Převážnou část podzimní sezony jste neodehrál kvůli zranění. Jak vlastně k němu došlo?

Zranění jsem si přivodil vlastně už v létě, někdy na konci července, a i teď  mi noha stále bolí. Je to se mnou trochu složité, protože ani lékaři moc dobře nevědí, co to vlastně je. Neustále mám na noze otok a musím čekat, až mi splaskne.

Prvních šest zápasů podzimu jsem sice odehrál, ale pak už to nešlo.

V těch šesti zápasech jste vstřelil jeden gól, ale zřejmě jste od sebe očekával víc, že?

To určitě. Navíc v těch šesti zápasech jsem nebyl se svými výkony spokojen, takže jsem pak skončil a nyní čekám, až budu stoprocentně zdravý, abych znovu mohl začít s tréninkem. Jediný gól jsem dal v utkání s Mladou Boleslaví, ale branek jsem mohl vstřelit o něco víc.

Zahodil jsem několik dobrých šancí, a to mě pak hodně mrzelo. Byla to škoda, ale na druhou stranu jsem rád i za ten jeden gól.

Hodně zápasů jste sledoval na tribuně mezi diváky. Jak jste vnímal skutečnost, že jste na druhé straně pomyslné barikády?

Bylo to pro mě něco nového, sledovat zápasy z tribuny. Je to hodně zajímavé, poslouchat názory diváků, kteří neustále kritizují dění na hřišti. Kluci se snaží, každý zápas chtějí naplno odmakat, ale i tak je to lidem málo.

Oni chtějí výsledky, ale to chce samozřejmě každý. Pro mě byla velká škoda, že jsem nemohl být s ostatními hráči na hřišti.

Od kdy jste vlastně ve Slavii?

Nyní jsem v klubu čtvrtým rokem. Začal jsem v dorostu, poté jsem přešel do třetiligového béčka, pak jsem se posunul do prvoligového A – týmu.

V roce 2008 jste maturoval na Střední zemědělské škole v Písku. Jak nyní vzpomínáte na svoje studentská léta?

Na školu jsem chodil hodně rád (smích), protože jsme tam měli partu čtyř fotbalistů. Byli to Vojta Volavka, Petr Listopad, Martin Jirsa a já. S nimi byla velká sranda. To byla výborná studentská léta.

Občas jsme i slušně zapařili. A když jsem pak odešel do Slavie, tak to všechno skončilo. Poslední rok ve škole jsem dostal individuální plán a na partu mi už nezbývalo tolik času. Ale pořád se scházíme a pokaždé si máme co říct.

Co byste nyní dělal, kdybyste se neživil jako profesionální fotbalista?

To nevím, a abych pravdu řekl, ani jsem o tom nikdy nepřemýšlel. Možná, že bych po střední škole šel ještě na nějakou sportovní školu, třeba do Českých Budějovic. Ta by mi byla asi nejbližší. Ale vybral jsem si fotbal, tak se jím také živím.

Po podzimní sezoně se Slavia dívá z desátého místa tabulky s dvacetibodovou ztrátou na záda první Sparty. Byl tak propastný rozdíl mezi oběma mužstvy i na hřišti?

Slavia měla špatný start do sezony, prohrála 0:2 s Bohemians 1905, poté 1:2 v Liberci, pak zvládla domácí zápas s Příbramí, když zvítězila 3:1 a získala tři body. Všichni jsme si mysleli, že se odrazíme k lepším výkonům i výsledkům, ale následné remízy v Teplicích a doma s Mladou Boleslaví ukázaly nedostatky, které podle mého názoru pokračovaly s odchodem Karola Kisela do zahraničí.

To byl pro nás strašně moc důležitý hráč, jak v kabině, tak i na hřišti. Po neúspěšné sérii výsledků přišel nový trenér, hra se zvedla a dostavily se i výsledky. Za to jsme všichni rádi. V zimě určitě kádr posílíme a na jaře půjdeme v tabulce nahoru.

Odejde přes zimu některý z hráčů Slavie do jiného klubu?

Já konkrétně o nikom nevím, pouze ve Slavii končí Petr Janda, kterému skončila smlouva a novou neprodloužil. Chtěl odejít do zahraničí, pokud vím, tak do Turecka. Snad mu to vyjde. Pro nás je to škoda, protože to byl výborný běhavý hráč. Ale snad ho nahradí někdo jiný.

