Po utkání byl písecký kanonýr se vstřelenými brankami i s výhrou píseckého týmu velice spokojen.

Zápas nebyl až tak jednoduchý, jak napovídá výsledek. V čem byl soupeř nebezpečný?

Věděli jsme, že Králův Dvůr přijede hrát na jednoho útočníka se třemi štítovými záložníky a začal pěkně od podlahy. Pro vývoj zápasu byly hodně důležité první dva góly z úvodního poločasu. Je dobře, že nám to tam padá hned od začátku, všichni si pak na hřišti hodně pomáháme a dovedeme zápas do vítězného konce. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří byli skvělí a hodně nám pomohli. Vždyť hlavně pro ně se fotbal hraje.

Řekněte, jak jste viděl svoje dva góly? Po jakých akcích padly?

Při prvním gólu náš brankář Vladan Vršecký rychle rozehrál, máme to nacvičené z tréninku, akorát, že míč většinou prodlužuji hlavou já, teď to skvěle udělal Jirka Chrdle. Viděl jsem brankáře, že stojí na penaltě, tak jsem ho zkusil obstřelit. Sice to byla taková šmudla, ale spadlo to tam (smích).

Před druhým gólem jste si vyměnil kopačky. Proč?

První poločas jsme hráli na polovině hřiště, která byla dost měkká, druhý poločas zase na polovině, která byla tvrdá, a tak jsem měnil kopačky. Musím poděkovat Michalu Mašátovi, který poslal nádherný centr na zadní tyč a to, že moje střela hned z první skončila v brance, je tak trochu o štěstí (smích). Ale pro diváky to byl nádherný gól.

Na co jste si v zápase dávali největší pozor?

Věděli jsme, s jakou taktikou soupeř přijede, on takhle tvrdě hraje celou sezonu na hraně možností. Je dobře, že jsme tomu nepodlehli, neopláceli jsme a soustředili jsme se na náš fotbal, který se nám v této sezoně daří.

Máte odehráno šest vítězných zápasů, ale v příštím „anglickém“ týdnu vás čekají dvě utkání na hřištích soupeře. S jakou taktikou do nich půjdete?

Před sezonou jsme rozšířili kádr a tím i lavičku, takže pokud nastoupí Jirka Hrbáč nebo Aleš Červenka, tak to není pro mužstvo žádná ztráta, ale spíš naopak. Kluci hru týmu hodně pozvednou. A to je důležité. Takže ve středu v derby proti juniorce Dynama si klidně můžu odpočinout.

V sobotu proti Vltavínu to rovněž nebude lehký zápas, ale snad to všechno dobře zvládneme. V přátelském zápase s tímto soupeřem jsme vyhráli vysoko 7:1, ale to už je dávno zapomenuté. Začíná se od nuly, Vltavín hraje doma dobře, tak uvidíme. Každý bod z venku se počítá. My hrajeme poctivě vzadu na nulu a je výborné, že nám to padá i vepředu. Hlavně, aby to vydrželo co nejdéle.

Bude středeční vložený zápas proti béčku Dynama opět úspěšný?

Snad ano. Je to paradox, ale my máme pokaždé smůlu v tom, že když hrajeme na hřišti Dynama, tak domácí pošlou do zápasu hráče z prvoligového áčka. Ale minulý týden v pohárovém zápase přijela téměř kompletní Příbram a vyhráli jsme nad ní. Momentálně jsme v takové formě, že bychom měli béčko Dynama přehrát.