A právě přes tohoto hráče byla zakládána většina útočných akcí Písku po pravé straně a nutno říci, že svým pohybem dělal Linhart soupeři hodně starostí. Po utkání odpovídal navrátilec do týmu Tomáš Linhart na otázky Píseckého deníku.

Tomáši, kam vedly vaše kroky po odchodu z Písku?

Po skončení sezony v létě loňského roku, kdy z Písku odešla celá řada hráčů, se kterými jsem hrál dva roky třetí ligu, jsem se rozhodl rovněž odejít a zamířil jsem na hostování do divizní Koloveče.

Zpočátku to tak ani nevypadalo, ale asi po čtrnácti dnech tam zkrachovala veškerá komunikace s vedením klubu a ani sponzoři se nevyjadřovali k finanční stránce ohledně zajištění fungování klubu.

V září jsem si udělal zranění, které nemělo s fotbalem nic společného, prostě jsem se při práci v lese řízl motorovou pilou do stehna. Takže po třech měsících jsem tam skončil s tím, že jsem za mužstvo odehrál pět zápasů. Poté mě kontaktoval písecký manažer Luděk Mařík a koncem listopadu jsem už trénoval v Písku.

Teď bude záležet na tom, jak se mi bude dařit v zimní přípravě a zda se bude líbit můj herní projev trenéru Bustovi. Myslím si, že v únoru bych už měl vědět, jaká bude moje další fotbalová budoucnost, zda zůstanu v Písku nebo půjdu na hostování do jiného klubu.

Můžete říci, jak došlo k vašemu zranění?

Stalo se to 5. září loňského roku. Řízl jsem se motorovou pilou do stehna. Měl jsem asi pětadvacet stehů. Následné tři měsíce jsem marodil a musím říct, že ještě ani teď není všechno v ideálním stavu.

Noha se ještě nezpevnila, takže co se týká mojí fyzičky, mám v ní ještě rezervy. Věřím ale, že během přípravy všechno doženu.

Příprava mužstva probíhá teprve krátce, jak se vám zamlouvá parta nových hráčů, kteří přišli do Písku na zkoušku?

Jsou zde převážně mladí hráči, perspektivní, ale podle mého názoru by neškodilo, kdyby do týmu přišel ještě nějaký zkušenější hráč. Právě na nezkušenost doplácel písecký tým v podzimní sezoně, což se kromě jiného odrazilo na jeho umístění v tabulce.

Na druhou stranu s příchodem trenéra Busty a nových hráčů, kteří doplní kádr, by mužstvo nemělo mít na jaře vážnější problémy. A já věřím, že Písek bude hrát třetí ligu i v dalších sezonách.

Jak se vám jeví příprava pod trenérem Bustou?

Zatím je to necelých čtrnáct dní, co se připravujeme, a to je velice krátká doba. Mně taková příprava vyhovuje a jsem s ní spokojený. Uvidíme, co přijde dál.

Nastoupil jste do druhého poločasu utkání s Příbramí, jak se vám na písecké umělce hrálo?

I když se jednalo o první přípravný zápas, myslím si, že pro diváka byl zajímavý. K vidění byly pěkné kombinační akce, hrálo se slušně bez zákeřných faulů. Řekl bych, že po deseti dnech tvrdé přípravy jsme si všichni zahráli dobrý fotbal a uhráli jsme s favoritem pěkný výsledek.

Bylo dobře, že jste v prvním přípravném zápase narazili hned na prvoligového soupeře?

Podle mého názoru je docela jedno, na jakého soupeře narazíte. My jsme byli rádi, že po dvou týdnech přípravy jsme si konečně mohli zahrát normální zápas. Příbram přijela v kompletní sestavě, její složení bylo ve druhé polovině zápasu silnější než v prvním poločase, přesto jsme uhráli slušný výsledek.

Naše hra nebyla špatná, i když nějaké chyby v obranné činnosti tam byly, ale to je tím, že se zkouší noví hráči, kteří se na hřišti teprve poznávají.

Další zápasy jsou před vámi, příští sobotu narazíte na divizní Tachov. To bude asi docela něco jiného než proti Příbrami, ne?

Do zápasu s Příbramí jsme šli naplno, nekoukáme se na to, proti jakému soupeři jdeme hrát, jestli hraje ligu nebo divizi. Prostě chceme hrát pěkný útočný fotbal, ne žádné plácání.

Když budeme pokračovat v takových výkonech jako proti Příbrami, není potřeba se bát ohledně záchrany ve třetí lize. Nyní nás čeká třídenní soustředění v Písku, při kterém nás čekají dvoufázové tréninky. Tam na sobě hodně zapracujeme.

Jak se dneska díváte na svoji fotbalovou budoucnost?

Bude to hodně složité. Ještě ani nemám ukončené hostování v Koloveči, takže nyní se řeší, co a jak vlastně bude. Momentálně nevím, jak to všechno bude, co se týká věcí kolem mně. Doufám ale, že to dobře dopadne.