Zajímavé je, že pokud by stejný počet bodů měli Písečtí i nyní, opět by byli v tabulce druzí. Bohužel skutečnost je docela jiná. Písečtí, kterým se v poslední době nedaří, dosud získali pouze patnáct bodů a v tabulce jsou až třináctí, když od posledního Chomutova si drží jen pětibodový odstup.

A aby toho nebylo málo, v dnešním zápase 13. kola hostí na svém hřišti lídra soutěže, mužstvo Chrudimi (35 bodů), které na podzim ještě neprohrálo, pouze dvakrát remizovalo a v jedenácti zápasech zvítězilo.

Písečtí by na poslední výsledky nejraději zapomněli, a není se co divit. Však posuďte sami: v 10. kole prohráli v České Lípě 0:3, v 11. kole doma remizovali s Roudnicí 4:4, když už vedli 4:2 a v samém závěru si nechali vstřelit dva góly, a před týdnem prohráli v Kladně 1:2.

Mužstvu se nedaří, hlavně v obranné činnosti, průměr tři inkasované branky na zápas z posledních tří duelů určitě není dobrou vizitkou. Proto není divu, že už i vrabci na píseckých střechách si cvrlikají o tom, že pokud dnes domácí tým nevyhraje, sáhne vedení FC Písek ke změnám. Kdo by další bodovou ztrátu odnesl, se můžeme jen domnívat…

Odpovědnost za výsledky nese samozřejmě trenér, ale svůj podíl na nich mají i samotní hráči, takže nikdo z nich si nemůže být svým místem v kádru až tolik jistý. Vždyť každý dobře známe již tolikrát ve fotbale otřepané úsloví nedáš – dostaneš. V tomto případě i padáka!