FC PÍSEK – SLAVOJ KOLOVEČ 2:1 (0:0)

Chodové kladli domácím fotbalitům dlouho odpor, zásluhou výborného Šperla dokonce vedli, ale střelecky disponovaný talent Martin Voráček dvěma góly během jedné minuty výsledek otočil.

V písecké sestavě se objevil další nový hráč. Až z Vídně k Otavě dorazil na testy Slovák Róbert Matejov, dvaadvacetiletý středopolař (dříve mj. MFK Dubnica). V sestavě Kolovče naopak nastoupil horažďovický Jiří Sova, o jehož dalším setrvání v Písku se ještě bude jednat.

V prvním poločase se na písecké umělce toho moc neudálo. Obrana hostí pracovala bezchybně, své si na jejím pravém kraji odehrál i exslávista Lukáš Došek.

Písečtí se dlouho nemohli prosadit. Útočníci Voráček a Zušťák neměli podporu od záložníků, a tak v 58. minutě udeřilo před píseckou svatyní. Exsezimoústecký Vojtěch Mour unikl po křídle, centrem našel ideálně Václava Šperla a kolovečská opora prostřelila brankáře Satrapu – 0:1.

Až v posledních pěti minutách se dokázali prosadit i Písečtí. To už na hřišti citelně chyběli vystřídavší tahouni soupeře Parlásek se Šperlem. V 85. min. zacentroval ze strany novic Matejov a Martin Voráček až napodruhé překonal zblízka téměř dvoumetrového čahouna, brankáře Cipru – 1:1.

Neuběhla ani minuta a skóre se ve prospěch domácích měnilo znovu. Linhartovu přihrávku přetavil ve vítězný gól opět Voráček, na kterém se zápasová přestávka nijak nepodepsala.

Branky: 85. a 86. Voráček – 58. Šperl. Rozhodčí: Kaštánek – Grobár, Štěrba. 30 promrzlých diváků. Sestavy mužstev.

FC Písek: Satrapa – Hrbáč, Švehla, Pastyrik, Pravda – Linhart, Matejov, Malý, Čižikov – Voráček, Zušťák. Střídali Skopalík, Held, Mašát, Červenka. Trenér Karel Musil.

Slavoj Koloveč: Cipra – Došek, Černý, Duben, Sova – Duchek, Baxa, Parlásek, Černohorský, Mour – Šperl. Střídali Duchoň, Doležal, Kožíšek, Tomášek. Trenér Karel Krejčí.

Další přípravný zápas sehraje tým Písku zítra od 10 hodin, kdy hostí druholigovou Vlašim. Další program – středa 9. 2. Dukla Praha – FC Písek (11.00), sobota 12. 2.: FC Písek – FC Čáslav (13.00).