FC PÍSEK - MFK CHRUDIM 0:2 (0:2)

Začátek střetnutí byl hodně neurovnaný a míč se po nepřesných přihrávkách na obou stranách často nacházel mimo hrací plochu. Od 5. minuty se domácí stále více tlačili dopředu, ale do vyložené šance je obrana soupeře nepustila. V 8. min. domácí Holub tvrdě fauloval na polovině hřiště unikajícího Dostálka a byl velice rád, že rozhodčí nesáhl ani po žluté kartě.

Písečtí lákali hostující hráče na svou polovinu, aby pak rychlým přenesením míče před jejich šestnáctku na útočníky Zušťáka a Malého se pokusili ohrozit Mrázkovu branku, ale centry či nahrávky nenacházely své adresáty. V 19. minutě tečovanou střelu Šlehófera chrudimský brankář chytil.

Za minutu po Štrajtem rozehraném rohovém kopu střílel Holub, ale Mrázek byl opět na místě. Ve 23. min. po rohu hostí vyrazil domácí gólman Pešula střelu Váchy na další roh. Ve 26. min. přišel ze strany lídra první úder: písecká obrana byla po závaru před vlastní brankou hodně nedůrazná a Vácha pohotovou ranou otevřel skóre – 0:1.

Ve 28. min. dostal domácí kapitán Zušťák přesný pas do běhu, ale nestačil akci zakončit, když brankář Mrázek byl o zlomek rychlejší a v pádu balon chytil. V dalších minutách hosté dobře kombinovali a domácí hráči jen odráželi jejich ataky.

Ve 34. min. slibnou akci píseckého týmu zakončil vydařenou střelou Kubiš, ale chrudimský brankář byl opět na správném místě. Ve 35. min. krásný centr Štrajta zleva prodloužil Zušťák a Mrázek míč pohotově kryl. Za minutu se opět měnilo skóre, jenomže na druhé straně. Domácí obrana opět byla málo důrazná a Hauf zvýšil na 0:2 pro Chrudim. Písečtí pak zkoušeli ohrozit soupeřovu branku po centrech do velkého vápna, ale marně.

Do druhého poločasu nastoupil v domácím týmu Šlajs, který vystřídal Šlehófera. V 53. min. střílel Kučera zblízka nad Mrázkovu branku. V 57. min. vstřelili domácí gól, který však rozhodčí neuznal pro faul píseckého hráče, protesty Zušťáka a Pastyrika byly zbytečné, hosté i nadále vedli o dvě branky.

Když se Jihočeši nadechovali k tlaku, ze kterého chtěli vstřelit kontaktní gól, srazilo je do kolen vyloučení Štrajta v 66. min., který tvrdě fauloval chrudimského hráče na polovině hřiště.

Hosté si v přesilovce vypracovali několik velmi slibných šancí ke skórování, ale buďto stříleli mimo branku, anebo je vychytal gólman Vít Pešula.
V již nastaveném čase zahrávali domácí rohový kop a Klavíkova hlavička skončila na břevně soupeřovy branky. Poté rozhodčí zápas ukončil.

Trenér píseckého mužstva Karel Musil po zápase příliš spokojen nebyl:

„O výsledku rozhodl první poločas a hlavně hra ve středu hřiště. Celý týden jsme se připravovali na přechodovou fázi soupeře, jak důsledně pokrývat jeho hráče a přecházet do brejkových situací, bohužel situace, po kterých jsme inkasovali oba góly, jsme absolutně nezvládli. a soupeř nás za to potrestal.“

Branky: 26. Vácha, 36. Hauf. ŽK: Šlehófer, Malý. ČK: 66. Štrajt. Fauly 15:6, rohy 5:4, střely 4:4,, mimo 2:4, 220 diváků, rozhodčí Vlasjuk - Štefan, Pechanec. Sestava Písku: Pešula - Šlehófer (46. Šlajs), Holub, Pastyrik, Kubiš - Listopad, Mart. Kučera, Mašát (63. Klavík), Štrajt - Malý, Zušťák.