Velký fotbalový fanoušek si ve středu převzal v naší redakci ceny za prvenství v tipovací soutěži, ale ještě před tím nám odpověděl na několik otázek.

Povězte, jak jste prožíval podzimní část této tipovací soutěže?

Řeknu vám, byly to hrozné nervy, ale jsem rád, že to nakonec takhle dobře dopadlo. O mém vítězství se rozhodlo až v úplně posledním kole. Do poslední chvíle jsem se obával, že skončím až čtvrtý. Ale povedlo se to.

Můžete prozradit, jak jste se připravoval na tipování výsledků zápasů v jednotlivých kolech?

Možná, že se budou někteří lidé smát, ale než jsem natipoval, pokaždé jsem probíral minulé výsledky mužstev a stále jsem přemýšlel, jak by to mohlo dopadnout nyní. Ve středu nebo ve čtvrtek jsem strávil u internetu tři až čtyři hodiny, než jsem se rozhodl napsat své tipy.

A co podle vás rozhodlo v posledním kole o vašem celkovém vítězství?

V posledním kole jsem získal pouze pět bodů, stejně jako druhý v pořadí Václav Rusín. Nakonec rozhodlo kritérium v tipu na počet vstřelených branek v daném kole. O mém prvenství tak rozhodl jediný gól!

Při tipování zápasů jste jistě přemýšlel i o výkonnostní formě fotbalistů Sepekova. Věřil jste jim?

Jak kdy. Sepekovští mě hrozně rozhazovali. Tam, kde měli vyhrát, prohráli, a naopak. V posledním kole, kdy hráli v Miroticích, všichni říkali, že tam dostanou výprask a oni tam vyhráli 1:0. V jednom kole jsem vyhrál a hned v tom následujícím jsem měl mínus jeden bod. To bylo hrozné. Ale zvládl jsem to.

Ví se v Sepekově, že jste se stal celkovým vítězem této soutěže?

Zatím to ví jenom rodina, jinak jsem nikomu nic neříkal. Ale třeba se to lidé dozví. Zřejmě to ještě z Píseckého deníku nezaznamenali.

Jaký je váš vztah k fotbalu?

Trénuji a dělám vedoucího týmu kadetů Sokola Sepekov, to znamená hráčů do deseti let. Příležitostně dělám i trenéra žáků. A při zápasech dospělých či dorostu v Sepekově zastávám funkci hlavního pořadatele. Hřiště mám sto metrů od domova, což není daleko. Jsem tam skoro pořád.

Které výsledky mužstev z vyšších soutěží pro vás byly největším zklamáním?

Největším zklamáním byly výsledky Písku ve třetí lize. Tam bylo opravdu hodně těžké, se správně trefit. Výsledky píseckých fotbalistů byly jako na houpačce.

A naopak? Které zápasy se vám tipovaly snadněji?

Určitě to byly zápasy Milevska a Čížové v krajském přeboru. Tam to byla většinou jistota.

A co mužstva z okresního přeboru?

Z těch mě nejvíce zklamaly týmy Kovářova a Smetanovy Lhoty.

Jak tipování prožívá vaše rodina?

Manželka a děti mi říkají, že jsem blázen, když pořád sedím u počítače nebo listuji novinami a sleduji fotbalové výsledky. Ale já už jsem si na ty jejich řeči zvykl.

A půjdete do toho i na jaře?

Určitě. Jak se začne, tak v tom od prvního kola budu zase lítat. V zimě si dám přestávku, ale jak začne jaro, zase mě to chytne. Fotbal je moje droga. Budu se snažit obhájit svoje prvenství, i když vím, že to bude hodně těžké. Vždyť jenom z naší rodiny tipují můj otec, matka, švagr a já, ale každý hrajeme sám za sebe.