Jenomže zatímco Jiří Chrdle (roč. 1986) přišel se střížkovského klubu v létě do FC Písek na hostování, Jiří Šisler (1984), který byl minulou zimu v Písku krátkou dobu na testech a poté se vrátil zpět do Prahy, patří nyní ke klíčovým fotbalistům lídra třetí ligy.

Po sobotním zápase obou týmů, který byl šlágrem podzimu a v němž pražský tým vyhrál u Otavy 2:0, si oba hráči měli co říci. Po utkání odpovídali na otázky Píseckého deníku. Nejprve domácí Jiří Chrdle.

Řekněte, jak jste se na tento důležitý zápas připravovali?

Při pohledu na tabulku bylo jasné, že Bohemians mají deset bodů náskok, takže naší snahou bylo, abychom tento náskok snížili. To tedy znamenalo, že musíme tento zápas vyhrát. Myslím si, že o osudu celého zápasu rozhodl rychlý gól soupeře z šesté minuty. Pak už bylo velmi těžké hrát na to, abychom výsledek otočili v náš prospěch.

Soupeř má velice zkušený tým, ve kterém zůstala spousta fotbalistů, jenž v minulé sezoně hráli první ligu. A i když Bohemians vedli pouze o gól, zkušeně si tento těsný náskok uhlídali. Navíc v závěru střetnutí přidali ještě druhý gól a bylo rozhodnuto. Bylo velice těžké se proti takovému mužstvu prosadit.

Především v prvním poločase to vypadalo, jako byste se na hřišti hledali, nebyly vidět vaše tradiční zbraně – bojovnost, pohyb, rychlá kombinace. Čím to bylo?

Nevím, ale určitě jsme neměli ze soupeře respekt, to ne. Vždyť jsme doma sehráli výborné pohárové zápasy s prvoligovou Příbramí a poté i s Olomoucí, oběma jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Prostě se nám nedařilo. Možná, že je to tím, že v poháru se můžeme více ukázat a tady v zápase třetí ligy se od nás čekalo vítězství.

Nevím. Je škoda, že jsme prohráli, protože jsme si na soupeře věřili a chtěli jsme ho porazit. Bohužel bodový odstup se takto ještě navýšil. Teď už nám nezbývá nic jiného, než hrát alespoň o druhé místo.

Měli jste v týdnu před zápasem nějakou speciální přípravu?

Kdepak, příprava byla stejná jako na každý jiný zápas. Kromě jiného jsme soupeře sledovali na videu a měli jsme rozbor jeho posledních zápasů. Věřili jsme, že utkání dobře zvládneme, ale dopadlo to jinak.

A zaskočil vás soupeř něčím, na co jste nebyli připraveni?

To ne. Bohemku jsme měli dobře přečtenou. Věděli jsme, že hodně hrozí ze standardních situací, které jsme ale ubránili. Prostě rozhodl první gól. Ten přišel hodně brzy. Kdyby ho soupeř nevstřelil, bylo všechno otevřené a možná by se utkání vyvíjelo trochu jinak, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo. Kdybychom první skórovali my, možná bychom těsné vedení také udrželi. Těžko říct.

Neležel na vás ještě stín těsné porážky z Hlavice?

Určitě ne. Jdeme od zápasu k zápasu a prohra v Hlavici už byla zapomenuta. Celý týden jsme se připravovali na duel s Bohemkou. Určitě jsme nechtěli doma ztratit body, ale dopadlo to jinak.

Co říci na adresu diváků?

Přišlo jich poměrně dost, za což jim patří velké poděkování, ale písecký kotel byl často přehlušen příznivci Bohemians a jejich trubači.

V příštím kole hrajete v Mladé Boleslavi s místním béčkem a podzim zakončite doma s rezervou Plzně. Jaké to budou zápasy?

Chtěli bychom v těchto zápasech získat šest bodů a jít na dovolenou s čistou hlavou.

Jiří Šisler k utkání v Písku řekl:

„K zápasu jsme jeli s tím, že v něm chceme získat tři body, a to se nám povedlo. Určitě jsme zde nechtěli prohrát. Zvítězili jsme a náš náskok v čele tabulky se ještě zvýšil, což je před zbývajícími zápasy podzimní sezony výborné. Zkusili jsme to, co se nám v poseldní době daří, a to, vletět od začátku na soupeře a zaskočit ho rychlým gólem.

To se nám povedlo přímo excelentně. Paradoxně nám rychlý gól uškodil, protože jsme se příliš zatáhli a domácí se začali dostávat do šancí. Druhá půle již byla z naší strany výborná a je jen škoda, že jsme nedali více branek.“