Prohráli v něm 0:2 a navázali tak na výsledkovou mizérii z předchozích dvou zápasů na hřištích soupeřů: v Českých Budějovicích prohráli s béčkem Dynama 0:3 a v Praze s Vltavínem 0:2. Přitom se dá říci, že Písečtí měli po celé utkání více ze hry, místy si vytvořili až drtivý tlak, ale co je to platné, když góly dávali jen hosté.

Utkání hodnotili trenéři obou celků takto:

Zbyněk Hašek, Kunice:

„Přijeli jsme do Písku s hodně defenzivní taktikou, protože ve středu jsme sehráli s prvoligovou Mladou Boleslaví pohárové utkání, které nás stálo hodně sil. A dobře jsme věděli, že budeme hrát v Písku na velkém hřišti, proto jsme hráli v rozestavění 4 – 1 – 4 – 1 s tím, že jsme se od něho chtěli odrazit a podnikat rychlé protiútoky.

V prvním poločase se nám podařily jenom dva rychlé brejky a jeden z nich jsme zakončili vedoucí brankou. Druhá polovina zápasu byla z naší strany znovu o zodpovědné práci vzadu, což při trošce štěstí splnilo svůj účel. Navíc jsme vstřelili i druhý gól. Musím před našimi hráči smeknout, protože po středečním utkání jsme si hrábli až na úplné dno, ale ukázalo se, že máme v mužstvu hodně vítězných typů hráčů, kteří jdou za svou morální hranici.

Domácí byli silnější na míči, aktivnější směrem dopředu, ale naše defenzivní taktika zde slavila úspěch. Přijeli jsme si do Písku pro bod, ale domů si vezeme body tři. V naší situaci jsme maximálně spokojeni, doma jsme zbytečně ztráceli, ale v Jablonci a i teď v Písku jsme získali tři body, což hodnotím jako naše velké plus.“

Karel Musil, Písek:

„Utkání jsme začali dost staticky a těžko jsme se dostávali do blízkosti soupeřovy branky. Soupeř se snažil hrát rychle přes křídelní prostory a bohužel po jedné z jeho mála šancí jsme po zmatku v obraně inkasovali první gól. Naše finální fáze, hlavně v prvním poločase, končila před pokutovým územím Kunic.

Chyběl tam kvalitní centr či nebezpečný průnik, ale hlavně zakončení. Tentokrát jsme se neprosadili ve standardních situacích, byli jsme dost pomalí. Ve druhém poločase jsme se snažili oživit naši hru a zrychlit ji po stranách hřiště, bohužel někteří naši hráči nechali fotbalové srdíčko v kabině a neodvedli na hřišti to, co v nich je a na co mají. Bylo tam několik situací, ze kterých jsme měli skórovat, ale štěstí nám bohužel nepřálo.

Je škoda, že za stavu 0:1 se nám nepodařilo vstřelit kontaktní gól, i když od šedesáté minuty jsme už hráli na tři útočníky a začali jsme dost riskovat. Byly tam nějaké závary před brankou, ale gólová šance mi chyběla. Závěr už byl z naší strany hop nebo trop, skórovat se nám nepodařilo, takže jsme doma prohráli.“