Sebevědomý lídr soutěže odjel z Čížové bez bodů

Čížová – Fincentrum krajský přebor v kopané měl na programu jedenácté kolo, ve kterém se na čížovském trávníku hrál šlágr kola. V něm domácí tým hostil dosud neporaženého lídra soutěže.

19.10.2010

Jediný gól zápasu krajského fotbalového přeboru Čížová - Český Krumlov (1:0) vstřelil Jan Moravec (vlevo), který se po utkání raduje z vítězství spolu s Pavlem Mrkáčkem. Foto: Jan Škrle

SOKOL ČÍŽOVÁ - FK SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV 1:0 (0:0)

V zápase velmi dobré úrovně obě mužstva předvedla hru odpovídající svému tabulkovému umístnění. Krumlovští začali zápas sebevědomě a od prvních minut udávali tempo hry.

Již v 5. min. měli první možnost po faulu Slámy z přímého kopu. Ten se Pliškovi nepovedl a míč proletěl vápnem do autu. V 9. min. se předvedl nejlepší střelec Peťule, Rams v domácí brance se ale nenechal překvapit.

Další šance hostí se zrodila ve 23. minutě, když Boháč poslal dlouhý autový hod před domácí branku a tečovaný míč mířil do branky. Stoper Brož však zaskočil za již překonaného Ramse a vyhlavičkoval balon nad břevno.

Ve 25. min. zahrozili také domácí. Na centr Bystrova si naběhl Moravec, ale s jeho hlavičkou si brankář Šiller poradil. V dalších minutách Moravec naznačil krumlovské defenzivě, že s ním bude mít velké starosti. Ve 33. min. střílel čížovský Zach těsně vedle pravé tyče soupeřovy branky, takže úvodní polo〜čas skončil bez branek.

Po přestávce oba týmy nepolevily v bojovnosti a útoky se střídaly na obou stranách. V 52. min. přinutili domácí Šillera ke dvěma úspěšným zákrokům. V 58. min.vystřelil hostující Beránek, ale Rams byl na svém místě.

Za minutu měli Krumlovští výhodu přímého kopu, Pliška trefil branku a Rams vytáhl jeden ze svých úspěšných zákroků. V 63. min. nebezpečný průnik domácích po pravé straně hasili hosté faulem. Souhrada zahrál přímý volný kop před branku a Moravec nedal pěknou hlavičkou Šillerovi šanci – 1:0.

V poslední čtvrthodině zápasu se hosté ještě snažili o vyrovnání, ale domácí obrana v čele s Ramsem v bráně vše ustála. V závěru utkání měl ještě střídající Jindřich další gólovou šanci. Jeho sólový únik zkušeně vyřešil Boháč a skóre se již nezměnilo. Čížovští tak skvělým výkonem celého mužstva připravili sebevědomým hostům první prohru v soutěži.

Rohy 3:3, Žk 2:3 (Jaroušek, Souhrada – Svoboda, Sivák, Boháč), 90 diváků, rozhodčí Peterka – Vítek, Jarolím.

Sestavy mužstev – Čížová: Rams – Jaroušek, Brož, Mrkáček, Sláma – Souhrada, Maťha, Hovorka, Zach (65. Kunt) – Bystrov (46. Šácha), Moravec (75. Jindřich). Trenér Juraj Kobetič.

Č. Krumlov: Šiller – Boháč, Svoboda, Klivanda, Zatloukal – Kroupa (80. Špat), Pliška, Beránek, Benc – Peťule, Sivák (73. Babouček). Trenér Lubomír Pintér.