FC PÍSEK – FK BANÍK MOST B 3:0 (0:0)

Do utkání ale lépe vstoupili hosté a svým pohybem a důrazem dělali často domácím hráčům problémy. Ti se snažili soupeři vyrovnat, a tak se hrál zajímavý zápas s řadou šancí na obou stranách.

Písečtí ohrožovali soupeřovu branku po standardních situacích. V největších šancích se postupně netrefili Šťastný, Zahrádka ani Chytrý. Rozhoňovu dorážku stačili obránci Mostu vytěsnit na roh, ale největší tutovku spálil po zaváhání mostecké obrany ve 39. minutě Voráček. Na druhé straně několikrát velmi dobře zasáhl Satrapa v domácí brance.

Také ve druhé půli se Baník snažil o bodový zisk a byl aktivní, ale to už se domácí stále více tlačili do útoku a před jeho branku. Několik slibných situací stačila ještě obrana hostí odvrátit, ale v 61. minutě prošel jejím středem důrazný Voráček a nezaváhal – 1:0.

Hosté ve snaze vyrovnat více otevřeli hru a měli i několik dobrých šancí. V 65. minutě vykopával Šťastný míč z brankové čáry, řadu centrů pokryl spolehlivý Satrapa. A tak to na druhé straně zase zkusili domácí. Po několika dobrých standardkách prostrčil v 70. minutě Vorel pěknou přihrávku Chytrému a ten podruhé poslal míč do sítě – 2:0.

To už písečtí hráči na hřišti dominovali. Přišla 82. minuta, Šťastný si postavil míč k rozehrání rohového kopu a přímo z něho poslal míč do šibenice soupeřovy branky – 3:0. V závěru utkání již domácí hru kontrolovali a nepřipustili žádné komplikace. A tak se nakonec mohli radovat z třetího ligového vítězství v řadě.

Sestava Písku: Satrapa – Motejzík, Honisch, Rozhoň, Vorel – Butnaru (46. Plojhar), Zahrádka, Klíma, Šťastný (85. Čadek) – Voráček, Chytrý (74. Omerovič).

Branky: 61. Voráček, 70. Chytrý, 82. Šťastný. Žk: Butnaru – Šifalda, rozhodčí Kotalík, přihlíželo 100 diváků.

Trenér píseckého týmu Rostislav Grossmann po utkání řekl: „V první půli jsme měli problémy s velmi dobrou hrou Baníku, zejména v záložní řadě, naštěstí jsme neinkasovali. Po přestávce jsme přidali, zlepšili pohyb, po úvodní brance jsme se zklidnili a začali produkovat svoji hru. Opět nás podržel Satrapa, obrovský kus práce odvedl Voráček, k němu se postupně přidali i další hráči. Důležité je, že přestože se nám celá řada věcí stoprocentně nedařila, byli jsme trpěliví a zápas nakonec zvládli.“