VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jsme na začátku dlouhé cesty, která není jednoduchá

Písek – Od letošního dubna je ve funkci předsedy fotbalového klubu FC Písek sedmatřicetiletý Leoš Gornický.

10.12.2011
SDÍLEJ:

Leoš Gornický, předseda fotbalového klubu FC Písek, pozorně sledoval domácí zápasy třetiligového týmu, který bude na jaře usilovat o záchranu v soutěži.Foto: Jan Škrle

V píseckém klubu je Leos Gornický třetí sezonu, kam přišel hlavně pomáhat v práci s mládeží. Stal se členem výboru FC Písek v úzkém okruhu pěti lidí.

A protože před časem Milan Nousek z pracovních důvodů ukončil své předsednictví ve výboru, stal se na základě volby novým předsedou právě Leoš Gornický.

Došlo změnou ve funkci předsedy výkonného výboru i ke změnám v činnosti klubu?

Nedošlo, pouze nastala tato personální změna. Milan Nousek zůstal ve výboru klubu jako jeho člen. Veškeré věci řešíme všichni dohromady, já jsem člověkem, který má za všechno zodpovědnost.

Splnily se vaše představy o fungování klubu, s nimiž jste funkci předsedy přebíral?

Jak už jsem zmínil, v prvopočátku jsem do klubu vstupoval s tím, že pomohu zkvalitnit práci s mládeží, prostě, aby se mládežnické týmy dostaly na lepší pozice a vychovávali jsme hráče pro třetiligový A-tým. Naše vize není na jednu či dvě sezony, ale je to dlouhodobý úkol, který nelze splnit ze dne na den. Musím říci, že naše cíle postupně plníme.

FC Písek byl zařazen do projektu intenzifikace tehdy ještě Českomoravského fotbalové svazu (dnes FAČR). Dostali jsme se do uzavřených mládežnických soutěží, a to jak do Sportovního centra mládeže, tak i do Sportovního střediska mládeže.

V určitém směru máme i nějaké výhody, na druhou stranu nás to zavazuje k daleko větší práci, neboť se srovnáváme s kluby, které jsou tradičními účastníky první či druhé ligy v kategorii dospělých. A to je pro nás velký skok.

Jsme stále na začátku, víme o nedostatcích v naší činnosti, ale vzhledem k tomu, že Písek nikdy nebyl fotbalovou baštou, bude hodně náročné se v těchto soutěžích udržet. A v neposlední řadě je zde důležitý finanční faktor, který je rok od roku stále těžší plnit. Máme plány jak fungovat do budoucna, především co se týká práce s mládeží, ale všechno záleží na finančních prostředcích.

Po skončení minulé sezony došlo k úpravám smluv hráčů třetiligového celku, na což někteří z nich reagovali tím, že odešli jinam. Kádr týmu se oslabil, což se projevilo na jeho výsledcích i umístění v podzimní části soutěže. Čekali jste, že se bude mužstvo pohybovat v suterénu tabulky?

Věděli jsme, do čeho jdeme. Kádr doznal velkých změn s tím, že kostra mužstva, kterou tvoří zkušení fotbalisté, v Písku zůstala. Bohužel skutečnost byla jiná. Začátek sezony nenapovídal tomu, jaký bude její podzimní závěr.

Nejsme v této situaci rádi a ani jsme nečekali, že to tak bude. Přišli jsme s vizí, že trenér Karel Musil bude s týmem pracovat dlouhodobě, mnohé věci jsme s ním konzultovali, ale vzhledem k neuspokojivým výsledkům jsme sáhli ke změně na trenérském postu. Není to radostný stav, ale myslím si, že se s tím dá pracovat.

V průběhu podzimu jste sáhli k nepopulárnímu kroku, výměně trenéra, ale ani tato změna nepřinesla očekávaný efekt. Jak se bude odvíjet zimní příprava mužstva, která bude hodně důležitá pro jarní boje?

Vize vedení klubu je taková, že naši hráči, kteří byli v létě uvolněni na hostování do jiných týmů, převážně hrající divizi, se vrátí do Písku a zapojí se do přípravy mužstva. Nemáme dostatek kmenových hráčů, takže všichni dostanou možnost ukázat, co v nich je. V minulých dnech se mužstvo začalo připravovat na jarní sezonu pod vedením trenéra Zbyňka Busty.

Budeme se snažit vhodně doplnit stávající kádr tak, aby eventuálně noví hráči, kteří do mužstva přijdou, byli pro něho dostatečnou posilou a zvládli záchranářské práce, jež nás na jaře čekají. Jsme si vědomi toho, že jenom na mládí se nedá stavět.

Můžete jmenovat konkrétní hráče, kteří by se v Písku mohli objevit?

