Trenérské trio ve složení Ladislav Včelička, Zdeněk Hošek (Písek) a Michal Polanecký (Milevsko) přivezlo do Plzně třináct závodníků v žákovských a juniorských kategoriích, a jednu dospělou závodnici.

Po čtyřech letech se na zápasišti objevil i jeden z trenérů, Ladislav Včelička, a to v kategorii fighting lowkick do 77 kg. Je to pokročilá a tvrdá forma fightingu vypsaná jen pro dospělé závodníky. Jako již tradičně patřili zápasníci z Písku a Milevska k turnajové elitě a medailové žně tomu odpovídají.

Na zlato dosáhli a titul mistra republiky si domů přivezli: za milevský oddíl Ondra Polanecký, a to ve fightingu dětí do devíti let, a v hard formách. Takže do Milevska putovala hned dvakrát zlatá radost.

Dalším dvojnásobným mistrem republiky se stal David Levý, a to ve fightingu juniorů do 69 kg, kdy soupeře výkonnostně výrazně převyšoval. Druhé zlato získal za vítězství českého týmu v soutěži družstev, kde svůj duel rovněž dotáhl do vítězného konce.

V družstvech byla nominovaná juniorka Monika Uhlíková, která si rovněž odvezla z turnaje zlatou medaili a titul mistryně republiky.

Dalším šampionem se stal Vojta Včelička v kategorii chlapců do 57 kg, kde obhájil loňské vítěství, a Jakub Bartuška, který se radoval z vítězství v kategorii chlapců do 65 kg. Stříbrné medaile si přivezli v kategorii chlapců do 57 kg Lukáš Maroušek a do 65 kg František Veselý.

K těmto úspěchům se připojili svými výkony i bronzoví medailisté: Dana Andrová v kategorii dívek do 50 kg, která byla jasnou aspirantkou na zlato, ale pokazila první zápas, takže se nakonec radovala alespoň z bronzu.

Dále na stupně vítězů dosáhli: Marcel Čihák v kategorii chlapců nad 65 kg, který svým výkonem a umístěním při svém debutu mile překvapil, Pavel Mareš v kategorii chlapců do 65 kg, Honza Voráček v kategorii do 57 kg, Patrície Žáková v ženách nad 60 kg a trenér Ladislav Včelička v kategorii fighting lowkick mužů do 77 kg.

V chlapcích do 35 kg reprezentovali, jako již tradičně, Kevin Kuijpers a Filip Andr, kterým přes slibné výkony v přípravě letos hlavní turnaj nevyšel. Kevin rovněž pokazil první zápas a Filip do prvního duelu dostal pozdějšího suverénního vítěze.

Poděkování patří všem aktérům za vynikající reprezentaci a zároveň skvělou propagaci tohoto sporu, dále zúčastněným rodičům za diváckou i jinou podporu, a trenérům za práci, kterou se daří tak výrazně zúročit.

A ještě na úplný závěr rekapitulace výsledků píseckých a milevských závodníků a závodnic: sedm titulů mistra republiky (zlaté medaile), dva tituly vicemistra republiky (stříbrné medaile) a šest bronzových medailí.