V sestavě píseckého týmu se v průběhu zápasu vystřídalo několik hráčů, kteří jsou u Otavy na testech. Jedním z nich je Miroslav Král (25 let), který v píseckém dresu odehrál první polovinu tohoto utkání. O přestávce Král odpovídal na otázky Píseckého deníku.

Mohl byste se představit našim čtenářům?

Pocházím z Jablonce, kde jsem hrál žákovskou a dorosteneckou ligu. Poté jsem odešel do pražské Slavie a následně do Sparty. Tam jsem si krátkou dobu zahrál za rezervu druhou ligu a následně jsem se vrátil do Jablonce. Pak jsem hrál třetí ligu v Chebu a v Hlavicích, a nyní hraji divizi v Nové Pace.

Co očekáváte od své zkoušky v Písku?

V Písku jsem teprve několik dní. Dnes jsem odehrál poločas přípravného zápasu proti Strakonicím, tak uvidím, jak to vlastně dopadne.

Jaký máte dojem ze svého krátkého pobytu v píseckém týmu?

Mužstvo je kvalitní, hraje kombinačně, a je zde krásný fotbalový areál. Rád bych v Písku zůstal a zahrál si tady třetí ligu.

Znáte někoho z hráčů píseckého mužstva?

Znám pouze Michala Helda, se kterým jsem hrál ve Slavii. Ostatní kluky postupně poznávám.

Hrál jste za rezervu Sparty. Nastupoval jste do zápasů po boku některých známých fotbalistů?

V té době byl ve Spartě Jirka Němec, který se zrovna vrátil z angažmá v německém Schalke. Mně tehdy bylo sedmnáct, takže jsem hlavně sbíral zkušenosti. Ale bylo to dobré, zahrál jsem si druhou ligu, škoda byla, že jsem se tam neudržel o nějakou dobu déle. Byl jsem hodně mladý a přiznám se, že i dost nerozvážný.

Paradoxem je, že další přípravné utkání sehraje Písek v sobotu 22. ledna na Strahově právě s béčkem Sparty. Těšíte se na toto utkání?

Těším se. Vedení mužstva znám, ale hráče moc ne, protože teď je tam docela jiné, omlazené mužstvo. Bude to zcela jiný zápas než ten proti Strakonicím. Se Spartou budeme pod větším tlakem, soupeř nás prověří hlavně v obranné činnosti. Na druhou stranu si myslím, že takový fotbal by nám mohl více vyhovovat.

Odehrál jste úvodní poločas v prvním přípravném zápase. Jak jste si rozumněl s ostatními hráči na hřišti?

(Smích) Defenzivní štít, to není vůbec můj post, dneska jsem ho hrál poprvé v životě. Já si ale myslím, že to bylo docela v pohodě. Škoda, že jsme nedali nějaký gól, šancí jsme k tomu měli dost. Vzhledem k tomu, že to je první přípravné utkání, byl to takový průměr.

A jak vás přijali kluci v kabině?

Všechno bylo v pohodě. Co jsem mohl poznat, parta je tady dobrá. Jsem zde krátce, takže se stále ještě navzájem poznáváme. Za pár dní to bude zase jiné.

Víte, jak si Písek vedl v podzimní části třetí ligy?

Vím, že mužstvo je po podzimu páté s minimální ztrátou na druhé místo. Vedoucí postavení pražských Bohemians už zřejmě nikdo neohrozí, ale hrát o druhé místo by bylo dobré.

Pokud v Písku zůstanete, co byste zde chtěl dokázat?

Moc bych stál o to, abych v Písku zůstal. Pokud se mi to povede, rád bych s mužstvem bojoval o postup do druhé ligy. Když ne letos, tak hned příští rok. Myslím si, že Písek má natolik kvalitní kádr a klubové zázemí, že by to mohl dokázat.