Ke kmenovým hráčům Písku patří například Vladan Vršecký, Tomáš Linhart, Jiří Hrbáč, Roman Pivoňka, ale jsou zde i další. Michal Mašát je zraněný, takže musíme za něho hledat adekvátní náhradu do středové řady.

Všechno je to věc trenéra a manažera týmu, aby se s hráči domluvili na tom, zda jsou ochotni opět zkusit v Písku své fotbalové štěstí a víceméně pomoci mužstvu vytáhnout ho z bryndy.

Co byste řekl k trenérovi Bustovi?

Trenér Zbyněk Busta poznal během měsíce, co byl u mužstva v závěru podzimu, všechny hráče. Jak stávající kádr, tak i ti, co se vrátili z hostování, dostanou v přípravě šanci, aby dokázali, že na třetí ligu výkonnostně mají. Případné posily se budou řešit z týdne na týden, z měsíce na měsíc.

A můžete nastínit, jak bude vypadat zimní příprava mužstva?

Většinu přípravy absolvuje tým v domácím areálu v Písku, jako zpestření plánujeme týdenní soustředění. V rámci přípravy sehrajeme několik zápasů s kvalitními soupeři, například s prvoligovou Příbramí či s českobudějovickým Dynamem, s druholigovými Bohemians, ale také s některými divizními celky. Takovou konfrontaci sil náš tým nutně potřebuje, aby se na jaro dobře připravil.

Určitě jste na podzim zhlédl některé zápasy píseckého mužstva ve třetí lize, kde jste viděl největší problémy ve hře týmu?

Samozřejmě, že jsme chtěli na podzim získat více bodů a umístit se v klidném středu tabulky, ale různými okolnostmi se tak nestalo. Ať už to bylo vinou zranění některých našich klíčových hráčů, nebo i tím, a to je můj názor, že se sestava často měnila. Neustále se zkoušela nějaká alternativa složení týmu, která by byla nejlepší.

V některých zápasech podalo naše mužstvo velmi dobrý výkon, přesto v nich naplno nebodovalo. Někdy chybělo k úspěchu pověstné fotbalové štěstíčko, na druhou stranu se hráči dopustili fatálních chyb, které soupeř potrestal. A právě tam se projevila menší zkušenost některých hráčů, kteří do třetí ligy naskočili z nižších soutěží a nějaký čas jim trvalo, než se v ní rozkoukali.

Jak bude podle vás vypadat jarní sezona?

Nyní je dostatečná doba na to, aby trenér dal hráče dohromady a udělal s nimi kvalitní zimní přípravu. Myslím si, že důležité bude zachytit na jaře prvních pět nebo šest kol. Pokud v nich nezískáme alespoň dvanáct bodů, bude problém zvládnout záchranářské práce. Ale na to teď nemyslíme.

Trenér Busta mužstvo poznává, bude s ním pracovat a samozřejmě si vytipuje případné posily, neboť usiluje o zkvalitnění kádru. Sestoupit z třetí ligy, to by byl pro Písek velký malér. V soutěži jsme již několik let a neradi bychom se vrátili do období, kdy mužstvo pendlovalo mezi divizí a krajským přeborem.

Třetí nejvyšší soutěž je pro náš klub, i vzhledem k tomu, jaký má areál, optimální soutěž. Mládež musí být postupně posouvána směrem ke třetí lize a veškeré toto úsilí by bylo zmařeno, kdybychom spadli do nižší soutěže.

Jak to bude s Martinem Voráčkem, který je v prvoligové Slavii na hostování?

Stále probíhají jednání mezi manažerem Martina Voráčka a naším manažerem. Myslím si, že v této otázce bude více jasno v příštích dnech. Martina samozřejmě sledujeme, kdyby se do Písku vrátil, bylo by to pro nás jenom dobře, ale zatím je situace kolem něho nejasná.

Třetiligovému áčku se na podzim nedařilo, naopak jeho rezerva obsadila v krajském přeboru druhé místo. To je po nevydařené minulé sezoně příjemné překvapení, ne?

Určitě. K týmu přišel nový trenér František Bican, který má s krajským přeborem bohaté zkušenosti. V minulosti pracoval v Milevsku a v Táboře, a právě od něho jsme si slibovali, že mužstvo semkne a dá ho dohromady po organizační stránce.

V minulosti bylo naše béčko tak trochu odstrčené mužstvo, ale v naší strategii tomu tak není. Naší snahou je posouvat naše hráče z ligového dorostu přes juniorku do třetí ligy.

Příprava na sezonu byla společná, áčka s béčkem dohromady, a postupem času se ukázalo, že trenér Bican přinesl do mužstva řád a pořádek. A výsledky se na podzim dostavily.

V čem béčko překvapilo?

