Zápas hodnotili trenéři obou týmů takto:

Jaroslav Dočkal, SK Hlavice:

„V prvním poločase mě Písek překvapil velmi kvalitní hrou v křídelním prostoru, to nám dělalo velké problémy. Soupeř nám vstřelil jeden gól a měl několik dalších velkých šancí, musím říct, že v těchto momentech měl zápas svoji kvalitu. V duchu jsem si říkal, že to domácí nemohou v tak velkém vedru fyzicky vydržet, čekal jsem, co to s nimi po změně stran udělá. Druhý poločas byl docela jiný, ale takový už je fotbal.

Nejprve se nám po rychlé akci do rozhozené domácí obrany podařilo vyrovnat a pak jsme v devadesáté minutě vstřelili vítězný gól. Domácí do nás bušili, ale přežili jsme to. Písek chtěl za každou cenu vyhrát, otevřel hru a doplatil na to. K zápasu jsme nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy, kromě zraněných fotbalistů máme i jiné problémy, takže sezonu dohráváme jak se dá. My jsme měli v tomto zápase veliké štěstí, ale to tak prostě je. Někdy se štěstí od vás odvrátí, jindy se zase přikloní.“

Karel Musil, FC Písek:

„Myslím si, že utkání rozhodl první poločas, ve kterém jsme neproměnili několik gólových šancí, takže místo vedení 3:0 jsme vedli tím nejtěsnějším výsledkem. Ve druhé půli jsme zcela odešli, přestali jsme hrát a soupeř vytěžil z minima maximum.

Pro mě je zcela nepochopitelné, že v obranné činnosti řešíme mnohé situace složitě, i když to lze udělat jednoduše. Snažíme se všechno hrát fotbalově a doplácíme na to.

Velké vedro nemělo vliv na náš výkon, máme za sebou těžkou sérii zápasů, ve kterých se nám nedařilo, psychika hráčů se narušila a kluci se dostali pod tlak. V těchto momentech se pak ukáže kvalita osobností týmu. Dneska bylo vidět, že žádná osobnost na hřišti nebyla, bohužel, nikdo nebyl schopen vzít na sebe zodpovědnost.“

A Musil pokračoval: „To, co nás vždy doma zdobilo, jít do kombinace a centrovat míč před soupeřovu branku, jsem tentokrát postrádal, dneska jsme míč alibisticky přihrávali do prostoru, kde nikdo nebyl a museli jsme jenom bojovat. A to už ve druhém poločase nestačilo. Dvakrát jsme šli sami na branku a nedokázali jsme z jasných šancí skórovat, tak co chceme? Předvedli jsme špatný výkon a doplatili jsme na to.“

Tento víkend mají fotbalisté Písku volno, neboť si zápas s Bohemians Praha předehráli ve středu 1. 6. Poslední zápas sezony sehrají doma ve středu 15. 6. od 17.00 hodin, kdy hostí béčko Mladé Boleslavi.