A co se týká možných posil, víte už nějaká jména, která by se mohla ve Slavii objevit?

Já si myslím, že někdo určitě přijde. Na internetu jsem se dočetl, že několik hráčů má přijít a naopak, že Adam Hloušek má odejít do německého Norimberku. Ale jak říkám, to jsem se pouze dočetl. Uvidíme, jak to vlastně bude.

Ve Slavii jste zažil trenéra Karla Jarolíma, po něm Michala Petrouše a nyní Františka Straku. Jaký je to pocit pro hráče, když se trenéři takto střídají a tím se mění i herní styl mužstva?

Pod vedením trenéra Jarolíma byly tréninky výborné, mělo to šťávu, prostě drive. Byl to hodně tvrdý kouč, ale všichni makali na sto procent. Snažili se v tréninku pracovat na maximum a na hřišti to pak bylo vidět.

Když se ke konci objevily určité problémy, už to nebylo tak dobré. Ale pod vedením Karla Jarolíma získala Slavia dva mistrovské tituly, což se hned tak někomu nepodaří.

Michal Petrouš je rovněž kvalitní trenér, který dává šanci mladým fotbalistům. Já jsem mu vděčný za to, že mě podržel po prvním zápase, který jsem odehrál proti Brnu a zrovna se mi v něm nedařilo. Hráli jsme 1:1, mně se nedařilo a v poločase jsem střídal.

Rovněž i jeho tréninky byly na úrovni a já mám na něho jen samé dobré vzpomínky. A co se týká trenéra Františka Straky, zatím nevím. Stále čekám na to, až si pod jeho vedením zahraji.

Už měl trenér Straka s vámi pohovor?

Ne. Noví trenéři většinou hovoří jen se staršími hráči. On s nimi hodně debatuje, řeší některé věci a snaží se kabinu usměrnit.

Má Slavia na to, aby na jaře bojovala o umístění v první polovině tabulky?

Kdybychom poslední dva podzimní zápasy doma s Ostravou a s Libercem lépe zvládli, mohli jsme být o něco výš než na desáté příčce. Z šesti možných bodů jsme získali pouze jeden a to bylo málo. Hodně ztrácíme na první příčky, ale já věřím, že na jaře to bude lepší a zařadíme se mezi nejlepší týmy soutěže.

Už dnes to vypadá, že na jaře z ligy sestoupí Viktorie Žižkov. Jaký je to tým?

Je to soupeř, který si hodně zakládá na fyzicky vyspělém fotbale, s nakopáváním míčů dopředu. Je to tradiční pražský klub, který do ligy patří, ale v současné době má finanční problémy, což se asi hodně odráží ve výsledcích mužstva v soutěži.

Sledujete výsledky Písku ve třetí lize?

Sleduji. Písek jde správnou cestou, to znamená, že dává šanci mladým fotbalistům. Odchodem hlavních sponzorů se snížil rozpočet klubu, a to se podepsalo na odchodu několika kvalitních hráčů.

I tady se potvrzuje, že když není dostatek peněz, tak se to někde projeví. Myslím si ale, že když mladí hráči dostanou ve třetí lize šanci, vykopou se a klubu se to určitě vrátí.

Je to kvalitní soutěž, já jsem ji hrál rok a půl, a všechny zápasy mi něco daly. V Písku se může vytvořit perspektivní mužstvo, které bude hrát třetí ligu stabilně.

Jsme v předvánočním čase, zúčastní se hráči Slavie nějaké charitativní akce pro děti?

Teď  před Vánoci zřejmě ne, protože všichni máme dovolenou a hráči se rozjeli do svých domovů. V průběhu sezony byli starší hráči v motolské nemocnici za nemocnými dětmi a předali jim nějaké dárky. Jeden z nemocných kluků si splnil velký sen, když předposlední zápas podzimu sledoval v boxu z postele. Je to hezké, že fandí Slavii, i když zdravotně je na tom hodně špatně.

Jak oslavíte Vánoce?

Budu je trávit v Písku s rodinou a s kamarády. Mamka dodržuje vánoční zvyky, na Štědrý den se u nás drží půst, prostě podle ní se všechno řídí. Já na to moc nejsem, ale co se dá dělat, musím to vydržet (smích).

Času mám sice dost, ale jsem typ člověka, který nakupuje dárky až na posledních chvíli. Doufám, že všem udělám velkou radost.