Vrátil se brankář Marek Kučera, který podával stabilní výkony a hru týmu hodně pozvedl. Béčko je především týmem mladých hráčů, z dorostu do něho zamířili Šťastný, Zahrádka, Rozhoň, Turek a další. Ti všichni se rozehráli a podávali na podzim velmi dobré výkony.

Co kdyby se na jaře naskytla možnost postupu písecké juniorky do divize?

Krajský přebor je pro naše béčko optimální soutěží na to, aby se mladí hráči seznámili s dospělým fotbalem. A hráči, kteří budou hodně dobří, dostanou šanci připravovat se s ligovým áčkem.

A také se zde rýsuje možnost hostování některých našich hráčů v divizních týmech, jako například v Čížové, Milevsku či v Táboře. Tam by mohli tito mladí fotbalisté získat cenné zkušenosti.

Jak si na podzim vedly mládežnické týmy?

Co se týká mládeže, věděli jsme, do čeho jdeme. Jsou to uzavřené soutěže, ve kterých naše celky hrají proti kvalitním soupeřům, v žákovských kategoriích například proti Spartě, Českým Budějovicím či Plzni. Až do nedávna byla konfrontace s těmito týmy pouze na úrovni přátelských zápasů, ale nyní s nimi Písek hraje v jedné soutěži.

Náš klub není pouze záležitostí Písku, hrají v něm i fotbalisté z Protivína, Vodňan, Prachatic, z Blatné, ale i dalších míst. Základnu máme opravdu širokou. Musím říci, že mládežnické kategorie máme na velice slušné úrovni, konkurenceschopné.

Menší problém je v dorosteneckých kategoriích, kde se ale rovněž snažíme, aby hráči dobře reprezentovali nejen náš klub, a řekl bych, že se nám to daří.

Už jste zmínil, v Písku působí mladí hráči z různých míst Jihočeského kraje. Jak oni vnímají tuto situaci a jak to vidí jejich rodiče?

Uvědomujeme si, že současná doba není k tomu, aby rodiče vozili své kluky do Písku na tréninky či zápasy třeba i padesát kilometrů tam a zpátky. A tak už třetí sezonu řešíme tuto situaci svozy. Máme klubový mikrobus, který hráče sváží po škole do Písku a pak je zase po tréninku odváží domů.

To je pro nás velká deviza. Sice nás to stojí nemalé peníze, ale s tímto cílem jsme šli do těchto soutěží, přivést do Písku kvalitní mládež. Pracujeme na tom, abychom měli ve sportovních třídách ucelená družstva, což je však hodně náročné.

Je to všechno hlavně o dobrém přístupu a vzájemné komunikaci s využitím přesvědčovacích metod. Jsme na začátku dlouhé cesty, která není jednoduchá.

Co byste na závěr vzkázal početným příznivcům píseckého fotbalu?

Klub FC Písek neuvažuje o tom, jak jsme v minulých dnech zaslechli v některých „zaručených zprávách”, že už nemáme zájem o třetí ligu. Naopak, my o tuto soutěž velice stojíme. A je pro nás hodně důležité, abychom v této soutěži fungovali i nadále. Ze všech sil se snažíme o to, abychom třetí ligu pro Písek zachovali i pro příští sezony.

Já jenom doufám, že nám budou fanoušci i nadále nakloněni, budou chodit na naše zápasy ve velkém počtu a podpoří nás v práci, kterou děláme. Myslím si, že by všichni měli ocenit skutečnost, že v Písku je tak vysoká soutěž. A znovu opakuji, není to jednoduchá záležitost, mít mužstvo ve třetí lize.

Autor: František Bořánek

10.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Gastronomie Obsluha v zařízeních rychlého 16 000 Kč

