VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prioritu bude mít v FC Písek hlavně mládež

Písek – Zástupci Výkonného výboru FC Písek vysvětlili současnou situaci v klubu.

18.6.2011 4
SDÍLEJ:

Na snímku jsou členové Výkonného výboru FC Písek Milan Nousek (vlevo) a Milan Švehla, oba zástupci firem, jež jsou hlavními partnery klubu.Foto: Jan Škrle

Klub FC Písek zkrátí rozpočet třetiligovému týmu o třicet procent.

„Rozpočet A–týmu byl snížet o třicet procent, protože chceme zachovat soutěže mládeže v tom rozsahu, jaký nyní máme. Dobře víte, že poslední dvě sezony hrajeme dvě druhé nejvyšší soutěže, Českou ligu dorostu a divizi žáků. Takže proto, abychom byli schopni finančně zajistit tyto celky, pokrátíme první mužstvo dospělých,“ uvedl na úvod člen výkonného výboru klubu Milan Nousek a hned pokračoval:

„Krácení rozpočtu v průměru o třicet procent je výrazná částka, ale pokud chceme zachovat stav klubu v takovém rozsahu soutěží, jaké hrajeme, tak nám nic jiného nezbývá. Současná ekonomická situace ve společnosti, ale i v našem regionu a ve městě není dobrá. Sponzoři jsou v tíživé situaci a za každou korunu, kterou seženeme, jsme velice rádi.

V tom nám nepomohly výsledky z posledních zápasů našeho týmu. Rozhodli jsme se jít tímto směrem, dáme příležitost mladým a perspektivním hráčům, našim odchovancům, které doplníme vhodnými typy fotbalistů, kteří budou chtít bojovat za Písek, tak jako tomu bylo před lety v krajském přeboru a následně pak v divizi, než jsme postoupili do třetí ligy.“

„Tato úsporná opatření nenastala z důvodu toho, že bychom přišli o nějakého významného sponzora,“ navazuje Milan Švehla, člen výkonného výboru FC Písek. „S Milanem Nouskem společně pracujeme již pátou sezonu a hlavními sponzory jsme byli právě my dva, kteří zastupují společnosti, jež klubu významnou měrou pomáhají.

Každý dobře ví, jaká je nyní situace ve stavebnictví, krize se prostě dotkla každého. A já musím přiznat, že hlavním tahounem klubu byl právě Milan Nousek. Každý vnášel do fotbalu svůj um a své schopnosti.“

Slova se znovu ujal Milan Nousek: „Nesmíme zapomenout na to, že nás nedávno postihla smutná událost, kdy nás navždy nečekaně opustil velký kamarád a člen výboru klubu Martin Breibisch. To byl jeden z tahounů, který pro klub udělal spoustu práce. A takový člověk se velice těžce nahrazuje. A dneska je lidí, kteří s námi chtějí dělat fotbal na kvalitní úrovni, velice málo. Asi nikdo si nedokáže představit, kolik času a úsilí nás to všechny stojí, a to bez nároku na odměnu.“

„Říkali jsme, že vrcholem píseckého fotbalu bylo podzimní úspěšné tažení v Ondrášovka Cupu, kdy jsme v boji o postup do čtvrtfinále neprohráli s prvoligovou Olomoucí. Bohužel pak se nám přestalo dařit. Situace je tíživá, ale chceme hrát třetí ligu. Všechno musíme zvážit a najít takové typy hráčů, kteří do mužstva dobře zapadnou. Jak už jsem řekl, naší priorotou je mládež, to znamená, druhá nejvyšší soutěž dorostu a nejvyšší soutěž žáků,“ zdůraznil Nousek.

V Písku chtějí i nadále pokračovat v dobře nastolené práci. Areál, jež nyní v Písku je a který mu mnohé kluby, i z vyšších soutěží, závidí, si rozhodně zaslouží kvalitní celorepublikové soutěže. Určitě stojí za to, aby klub vychovával fotbalové mládí, které to v budoucnu může daleko dotáhnout.

