Fotbalisté Písku prohloubili své pražské prokletí

Horní Měcholupy - K dalšímu zápasu České fotbalové ligy cestovali hráči Písku do Prahy, kde se střetli s béčkem Žižkova.

18.10.2010

Domácí Michal Held (vlevo) uniká Tomáši Dočekalovi v jarním zápase třetí fotbalové ligy, ve kterém Písek zvítězil nad Žižkovem B 4:0. V sobotu bylo všechno jinak, doma Viktorka porazila Písek 1:0. Foto: Archiv Deníku

FK VIKTORIA ŽIŽKOV - FC PÍSEK 1:0 (0:0)

Fotbalisté rezervy Žižkova ubojovali proti favoritovi cenné tři body, hosté tak odjeli z Prahy opět se svěšenou hlavou a prodloužili svou pražskou černou šňůru. Naposledy se Jihočeši v Praze radovali z výhry před dvěma roky, když porazili na Strahově Slavii B.

Celý zápas byl spíše bojovný, na těžkém terénu a na malém hornoměcholupském hřišti se Písečtí nedostali ke své kombinační hře, která je zdobí v domácích zápasech, přesto se první ke střele dostal hostující Kubiš, v 8. minutě vybojoval ve středu hřiště míč a zkusil Boháče v bráně Viktorky překvapit střelou ze střední vzdálenosti, ten byl ale pozorný.

Daleko nebezpečnější byla rána Chrdleho ze 14. minuty, který se do zakončení dostal po akci Pravdy, ale jeho rána o metr minula cíl. Domácí zazlobili ve 20. minutě, kdy podnikli rychlý výpad po levé straně Heidenreich a Folwarczny, ale finální přihrávku překazila písecká defenziva. Ve 25. minutě musel poprvé zasahovat i gólman Písku Bartalský, který je na jihu Čech na hostování právě z Viktorie Žižkov, ale střelu Brusche si u levé tyče pohlídal.

Skóre se mohlo měnit ve 29. minutě na druhé straně, to se dvakrát do zakončení dostal hostující Kubiš, ale bedlivá obrana domácích jeho nadějné pokusy pokaždé dokázala zblokovat. Ve 31. minutě domácí rozjeli smrtící brejk, který po levé straně potáhl Brusch, došel až do vápna, kde mu míč vypíchl od kopačky Bartalský, ale balón se odrazil přesně k dobíhajícímu Kučerovi, který měl odkrytou bránu a nemýlil se – 1:0.

Těsně před poločasem mohl vyrovnat Zušťák, ale jeho první pokus hlavou šel mimo a o minutu později pálil písecký kanonýr pod břevno, ale Boháč pěkným zákrokem míč zkrotil.

Druhou půli začali domácí aktivněji, ale špatný terén znemožňoval kombinaci oběma týmům. V 53. minutě namazal Polodna při rozehrávce přesně na nohu střídajícímu Polákovi ve službách Viktorky Slodowymu, ten ale s nabídnutou šancí naložil mizerně. Po hodině hry se do talku začali dostávat favorizovaní hosté a snažili se o vyrovnání, ale žádná velká šance nepřicházela.

Za zmínku stojí hlavička Helda ze 74. minuty, která se snesla jen těsně vedle tyče. Daleko více domácím zatrnulo o minutu později, kdy se po centru Kubiše ke střele z hranice vápna dostal Zušťák, ale ten trefil Boháče.

Největší šanci Písku na vyrovnání měl v 88. minutě Polodna. Bartalského výkop prodloužil Červenka do běhu Zušťákovi, který přesným centrem našel na malém vápně Polodnu, ten všaktrestuhodně ze tří metrů přestřelil Boháčovu bránu. Domácí už si pak těsný náskok pohlídali a se štěstím si připsali do tabulky všechny body.

Branka: 31. M. Kučera. Žk: Skopalík, Bartalský (Písek), 100 diváků, rozhodčí Moník - Orel, Šob. Sestava Písku: Bartalský - Held (80. Malý), Skopalík, Pastyrik, Pravda - Linhart, Polodna, Mašát, Kubiš - Zušťák, Chrdle (61. Červenka). Trenér Karel Musil.