FC CHOMUTOV - FC PÍSEK 1:2 (0:1)

Domácí fotbalisté nadělali ze svých soupeřů v předchozích duelech sekanou, když vyprovodili béčka Plzně a Slavie vždy s debaklem, ale sobotní soupeř z jihu Čech, to byl přece jen jiný kalibr…

Od první minuty se hrál svižný fotbal, ale bylo znát, že se mužstva neznají a hráči se v úvodu spíše oťukávali. Iniciativnější byli přeci jen domácí, ale na dostřel Vršeckého brány se nedostávali.

V 8. minutě se poprvé prezentoval písecký kanonýr Zušťák, jehož hlavička po rohu šla mimo. Chomutov se k první střele odhodlal ve 12. minutě, ale Smola mířil vedle a Vršecký v pohodě zkontroloval. Pak musel domácí trenér sáhnout poprvé ke střídání, protože se zranil Čonka a na jeho místo vběhl Slajchrt.

V 19. minutě se zčista jasna dostal Písek do vedení. Mašátův roh odrazil domácí brankář Zaťko přímo na nohu Polodny, který stál na malém vápně a Písek šel do vedení – 0:1. S první vážnou šancí domácích přišel až ve 28. minutě Šollar, ten využil nedůraz písecké obrany, našel rozeběhnutého Smolu, který ale bránu překopl.

Do konce poločasu si ještě každé mužstvo vytvořilo po jedné pološanci. Ve 32. minutě rychlý protiútok domácích zakončoval Šollar v těžké pozici a v pádu mimo tři tyče a do brány se nevešel ani pokus Chrdleho na druhé straně o minutu později.

Druhá půle začala pro Písek skvěle. Ve 48. minutě zahrával Mašát přímý kop, ten prodloužil ve vápně na zadní tyč Pastyrik, kde byl naběhnutý Skopalík, který nedal Zaťkovi šanci a poslal míč nekompromisně do šibenice – 0:2!

V 50. minutě mohl navýšit Zušťák, jehož hlavičku skvěle zlikvidoval Zaťko. Z následného brejku udeřili domácí: Dolanský vysunul za obranu Smolu, ten se zbavil Pastyrika a šel sám na Vršeckého, kterého následně s přehledem překonal a vykřesal pro domácí naději – 1:2.

Domácí tento moment nakopl a v 54. minutě se po rychlé akci Peterky dostal do zakončení Šollar, ale naštěstí pro hosty mířil doprostřed brány. I Písečtí byli neustále nebezpeční, z protiútoku se dostal k odraženému míči Chrdle a svou střelou hodně protáhl Zaťka, a když už byl v 55. minutě po závaru Zaťko překonán Kubišem, zasáhl na brankové čáře Doksanský a udržel pro Chomutov naději.

V 74. minutě se k nebezpečnému centru skrz celé písecké pokutové území dostal stále nebezpečný Šollar, ale nabídka nikoho před bránou nenašla. Tlak Chomutova rostl, ale při častých rohových kopech si písecká defenziva počínala na jedničku a vznikaly brejky Písku.

V 81. minutě jeden takový táhl Chrdle, hledal ve střelecké pozici Zušťáka, ale včas zasáhl Vait a odkopl na roh. Ten zahrál Mašát přesně na hlavu Chrdleho, který přetažený centr hlavičkoval do tyče.

V závěru se dohrávalo velmi hekticky, rozhodčí nastavil předlouhých pět minut, ale žádná šance Chomutova už nepřišla, naopak do úniku se dostal čerstvý Červenka, šel sám na Zaťka, ale stopku mu vystavila kosa od Dolejšky a následovala červená karta.

Branky: 51. Smola - 19. Polodna, 48. Skopalík. Žk: Vait, Sigmund, Hyneš - Vršecký, Čk 1:0 (90. Dolejška), rozhodčí Čuřín - Váňa, Žáková, 410 diváků. Sestava Písku: Vršecký - Held, Skopalík, Pastyrik, