FC PÍSEK - FC CHOMUTOV 2:0 (1:0)

Do zápasu nastoupili domácí bez dvou zraněných opor, kanonýra Zušťáka a Pastyrika. Vstup do utkání měli Jihočeši výborný, po krátkém vzájemném oťukávání přišla 4. minuta, po faulu na domácího hráče zahrával Mašát trestný kop, prudký míč, hnaný silným větrem, proletěl celou šestnáctkou na malé vápno k hlavě stínícího Šlapáka, který balon ještě lehce lízl a brankář Belaň byl bez šance – 1:0.

V 10. min. mířil Červenka z velmi dobré pozice těsně vedle branky. Za minutu založili domácí rychlou akci, Červenka výborně nahrál do výhodné pozice Voráčkovi, ale Belaň v pádu zachránil. Hosté neustále hrozili z rychlých protiútoků, po jednom z nich ve 12. min. odvacel nebezpečí domácí stoper Kubiš. Ve 13. min. mířil Červenka zblízka těsně vedle pravé tyče chomutovské branky.

Po půlhodině hry se zrodil závar v písecké šestnáctce a hostující Doksanský z otočky minul Vršeckého branku. Ve 37. min. pohotovou střelu píseckého Demetera gólman Belaň skvěle kryl. V samém závěru prvního poločasu se ještě dostal ke střele Šlapák, ale jeho slabý pokus k tyči Belaň v pohodě chytil.

Po změně stran se začalo v rychlém tempu, jako by už hráči obou týmů chtěli mít zápas za sebou. A bylo se na co dívat. Domácí toužili vstřelit gólovou pojistku za tři body, hosté si přijeli k Otavě alespoň pro bod, takže i oni museli skórovat, ale stále se nemohli střelecky prosadit. A pokud už mířili mezi tři tyče, byl dobře chytající Vršecký proti.

Hned ve 46. min. měli výbornou šanci Červenka s Voráčkem, ale Belaň v poslední chvíli zachránil. Za tři minuty pálil Voráček z výborné střelecké parkety mimo branku. A když za další minutu na druhé straně poslal Doksanský nebezpečnou střelu těsně nad píseckou branku, bylo to pro domácí obranu velké varování.

V 72. min. trestný kop Malého gólman Belaň pohotově kryl. Pak přišly velké příležitosti soupeře: v 76. min. Doksanský mířil z velkého vápna těsně nad a za minutu Francovu tutovklu srazil Kubiš v posledním okamžiku na roh. Závěr střetnutí byl dramatický.

V 88. min. postupoval Červenka z úhlu sám na gólmana, ale nechal se dobíhajícím obráncem odzbrojit. V 89. min. měli hosté největší šanci zápasu, střelu France vykopával Demeter z brankové čáry za již překonaným Vršeckým. Při následném píseckém útoku hosté faulovali, míč si k trestnému kopu postavil Demeter a přesnou střelou k tyči rozjásal diváky – 2:0.

A když se pak ve dvouminutovém nastavení již nic vážnějšího neudálo, radovali se Písečtí z výhry i ze zisku tří bodů.

Písecký trenér Karel Musil po utkání řekl: „Jsem spokojený jak s předvedenou hrou našeho týmu, tak i s vítězstvím. Získali jsme tři důležité body a já musím hráčům za jejich výkon poděkovat.“

Branky: 4. Šlapák, 90. Demeter. ŽK: Doksanský (Chomutov), ČK:84. Dolejška (Chomutov), rozhodčí Šedivý - Šob, Haleš, 560 diváků.Fauly 16:18, rohy 7:6, střely 4:3, mimo 4:4.

Písek: Vršecký -Held, Skopalík,Kubiš, Pravda - Demeter, Mašát, Malý, Šlapák (89. Sova) - Voráček (78. Linhart), Červenka.

Chomutov: Belaň - Turtenwald, Strouhal, Hyneš, Dolejška - Peterka, Sigmund, Doksanský (82. Horna), Franc (70. Šollar) - Smola, Pavlíček. Trenér Jiří Černý.