Takže hovořit dneska o vyšších cílech pro A–tým, jako je postup do druhé ligy, je v tuto chvíli bezpředmětné?

„Ambice jsou vždycky,“ pokračuje Milan Nousek. „My jsme se už v loňském ročníku rozhodovali, po oslovení ze strany Českomoravského fotbalového svazu, zda jít do druhé ligy a nebo pokračovat v České fotbalové lize.

Samozřejmě, že bychom si rádi zahráli tak vysokou soutěž, ale musíme si uvědomit, že zajistit finančně druholigový ročník je strašně složitá záležitost Ale všechno se může změnit, třeba se objeví nějaký významný sponzor nebo se stane něco mimořádného v regionu a můžeme se myšlenkou na druhou ligu opět vážně zabývat.“

A co diváci, pamatujete i na ně?

„Určitě budeme chtít, aby se diváci vrátili do ochozů. Když jsme v soutěži začínali, chodilo na zápasy třináct set diváků, dneska jich přišlo sto devadesát. V příští sezoně příznivci uvidí naše mladé odchovance, kteří mají před sebou fotbalovou perspektivu.

Určitě by bylo škoda, kdyby lidé v Písku na fotbal zanevřeli, vždyť se zde hraje třetí nejvyšší soutěž. Na podzim, kdy se nám dařilo v lize i v poháru, nám spousta lidí říkala, proč jsme jenom ve třetí lize, na jaře se ale všechno změnilo.

Přišla zranění klíčových hráčů a hned se to projevilo na výsledcích. Hodně chyběl Mašát a hlavně pak Zušťák, který přišel do Písku před téměř pěti lety, kdy tým hrál ještě krajský přebor a on mu pomohl dostat se tam, kde dneska je.

Věřím, že v letní přípravě všichni udělají maximum pro to, aby mužstvo úspěšně vstoupilo do nového ročníku třetí ligy, kde by se mělo nejhůře pohybovat v klidném středu tabulky. To je náš cíl,“ uzavřel Nousek.

Autor: František Bořánek

18.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 17 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti kvality a certifikace systému řízení (ISO) Technik kvality. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: • schvaluje výrobu dle výrobních a kontrolních instrukcí, • kontroluje průběh výroby a výrobky dle instrukcí, • provádí kontrolu v průběhu výroby, při zjištění neshody zastavuje výrobu, • provádí školení z instrukcí kvality, • dohlíží na kvalitu výroby, • provádí činnosti dle platné dokumentace aj., Požadujeme: znalost použití základních měřidel (posuvné měřidlo, výškoměr, mikrometr), znalost pokročilých měřidel výhodou, znalost čtení technických výkresů a standardu pro automobilový průmysl - výhodou, samostatnost, preciznost, flexibilita. Pracoviště: Interplex precision engineering czech republic s.r.o., Za Pazdernou, č.p. 1531, 397 01 Písek 1. Informace: Jana Hanesová, +420 382 474 022.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 150 Kč

Obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva SBÍJEČ PALET. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: sbíjení palet pneumatickou pistolí, Pracovní doba: 1 směna 6:00. - 14:45 hod., Úkolová mzda, průměrný výdělek cca 150 Kč/hod., Požadujeme: dobrý zdravotní stav, Nabízíme: možnost stravování , Kontakt: Šareš Michal, tel.: 724 322 857, e-mail: noi@noi.cz. Pracoviště: Noi cz s.r.o., 398 33 Ostrovec. Informace: Michal Šareš, +420 724 322 857.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 19 500 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol UČITEL/KA ANGLICKÉHO JAZYKA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč, mzda max. 25500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PP zkrácený na dobu určitou (zástup), Vhodné i pro studující, popř. důchodce., Více informací o pracovní pozici podá Mgr. Jitka Šebková tel. 382 274 300 nebo email: zsmirovice@zsmirovice.cz.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola mirovice, okres písek, Komenského, č.p. 4, 398 06 Mirovice. Informace: Jitka Šebková, +420 731 494 395,382 274 300.

Management - Management Vedoucí 20 450 Kč

Vedoucí ostatních úředníků VEDOUCÍ ÚŘEDNÍK/ICE ODBORU REGIONÁLNÍHO ROZVOJE. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Druh práce: vedení odboru regionálního rozvoje; řídící a kontrolní činnost v oblasti stavebního řádu (stavební úřad), územního plánování (úřad územního plánování), vyvlastňování (vyvlastňovací úřad), státní památkové péče, regionálního rozvoje, sportu, kultury a propagace., Předpoklady pro vznik pracovního poměru:, " občan ČR nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v ČR, starší 18 let, který ovládá jednací jazyk, " trestní bezúhonnost, " plná svéprávnost, " splnění předpokladů podle § 2 a § 4 zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky (velký lustrační zákon), ve znění pozdějších předpisů (tj. lustrační osvědčení a čestné prohlášení), předpoklady podle tohoto ustanovení neprokazují osoby narozené po 01.12.1971., Další požadavky:, " vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu nebo vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu , " řidičské oprávnění skupiny B - aktivní řidič, " bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., " znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), vyhláška č. 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavby, vyhláška č. 501/2006 Sb., o obecných požadavcích na využívání území, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), " ochota dále se vzdělávat; schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, Výhodou:, " praxe ve veřejné správě, " doložení zvláštní odborné způsobilosti ve smyslu zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, v oblasti stavebního řádu, územního plánování či státní památkové péče, " vzdělání v oboru stavebním či příbuzném stavebnímu, veřejné správy, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat tyto náležitosti: , (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), " přesné označení výběrového řízení;jméno, příjmení a titul uchazeče; datum a místo narození uchazeče; státní příslušnost uchazeče; místo trvalého pobytu uchazeče; číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana, datum a podpis uchazeče, V přihlášce dále uveďte kontakt - telefon, mobilní telefon, e-mail., K přihlášce se připojí tyto doklady:, " strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, " výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením), " ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání , " dokumenty osvědčující splnění předpokladů podle zákona č. 451/1991 Sb. (tj. lustrační osvědčení a čestné prohlášení), nedokládají osoby narozené po 01.12.1971, " souhlas se zpracováním osobních údajů(vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Pracovní poměr: jmenování na vedoucí pracovní místo - doba neurčitá, Předpokládaný termín nástupu: dohodou, Lhůta pro podání přihlášky: do 04.05.2018 (pátek) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběro. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Petr Švára, +420 382 504 223.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

HODNOTITELÉ. Na snímku tři z nich: (zleva) lékař Petr Petr, ředitel Krajské veterinární správy František Kouba a ředitelka Krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

EXKLUZIVNĚ: Porotcům chutnaly obyčejné věci, třeba sádlo

V Semicích musely čarodějnice složit zkoušky.

Neseďte doma aneb Kam vyrazit na venkově

Švejk odstartuje padesátku z nádvoří Středověké krčmy

Písek - Účastníci 7. obnoveného turistického pochodu Švejkova padesátka budou startovat v sobotu 5. května v době od 8 do 10 hodin z nádvoří Středověké krčmy.

Řidič v Protivíně nadýchal přes dvě promile

Protivín - Protivínští policisté kontrolovali ve středu večer na ulici Zámecká řidiče s vozidlem značky Renault.

Medailové žně SKP karate Písek

Písek - Závodníci oddílu SKP karate Písek se předposlední dubnový víkend zúčastnili dvou soutěží. V Praze se konal Kamiwaza cup pro mírně pokročilé karatisty. Za oddíl SKP karate Písek se ho zúčastnilo sedm závodníků, kteří přivezli celkem osm medailí.

OBRAZEM: Fotbalisté ze škol bojovali o postupy

Strakonice - Okresní rada AŠSK Strakonice uspořádala ve středu krajské kolo Sportovní ligy základních škol v minifotbalu. I díky nádhernému počasí se turnaj škol vydařil a k vidění byly velice kvalitní výkony všech zúčastněných družstev.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT