TJ ZD DRAŽICE - SOKOL ČÍŽOVÁ 0:2 (0:2)

Domácí fotbalisty předcházela dobrá pověst z minulého kola na hřiští lídra v Milevsku, kde prohrali v samém závěru 1:2. Dražičtí, ohroženi sestupem, nastoupili doma s respektem, ale s bojovným duchem.

V 7. minutě po faulu na Hovorku měli hosté výhodu přímého kopu, Moravec však prudkou ranou domácího brankáře neohrozil. Ve 14. minutě se pokusil domácí Vačlena o střelu z dálky, mířil však také nepřesně.

V dalších minutách zápasu již hosté ovládli hru, svoji převahu však nedokázali vyjadřit gólově. Ve 20. min. střelu Souhrady brankář Volek skvěle vyboxoval. Za sedm minut nádherná bomba Jarouška jen těsně minula branku domácích.

Ve 40. min. Souhrada záhrál první rohový kop hostí do šestnáctky na hlavu Brože a překvapený brankář Volek lovil míč ze sítě – 0:1. Za tři minuty se zrodila akce jako přes kopírák: opět Souhradův rohový kop našel tentokrát hlavu Hovorky a Čížovští vedli 2:0.

Po přestávce se domácí snažili s nepříznivým stavem něco udělat, přidali na agresivitě, ale defenziva hostí jim nic nedovolila. Čížovští mohli Rybákem a Moravcem své vedení ještě navýšit, což se jim ale nepodařilo. Toto vítězství chtějí Čížovští potvrdit v sobotu doma ve šlágru kola v derby, ve kterém hostí lídra soutěže, celek Milevska.

Rohy 3:4, Žk 4:4 (Veselý, Valášek, Dvořák, Kromka – Brož, Rybák, Souhrada, Jindřich), rozhodčí Chvála, 100 diváků.

Sestavy mužstev:

Čížová: Rams – Jaroušek, Brož, Mrkáček, Sláma – Zach, Šácha, Hovorka, Moravec (88. Hora) – Rybák (65. Jindřich), Souhrada (77. Maťha). Trenér Juraj Kobetič.

Dražice: Volek – Valášek, Dvořák, Kaše, Fořt – Vačlena, Vesecký, Voneš, Sedlák (46. Novotný) – Kromka, Peclinovský (83. Kos). Trenér Miloš Veselý.