FC PÍSEK - FK VIKTORIA ŽIŽKOV 2:3 (1:0)

Jihočeši byli dlouho blízko k postupu do dalšího kola či penaltovému rozstřelu, ale penalta v poslední minutě utkání jejich šance zhatila. Domácí tým nastoupil proti favoritovi bez několika hráčů základní sestavy, kteří hráli v sobotu mistrovské utkání v Mladé Boleslavi.

Hned v 8. minutě brankář Pešula vychytal velkou šanci Siviriče. V 15. minutě zahrávalŠtrajt zprava trestný kop do vápna a Klavík hlavou překonal brankáře hostí Vaclíka – 1:0.

V 17. minutě centr Šlehófera na Štrajta v poslední chvíli odvrátil před brankou Bartl. Poté domácí brankář Pešula vychytal další dvě povedené střely Zapalače, ve 27. minutě po rychlém vhazování Kubiše pálil Štrajt z osmimetrů těsně nad soupeřovu branku.

Domácí sehráli s prvoligovým soupeřem v prvním poločase vyrovnanou partii a po zásluze vedli. Lépe vstoupili do druhého poločasu hosté. V 55. minutě trestal kiks domácího Šlehofera střídající Folprecht a srovnal na 1:1. Domácí zvedli hlavy, vyrovnávací gól je nepoložil a v 73. min. po trestném kopu z pravé strany se prosadil Šlajs a Písekopět vedl - 2:1.

V 78. minutě po zaváhání jednoho z píseckých hráčů založili hosté rychlý protiútok a po krásné české uličce srovnal Musiol na 2:2. S blížícím se závěrem utkání hosté přidali, neboť chtěli zápas rozhodnout v normální hrací době.

V 89. min. rozhodčí odpískal proti domácím nepochopitelný pokutový kop, hlasité protesty diváků i píseckých hráčů však byly zbytečné.Střídající Nestorovski svým gólem z penalty rozhodl celý zápas – 2:3. Do dalšího kola postupuje Viktoria.

Branky: 12. Klavík, 73. Šlajs - 51. Folprecht, 78. Musiol, 90. Nestorovski z penalty. ŽK 3:0 (Štrajt, Mašát, Pastyrik), rozhodčí Ardeleánu - Urban, Makovička, 1370 diváků. Fauly 7:11, rohy 2:7, střely 8:12, mimo 5:5. Sestava Písku: Pešula - Šlehófer (53. Hřebeček), Holub (59. Mašát), Pastyrik, Kubiš - Listopad (66. Zušťák), Šlajs, Martin Kučera, Štrajt - Klavík, Krejčí. Trenér Karel Musil.