Zápas hodnotili trenéři obou mužstev takto:

Radim Nečas, Česká Lípa:

„Mně se zápas hodnotí velice těžko, protože jsme prohráli 3:0. Výsledek vypadá jednoznačně, ale já bych neřekl, že jsme byli o tolik horší než domácí tým. Bohužel fotbal se hraje na góly, ne na krásu, a v tomto utkání byl Písek lepší než my. Paradoxně před prvním inkasovaným gólem jsme měli dvě vyložené šance, obě ze standardních situací, ale netrefili jsme soupeřovu branku.

Následně jsme neuhlídali střelce Zušťáka a dostali jsme první branku. Při další standardce jsme nepokryli Polodnu a po jeho střele jsme si dali vlastní gól. Rozhodly naše individuální chyby a umění zkušených hráčů v píseckém týmu.

Bylo vidět, že jste do Písku nepřijeli bránit, ale hráli jste pohledný ofenzivní fotbal. Pomýšleli jste na bodový zisk?

Samozřejmě, že jsme pomýšleli na bodový zisk a myslím si, že jsme naší hrou přispěli k dobré kvalitě zápasu, který se musel divákům líbit. Bohužel výsledek je pro mě zklamáním. My chceme hrát všude dopředu, takže i v Písku jsme pomýšleli na dobrý výsledek.

Ale jak už jsem řekl, rozhodla zkušenost a kvalita hráčů jako jsou Zušťák či Polodna, kteří jsou ve vápně hodně nepříjemní. Já jsem na to naše hráče upozorňoval, dostali taktické úkoly, přesto si s nimi neporadili.“

Karel Musil, Písek:

„Zápas to nebyl jednoduchý. Arsenal vycházel ze zahuštěného středu hřiště, kde měl výborný posuvný blok, odkud přecházel do rychlých protiútoků. My jsme se na hru soupeře připravovali celý týden, přesto jsme v prvním poločase naše akce příliš uspěchali a zakončovali je velice zbrkle. Když jsme se dostali do soupeřova pokutového území, byli jsme ve špatném náběhu.

O přestávce jsem hráče nabádal, aby ve druhé půli byli více trpěliví, zpřesnili kombinaci ve středu hřiště a lépe si připravili finální fázi k zakončení akcí. Myslím si, že nám v tomto zápase i trochu pomohlo štěstí, když jsme dali první gól. To nám chybělo v minulém domácím zápase s Kunicemi. První branka je vždy hodně důležitá, protože soupeř pak musí dohánět náskok druhého týmu, a to bývá dost složité.

V tomto utkání jsme šli jednoznačně za vítězstvím, které mohlo být ještě výraznější, neboť Honza Zušťák neproměnil ještě několik vyložených šancí. Přesto, dali jsme tři góly a získali tři body, takže diváci mohou být spokojeni.“