Soupeř si už do přestávky zajistil potřebný klid

Písek – Poslední zápas sezonyse třetiligovýmfotbalistům Písku nevydařil.

17.6.2011 2

Domácí Michal Skopalík (vpravo) uniká Marku Volfovi ve středečním utkání České fotbalové ligy, ve kterém Písek podlehl béčku Mladé Boleslavi vysoko 0:4.Foto: František Panec

Vysokou porážkou navázali na předchozí utkání, ve kterých rovněž vyšli bodově naprázdno. Tak špatný závěr sezony Písečtí ve třetí lize ještě neměli.

Předehrávané utkání 32. kola České fotbalové ligy:

FC PÍSEK - FK MLADÁ BOLESLAV B 0:4 (0:3)

Šestý v tabulce hostil třetího a bylo to znát, neboť hosté hráli o druhou příčku, která by jim mohla zajistit postup do druhé ligy. A na jejich výkonu to bylo vidět, hráči byli neustále v pohybu, chtěli míč, včas napadali soupeře a snažili se rozbíjet jeho kombinační akce. A to se jim dařilo téměř po celý zápas, i když více jim patřil první poločas, ve kterém si zajistili tříbrankové vedení.

Už po třinácti sekundách hry měli domácí výhodu prvního rohového kopu, ale branku soupeře neohrozili. V 8. min. po centru Kubiše hlavičkoval Červenka nad Kanavalovu branku. Přestože bylo vedro, hrálo se oboustranně v rychlém tempu.

Ve 12. min. trestný kop Malého hostující brankář vyrazil do pole. Za tři minuty Štrajtovu hlavičku Kanaval rovněž kryl. A po těchto šancích domácího týmu přišel úder na druhé straně. V 17. min. hosté rozehráli rohový kop, domácí obrana míč odvrátila, ten se dostal znovu k Dudkovi, který ho poslal do malého vápna, kde nikým nestřežený Volf jen nastavil nohu a bylo to 0:1.

Ve 23. min. odražený balon napálil hned z první za hranicí šestnáctky Svoboda a gólman Satrapa lovil míč ze své sítě podruhé – 0:2. To bylo v době, kdy na hřišti chyběl zraněný stoper Kubiš, který byl o chvíli později střídán Voráčkem.

Domácí mohli ve 28. min. korigovat, ale Štrajtovu dělovku Kanaval skvěle vyrazil. Ve 34. min. se domácí hráči hodně zlobili na rozhodčího Janíčka, který za hraní rukou ve vápně nařídil proti Písku pokutový kop: Brunclík se nemýlil a skóre se opět měnilo – 0:3.

Ve 38. min. Štrajt nebezpečně fauloval Volfa zrovna před střídačkami, trenér hostí Pechanec vběhl do hřiště, za což byl rozhodčím vykázán na tribunu a hříšník obdržel žlutou kartu. Do konce poločasu se pak hrálo v poklidu s tím, že domácí trenér Musil již pomalu připravoval Štrajtovo střídání.

K němu pak sáhl na začátku druhé půle, kdy na hřiště přišel Sova. Úvod patřil hostům: Zahustel utekl domácí obraně, lobovanou střelou se snažil překonat na hranici šestnáctky vyběhnuvšího Satrapu, ale minul cíl. Za čtyři minuty na druhé straně trestný kop Malého prošel kolem soupeřovy branky, aniž by míč stačil některý z domácích hráčů zasáhnout.

V 63. min. kryl Satrapa prudkou ránu Ščuka. O chvíli později střídající Zušťák přiťukl balon Malému a ten pálil nad branku. V 87. min. hostující Brunclík napřáhl za hranicí šestnáctky a Satrapa se jen bezmocně ohlédl za míčem, který skončil v horním růžku jeho branky – 0:4.

Radost hostí po skončení zápasu byla veliká, naopak loučení píseckých fotbalistů se svými nejvěrnějšími fanoušky bylo rozpačité. Branky: 34. a 63. Brunclík, 17. Volf, 23. Svoboda. ŽK: Pravda, Štrajt, Demeter, 190 diváků, rozhodčí Janíček – Kotalík, Štuk. Fauly 15:11, rohy 10:5, střely 5:9, mimo 3:6.

Písek: Satrapa – Pastyrik, Skopalík, Kubiš (25. Voráček), Pravda – Štrajt (46. Sova), Malý, Kosobud, Demeter – Červenka (58. Zušťák), Šlapák.

Mladá Boleslav B: Kanaval – Horák, Charuza, Zbrožek, Brunclík – Volf (85. Borovička), Tvaroha, Svoboda, Dudka – Zahustel (79. Schubert), Ščuk (68. Synek).

Hlasy trenérů po zápase:

Milan Pechanec, Mladá Boleslav B: „Potřebovali jsme vyhrát, abychom obsadili druhé místo, které by nám zajistilo případný postup do druhé ligy. Bylo to těžké utkání, protože bod nám k našemu cíli nestačil, potřebovali jsme zvítězit. Myslím si, že jsme byli lepší, fotbalovější než soupeř.

Náš dobrý výkon jsme korunovali v závěru střetnutí čtvrtým gólem. Máme za sebou velmi dobrou sezonu, doma jsme ani jednou neprohráli, horší už to bylo v některých zápasech venku, ale já jsem spokojený. Mužstvo má rozhodně na to, aby si zkusilo hrát druhou ligu.“

Karel Musil, Písek: „Pro mě je výsledek zápasu i výkon několika hráčů obrovským zklamáním. Někteří kluci hráli svůj poslední zápas za Písek, a tak jsem myslel, že dají do utkání fotbalové srdíčko, ale nebylo to tak. Naše fanoušky jsme hodně zklamali, stejně jako v celém závěru sezony, což je odraz toho, co se poslední týdny v klubu děje.

Stále se řeší nové smlouvy s hráči, navíc máme úzký kádr. Někteří hráči pomáhají béčku se záchranou v krajském přeboru a ze špatných výsledků pak všichni viní trenéra, tedy mě. To je v pořádku, trenér nese zodpovědnost za hru a výsledky mužstva, ale myslel jsem, že se někteří lidé z vedení klubu postaví k těmto záležitostem čelem, ale mýlil jsem se. Nic takového se, bohužel, nestalo.“

Výroba - Výroba Obsluha strojů 150 Kč

Obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva SBÍJEČ PALET. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: sbíjení palet pneumatickou pistolí, Pracovní doba: 1 směna 6:00. - 14:45 hod., Úkolová mzda, průměrný výdělek cca 150 Kč/hod., Požadujeme: dobrý zdravotní stav, Nabízíme: možnost stravování , Kontakt: Šareš Michal, tel.: 724 322 857, e-mail: noi@noi.cz. Pracoviště: Noi cz s.r.o., 398 33 Ostrovec. Informace: Michal Šareš, +420 724 322 857.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Specialista financí 22 000 Kč

Úředníci v oblasti účetnictví ÚČETNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, -bezúhonnost, spolehlivost, praxe vítána, Pracovní doba: 1 směna 7:00-15:30 hod., Nabízíme: stravenky, zaměstnanecké benefity, , Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení., Kontakt: Jaroslava Tomešová, tel.: 725 102 151, e-mail: zvoductarna@email.cz. Pracoviště: Zemědělské výrobně - obchodní družstvo smetanova lhota, 398 04 Čimelice. Informace: Jaroslava Tomešová, +420 725 102 151.

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka 14 000 Kč

Odborní asistenti v administrativě ASISTENT/KA VEDOUCÍHO VÝROBY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: znalost práce na PC podmínkou, znalost technické dokumentace výhodou, Nabízíme: , zkrácený pracovní poměr na dobu určitou (1rok) s možností prodloužení po zapracování, možnost prodloužení na hlavní PP., Kontakt: zaslat životopis na email: info@alfak.cz. Pracoviště: Alfa výroba jednoúčelových strojů s.r.o., Hradiště, č.p. 374, 397 01 Písek 1. Informace: Email: info@alfak.cz, .

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/PRACOVNICE. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: pečlivost, samostatnost, ŘP sk. B, SŠ vzdělání (výhodou ekonomické nebo lesnické zaměření), Uvítáme: praxi v oboru, flexibilitu, komunikativnost, spolehlivost; výhodou znalost německého jazyka slovem, Pracovní doba: 1 směna 6:00 - 14:30 hod., , Kontakt: životopis zaslat na e-mail: meininger@piseckalesni.cz. Pracoviště: 1. písecká lesní a dřevařská, a.s., 397 01 Písek 1. Informace: Jana Meininger, .

Za odpolední nehodu s osobním vozem zaplatil motorkář životem.