Stalo se tak kvůli korupční aféře. Připomeňme, že před loňským zápasem první ligy Olomouc – Bohemians měl údajně brankář domácího týmu Petr Drobisz nabídnout některým hráčům pražského týmu tři sta tisíc korun, jenom aby olomoucký tým vyhrál. Šéf střížkovských Bohemians říká: „Drobisz byl jen prostředníkem.“

Celou aféru vyšetřovala policie i disciplinární komise fotbalového svazu a stále v ní ještě nebylo řečeno poslední slovo. Ale vraťme se na stadion v Písku, kde Karel Kapr poskytl Píseckému deníku následující rozhovor.

Jak jste vy osobně vnímal poslední dny před zápasem podzimu?

Utkání Písek – Bohemians lze opravdu nazvat zápasem podzimu v České fotbalové lize, ale my jsme ho zase až tak vážně nebrali. Na druhou stranu jsme ale utkání nepodcenili, neboť jsme z pátku na sobotu přespali na cestě k zápasu.

Nicméně jsme si říkali, že máme deset bodů náskok, a i kdybychom prohráli, nebude to žádné neštěstí. Samozřejmě, že hráči budou bojovat o vítězství.

Měl jste svůj tip na výsledek tohoto zápasu?

Neměl. To je zápas na trojtip (smích). To se nedá absolutně předvídat. Tak, jak jsme dobře začali, můžeme zase špatně skončit. Uvidíme…

Pokud zde v Písku vyhrajete, budete mít už dostatečný náskok na své pronásledovatele. Co to pro vás bude znamenat?

Ať už tento zápas skončí jakýmkoliv výsledkem, čekají nás do konce podzimu ještě dvě kola, ve kterých se střetneme s Pardubicemi a s Chomutovem. A to jsou velice kvalitní soupeři z horní poloviny tabulky. Třetí liga je dlouhá a nevyzpytatelná soutěž tím, že v ní hrají béčka prvoligových týmů, takže bych ještě nepředjímal žádné závěry.

A známe to i z vyšších soutěží, například Slavia měla v první lize po podzimu náskok devíti bodů a titul nezískala, takže stát se může cokoliv. Nikde není psáno, že budeme spokojeni s tím, co získáme po podzimu. Bojovat musíme až do konce soutěže.

Co pro vás znamenalo přeřazení týmu Bohemians do třetí ligy?

My tuto soutěž dobře známe, neboť jsme ji hráli osm let. Teď jsme ale byli tři roky ve vyšších soutěžích. Česká fotbalová liga je náročná, dlouhá soutěž, kterou hraje spousta mladých a ambiciózních kluků, kteří na sobě makají, běhají a nenechají soupeře vydechnout. Je tam méně prostoru, protože někde se hraje na hřištích s menšími rozměry, takže to není až tak jednoduché.

V podstatě se všechno odvíjí podle našeho očekávání, ale tím nemyslím náš velký bodový náskok. S tím jsme určitě nepočítali. Mám na mysli způsob soutěže a samotnou hru mužstev.

V jakém stadiu je vyšetřování korupční aféry z minulé sezony?

Teď celá záležitost trochu usnula, ale samozřejmě, že se celá věc nadále řeší. Mám takový pocit, že představitelé fotbalového svazu by nás neradi viděli ve vyšších soutěžích, a tak budou dělat maximum pro to, abychom se tam nedostali.

To je jedna věc. Druhá věc je ta, že nám STES dluží téměř čtyři miliony korun, čímž nám vznikly nemalé problémy v rozpočtu klubu. Některým hráčům dlužíme výplaty ještě z jarní sezony. To je záležitost, která se musí rychle řešit.

Jste i přes tyto problémy připraveni bojovat na jaře o postup do druhé ligy?

Určitě. Máme ale svoji vlastní podmínku, že bychom neradi hráli naše zápasy na cizím hřišti. Chceme náš stadionek v Praze přebudovat tak, aby odpovídal podmínkám pro druhou ligu.

Když vidíte tento fotbalový areál v Písku, bral byste ho do Prahy?

(Smích) Kdyby to šlo, přesunout ho, tak okamžitě. Sice máme v Praze slušný areál, ale s Pískem se to nedá srovnávat. Moc se mi tady líbí, navíc jsou tady velice příjemní a sympatičtí lidé, kteří to nádherné prostředí ještě více umocňují.