FC PÍSEK - SK HLAVICE 1:2 (1:0)

Hosté začali bez respektu a již ve 2. min. musel písecký brankář Satrapa, který si v tomto zápase odbyl třetiligovou premiéru, krýt dvě příležitosti, které si hráči soupeřova mužstva vypracovali. V 10. min. utekl písecké obraně Dorotík a s jeho střelou měl Satrapa plné ruce práce.

Ve 13. minutě už málem uhodilo: na dlouhý centr zleva byl domácí brankář Satrapa krátký a zprava nabíhající Vávra trefil hned z první tyč písecké svatyně. Tyto okamžiky byly pro písecké hráče dostatečným varováním, neboť pak přidali a začali mít navrch. V 18. min. se Šlapák snadno dostal až do vápna, ale zblízka technickou střelou minul branku.

Za čtyři minuty na druhé straně kryl Satrapa velkou šanci hostujícímu Dorotíkovi. Hrálo se za úmorného vedra, takže ve 25. min. při krátkém přerušení hry dovolil rozhodčí všem aktérům na hřišti krátké osvěžení u střídaček a pokračovalo se dál. Ve 28. min. měl Šlápák další brankovou příležiítost, ale gólman Štepanovský byl proti.

A ve 30. minutě se už domácí dočkali: Šlapák se elegantně zbavil soupeře, přihrál Štrajtovi, ten našel ve výhodné střelecké pozici Demetera, který přesnou střelou otevřel skóre zápasu – 1:0.

Ve 40. minutě poslal Štrajt pěkný centr na malé vápno na hlavu Červenky, ale gólman hostí Štepanovský včasným vyběhnutím míč vyrazil do pole. V samém závěru úvodního poločase ještě pálili Šlapák a Červenka, ale snad ze čtyř metrů pokaždé jen trefili dobře chytajícího brankáře Hlavice.

Do druhého poločasu sáhli domácí k jedné změně, když zraněného Skopalíka nahradil naopak již uzdravený Zušťák. Kanonýra mužstva přivítali diváci hlasitým potleskem. Písečtí nastoupili do druhé poloviny zápasu v nedbalkách a soupeř po každé jejich chybě přecházel do rychlých protiútoků. A v 54. min. se dočkal vyrovnání: nikým neatakovaný Dorotík napřáhl z 25 metrů a mířil přesně – 1:1.

Aby toho nebylo málo, v 58. min. trefil teprve osmnáctiletý Brazilec Dos Santos tyč Satrapovy branky, když tři minuty před tím střídal Vávru. Po následném útoku domácích hráčům poslal Malý centr do vápna na Zušťáka a ten hlavou těsně minul branku.

V 63. min. zahrával Malý trestný kop a jeho nebezpečnou střelu Štepanovský vyrazil na roh. Poté měli písečtí fotbalisté dvě velmi dobré šance na to, aby zápas rozhodli ve svůj prospěch, Nejprve Zušťák hlavičkoval znovu mimo, poté v 89. min. šlapákovu střelu zblízka gólman vyrazil a 90. min. pálil Šlapák rovnou do tyče.

A poté znovu platilo nedáš – dostaneš, v již nastaveném čase utekl Dos Santos unaveným domácím obráncům, míč předložil jako na talíři zcela volnému Dorotíkovi a ten překonal zcela bezmocného Satrapu – 1:2. Vzápětí rozhodčí zápas ukončil.

„Myslím si, že o výsledku zápasu rozhodl již první poločas, ve kterém jsme neproměnili snad tři gólové šance,“ poznamenal po zápase písecký trenér Karel Musil. „Ve druhém poločase jsme doslova odešli, přestali jsme hrát. Soupeř vytěžil z minima maximum, ale bohužel i takové zápasy se ve fotbale hrají,“ dodal písecký kouč.

Branky: 30. Demeter – 58. a 90. Dorotík. ŽK: Linhart – Mizera, fauly 12:14, rohy 8:5, střely 6:7, mimo 6:3, 270 diváků, rozhodčí Mudra – Hudeček, Kožár.

Písek: Satrapa – Linhart, Rozhoň (61. Sova), Pastyrik, Pravda – Štrajt, Malý, Skopalík (46. Zušťák), Demeter – Šlapák, Červenka (83. Voráček).

Hlavice: Štepanovský – Křižan (69. Herodes), Svojtka, Kosňovský, Kalát – Dorotík, Ujec, Vávra (55. Dos Santos), Novotný – Mizera, Němec.