem za ní rád, přesto mám ještě svojí práci, protože fotbalem bych rodinu neuživil. A jsem také rád, že to mám nyní blíže domů do Českých Budějovic, než když jsem jezdil do Hořovic.

Sledoval jste na jaře výsledky píseckého týmu ve třetí lize?

Samozřejmě, že jsem sledoval výsledky Písku, vždyť tady mám kamarády, se kterými jsem si často volal. S Jirkou Hrbáčem, se kterým jsem hrál v Hořovicích, jsem sledoval zápasy píseckého týmu a určitě nás netěšilo, že se mužstvu nedaří. Ale takový už je fotbal, jednou jste nahoře a podruhé zase dole.

Věříte, že by se Písek mohl na jaře posunout do klidného středu tabulky a vyhnul se tak bojům o záchranu?

Určitě má Písek na to, aby se v soutěži zachránil. A já udělám maximum pro to, abych mužstvu k tomu pomohl. Hra týmu proti Příbrami i Žižkovu byla velice dobrá, akorát, že v Praze jsme dostali hloupé góly.

A to by se nemělo stávat. Ale už jsme si to vyříkali a troufám si říci, že už se nám to nestane. Ale z kombinační hry týmu mám radost a věřím, že nebude mít na jaře žádné komplikace.

Se kterým ze spoluhráčů si na stoperu nejvíce vyhovíte?

(Smích) Na to se nedá odpovědět. Všichni hráči v týmu jsou kvalitní a záleží jenom na trenérovi, koho z nich pošle na hřiště. Všechno je to o komunikaci a zastupitelnosti. Myslím si, že s Filipem Bustou si v tomhle směru hodně vyhovíme.

V utkání proti Lažišti nastoupili dva slovenští hráči Hanták a Kohut, kteří jsou u Otavy na zkoušce. Nevadí vám, když v každém zápase hraje mužstvo v jiné sestavě?

Samozřejmě, je to na samotných hráčích, aby se předvedli trenérovi v co nejlepším světle. Druhý poločas jsem hrál vedle kluka, kterého vůbec neznám a také nevím, jaké má na hřišti návyky, na druhou stranu, on zase nezná moje zvyky.

Ale tak to prostě je. Od toho přípravné zápasy jsou, aby se v nich zkoušelo. Ne každému hra týmu sedne, uvidíme, zda někdo z těchto nových hráčů v Písku zůstane.

V minulosti vás často provázela zranění, jak se cítíte nyní?

Musím to zaklepat, zatím jsem zdravotně v pořádku a doufám, že to i vydrží. Jak už jsem řekl, umělá tráva není pro mě ideální, protože, když zde běháme nebo při zápase přijde nějaká zasekávačka, tak to pro mě moc není. Musím hodně rehabilitovat a odpočívat, prostě na moje koleno není tento povrch nijak ideální.

Vaše přání pro jaro?

Mým přáním je, abychom se co nejdříve v lize zachránili, aby se nám dařilo a na naše zápasy chodilo co nejvíce lidí. Pokud to tak bude, měla by na jaře být v Písku fotbalová pohoda.