Obsluha v zařízeních rychlého občerstvení OBSLUHA V RESTAURACI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: CIZ, Práce v rychlém občerstvení., Náplň práce:, - příprava a krájení zeleniny, masa, příprava omáček (dresingů), příprava a následný úklid pracoviště., Praxe není podmínkou - zaučíme., Pracovní doba: 2 směny (pracovní doba PO - ČT 10:00 - 18:00 hod. a 15:00 - 23:00 hod., PÁ 10:00 - 18:00 a 18:00 - 2:00 hod.), , Zájemci se mohou dostavit na výběrové řízení na ÚP Milevsko dne 15. 3. 2018 ve 13:00 hod. 1. patro, zasedací místnost.. Pracoviště: Hüseyin tas - milevsko, Masarykova, č.p. 252, 399 01 Milevsko 1. Informace: Marie Koštěncová, +420 728 064 000.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 23 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků ODBORNÝ SKLADNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Máme zkušený tým skladníků, mezi které hledáme dalšího kolegu. Pokud se nebojíš pořádné práce a umíš zabrat, když je potřeba, tak tě rádi přivítáme mezi nás. Jednokolový osobní pohovor bude probíhat přímo v centrálním skladu v Čimelicích., , Náplň práce:, - Každodenní manipulace s břemeny 15 až 20 kg, (dlažba, koupelnová keramika, kuchyňské skříňky), - Balení a výdej zboží, práce se čtečkou, - Vykládky a nakládky kamionů, - Úklid skladu, , Požadujeme:, - Týmového ducha a ukončené vzdělání, - Vysoké pracovní nasazení a dochvilnost, - Vstřícnost a příjemné vystupování, - Spolehlivost a ochotu dodělat rozdělanou práci, - Znalosti v oboru vítány, - Dobrý zdravotní stav, , Nabízíme:, - Garantovaná nástupní mzda po dobu zaškolení 23 000,- Kč, - Po zapracování průměr ve skladu 28 000,- Kč, - Ohodnocení závislé na dosaženém osobním výkonu - (základní mzda + výkonnostní složka), - Práce ve 2 směnném provozu, - Zázemí české rodinné a prosperující firmy, - Úvodní zaškolení a pomocnou ruku od kolegů, - Systém zaměstnaneckých výhod, včetně příspěvku na stravné, - 5 týdnů dovolené, - PŘÍSPĚVEK NA DOPRAVU dle vzdálenosti - 400 až 1 200,- Kč, - Nástup možný ihned, , Pokud máš o nabízenou pozici zájem, pošli nám životopis spolu s motivačním dopisem na adresu personalistika@siko.cz a do předmětu zprávy, prosím napiš: "Odborný skladník Čimelice", abychom poznali, na jakou pozici a pobočku se nám hlásíš!, Do motivačního dopisu prosím připoj souhlas se zpracováním osobních údajů dle § 21 zákona 101/2000Sb. , Pokud tvá reakce nebude obsahovat životopis a motivační dopis, nebudeme moci zpátky reagovat.. Pracoviště: Siko koupelny a.s. čimelice, 398 04 Čimelice. Informace: Petra Nováková, +420 733 787 108.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 14 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ŘIDIČI DODÁVKY SK. B + E. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: CIZ, Požadavky: , ŘP skup. B + E, trestní bezúhonnost, Náplň práce:, Mezinárodní přeprava po celé EU, přeprava zboží, nepravidelná pracovní doba občas i víkendy, odjezd z centrály okolo 6:00 hod., , Zájemci se mohou dostavit na výběrové řízení dne 5.4.2018 od 9:00 hod. na ÚP Písek, 5. patro, číslo dveří 601.. Pracoviště: Ms transport, s.r.o.- pracoviště topělecká, Topělecká, č.p. 376, 397 01 Písek 1. Informace: Michal Schwarz, +420 724 060 061.

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 500 Kč

Montážní dělníci výrobků z kovů OPERÁTOR VÝROBY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 21500 kč. Volných pracovních míst: 48. Poznámka: CIZ, Náplň práce:, - montáž kovových konstrukcí autosedaček., Pracovní doba: třísměnný provoz., Vhodné i pro absolventy., Požadujeme:, - zodpovědnost, pečlivost, manuální zručnost., Praxe v průsmyslovém odvětví výhodou., Nabízíme: , - příspěvek na stravování, příspěvěk na penzijní připojištění, příspěvek na dopravu, odměna za doporučení zaměstnance, zázemí stabilní mezinárodní společenosti., První kontakt: pí. Tereza Novotná tel. 724 276 276, email: tereza.novotna@faurecia.com nebo i osobně, ale pouze po předchozí telefonické domluvě.. Pracoviště: Faurecia components písek, s.r.o., Průmyslová, č.p. 466, 397 01 Písek 1. Informace: Tereza Novotná, +420 724 276 276.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lední revue v Milevsku.
44

OBRAZEM: Lední revue v Milevsku nadchla diváky

Správa NP Šumava zajišťuje požární ochranu společně s obcemi.
4

Správa NP Šumava zajišťuje požární ochranu společně s obcemi

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.

OBRAZEM: Senioři se bavili na plese

Písek - Tradiční seniorský ples se uskutečnil ve čtvrtek. O hudbu se postarala Veselá Trojka Pavla Kršky - trojice muzikantů známá ze Šlágr TV.

Obrazem: Představujeme nová miminka

Písecko - Vítáme nově narozená miminka a přejeme jim hodně štěstí do života.

OBRAZEM: Někdo odpálil v Dvořišti bankomat, policie hledá svědky

Dolní Dvořiště – Policejní hlídka vyrazila v pátek 23. března krátce po jedné hodině noční na místo, kde se podle oznámení někdo vloupal do bankomatu u budovy stomatologické kliniky číslo popisné 161.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT