Výhrou a ziskem tří bodů se písecký tým posunul na třetí místo tabulky. Utkání, které se hrálo ve velmi dobrém tempu a přineslo dramatický fotbal až do svého závěru, hodnotili trenéři obou celků takto:

Jiří Černý, Chomutov:

„Přijeli jsme do Písku bodovat, ale vracíme se domů s prázdnou, takže nejsem spokojený. Kromě dvaceti minut druhé půle, kdy nás Písek hodně zmáčknul a vytvořil si několik rohových kopů za sebou, jsme sehráli vyrovnanou partii. Bohužel hned na začátku utkání jsme dostali nešťastný gól.

A to i přesto, že jsem naše hráče upozorňoval na to, že Písek má pro standardní situace vysoké fotbalisty, kteří jsou ve vzduchu hodně nebezpeční. Míč proletěl celou šestnáctku a nenašel se nikdo, kdo by jej odkopl či odhlavičkoval do bezpečí, takže balon skončil v brance," podotkl Černý.

"Pak jsme zase hráli my, vytvořili jsme si několik šancí po centrech ze strany, ale domácí byli nakonec šťastnější. V samém závěru střetnutí nám vstřelili z trestného kopu druhý gól a bylo rozhodnuto. Navíc nám rozhodčí vyloučil za nekázeň mladého hráče. Jsem naštvaný, protože jsme mohli v Písku bodovat," lituje bodové ztráty Černý a dodává:

"Máme v týmu starší i mladší hráče, kteří svou rychlostí a důrazem na soupeře platí. Z toho vyplývá, že i venku hrajeme ofenzivní fotbal. Defenzivní hra nám nesvědčí, o tom jsme se přesvědčili v Praze v zápase proti béčku Slavie. Tentokrát vyhrál zkušenější tým.“

Karel Musil, Písek:

„Jsem spokojený jak s předvedenou hrou, tak i s vítězstvím a ziskem tří bodů. Myslím si, že po dvou předchozích zápasech na hřištích soupeře jsme předvedli velmi dobrý fotbal a já musím klukům za jejich výkon poděkovat. Připravovali jsme se na zápas v tom směru, že bude dynamický a hodně bojovný, protože jsme o hře Chomutova dobře věděli," pochvalujesi Musil a pokračuje:

"V naší útočné fázi máme sice určitou perspektivu, ale v důležitých momentech mi chyběla větší zkušenost. Již v prvním poločase jsem kvitoval jednu zásadní věc, a to, že jsme nepustili soupeři střed hřiště. Na to jsem hráče důrazně upozorňoval a oni tyto pokyny dodrželi."

"Hodně to pak bylo vidět ve druhé polovině zápasu, kdy jsme měli výbornou půlhodinku. Vypracovali jsme si slibné šance, kterým však chyběla lepší finální fáze. Měli jsme i výhodu několika standardních situací, které jsme bohužel neproměnili. V závěru střetnutí došlo k situaci, kdy se málem potvrdilo známé nedáš – dostaneš.

Velká škoda, že Červenka nepřihrál výhodně postavenému Šlapákovi, který mohl střílet do prázdné branky. A po rychlém protiútoku soupeře pak Demeter vykopával míč z brankové čáry za překonaným Vršeckým. Pro diváky byl závěr utkání asi hodně hektický, když k vidění bylo několik hodně dramatických situací. Naštěstí se nám v samém závěru podařilo vstřelit druhý gól, takže jsem s výhrou spokojen,“ uzvařel utkání Karel Musil.