Dnes již bývalý hráč Sparty, Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu, Monaka, Norimberku, Samary a neposledně třetiligového francouzského týmu Cannes míří na jih Čech, kde již tuto sobotu sehraje za „svou“ Smetanku první mistrovské utkání okresního přeboru proti týmu Borovan.

Těšíte se na svůj první zápas za Smetanovu Lhotu?

Těším se, a moc. Když nepočítám různé exhibiční zápasy, zahraji si za Smetanovu Lhotu opět po dvaceti letech. To je hrozně dlouhá doba. Mezitím jsem hrál profesionálně fotbal převážně v zahraničí, teď se vrátím do mužstva, které dobře znám a kde je skvělá parta. Všechny potřebné náležitosti pro to, abych mohl začít v Česku hrát, mám vyřízené, včetně registračního průkazu.

Přestože jsem se spoluhráči z týmu neabsolvoval jediný trénink, věřím, že sobotní zápas proti Borovanům vyhrajeme a získáme v něm tři body.

Co všechno stihnete absolvovat před svým prvním zápasem?

Těžko říct. Do Smetanky přijedu až v sobotu, možná, že si ještě stihnu zahrát s tátou jeho oblíbený nohejbal a pak už se budu připravovat na utkání. Určitě nic nepodcením, je to zápas jako každý jiný. Doufám, že se na něj přijdou diváci podívat a já se jim odvděčím nějakým vstřeleným gólem.

Co říkáte tomu, že celek Monaka, za který jste hrál v letech 2006 až 2008 nejvyšší francouzskou soutěž, sestoupil do druhé ligy?

Je to velká škoda, navíc v té době se zrovna ženil monacký princ Albert, takže mužstvo mu nedalo zrovna ten nejlepší svatební dárek. Z týmu přes léto odešlo několik kvalitních hráčů a nyní má problémy i ve druhé lize. Snad se brzy zvedne a bude hrát v tabulce o nejvyšší příčky.

Svoje zahraniční angažmá jste kvůli častým zraněním zakončil v třetiligovém Cannes. Jak se mužstvu daří v soutěži?

Vždy před sezonou musí každý tým žádat o schválení licence, a pro mě z neznámých důvodu Cannes tuto licenci nedostalo, takže nyní hraje čtvrtou amatérskou ligu. Prý už odehráli první zápas, ale já ho neviděl. Co jsem slyšel, prý nedošlo k dohodě mezi klubem a městem ohledně financí, zřejmě špatnou komunikací.

A když chybí peníze, je to špatné. Proto také z týmu odešla celá řada dobrých hráčů, kteří to teď zkoušejí v jiných klubech. Je to velká škoda, protože Cannes už několik let usilovalo o postup do druhé ligy a teď taková rána.

Vraťme se k sobotnímu utkání ve Smetanově Lhotě. Dokážete si tipnout, jakým výsledkem skončí?

Tak to nevím. Já na tipování nikdy nebyl, o výsledku se rozhodne až na hřišti. Zdravotně jsem v pořádku, tak jen doufám, že fanouškům předvedeme pěkný fotbal a dosáhneme výsledku, se kterým budou všichni spokojeni.