Po zápase Lička ochotně poskytl Deníku následující rozhovor.

Co vám toto utkání ukázalo?

Musím přiznat, že mám větší přehled o třetiligových zápasech u nás na Moravě a řekl bych, že ty bývají po stránce technické i fyzické na větší úrovni. Co se týká tohoto zápasu v Písku, překvapilo mě, že v něm bylo k vidění hodně technických věcí. Možná, že jich někdy bylo až moc, ale celková úroveň zápasu byla velmi dobrá.

Řekněte, byl jste tady sledovat nějakého konkrétního hráče?

(Smích) Důvod mojí návštěvy na tomto utkání pochopitelně neřeknu. Ale vzhledem k tomu, že Baník hraje svůj prvoligový zápas v Praze s Bohemians, udělám si takový pracovní prodloužený víkend v Čechách k tomu, abych shlédl několik zápasů.

Tím prvním je tento v Písku, odpoledne budu sledovat zápas druhé ligy Vlašim – Zlín a v neděli utkání Viktorie Žižkov s béčkem Sparty. Potom ještě uvidím zápas Baníku s Bohemkou a teprve pak se budu vracet domů. Nehledejte v tom nic mimořádného, je to prostě součást mojí práce.

Baníku se na podzim příliš nedaří, což je zřejmě i důsledek odchodu několika hráčů z týmu v letním období. Kdy se mužstvo opět vrátí do popředí tabulky naší ligy?

Každý klub si dává pro daný ročník ligy nějaký cíl, který by měl platit po celou sezonu. Pro mě bude první vážnější zastavení po posledním podzimním zápase, kdy si udělám podrobnou analýzu a potom uvidím, co dál. Naše současná situace není jednoduchá, to přiznávám, ale abychom dávali průchod nějakým emocím, to rozhodně ne.

Myslím si, že na to je ještě dost času. Ze své praxe hráče i trenéra dobře vím, že když se v mužstvu udělá hodně změn, tak nějaký čas pak trvá, než se tým sehraje a takříkajíc si sedne. Baník je klub zvučného jména, má velké ambice, takže je na něj vyvíjen velký tlak, co se týká výsledků.

A všichni čekají, že se bude pohybovat v horních patrech tabulky. Určitě není pro mužstvo dobrou vizitkou, že je v tabulce předposlední za Příbramí. Já věřím, že je to všechno jen otázka času a lepší výsledky se dostaví.

Kde byste po podzimu Baník rád viděl?

Hlavním naším přáním je, aby mužstvo výkonnostně rostlo, to znamená, abychom v listopadu viděli jeho herní posun od července. Musí tam být pozitivní rozdíl.

Písek sice v třetiligovém zápase s Kunicemi prohrál, ale v pohárové soutěži se střetne s prvoligovou Olomoucí. Jaké jsou jeho šance v zápase na domácím hřišti?

Sám dobře víte, že ve sportu je možné všechno. Hlavně v soutěžích, kde se hraje na jedno utkání, to bývá někdy dost složité. Kdyby hrál Písek s Olomoucí na jedno utkání, jako tomu bylo až dosud, tak se svým takticko – technickým základem, který má velice slušný, by mohl doma uspět.

Mužstvo Písku na mě působí zkušeným dojmem a myslím si, že Olomouc to tady bude mít hodně těžké. V odvetném utkání na Hané projde písecký tým opravdovým testem, hlavně v tom, jak jsou hráči fyzicky připraveni. Uvidíme, stát se může cokoliv a já bych Písku přál, aby v těchto dvou zápasech uhrál co nejlepší výsledky.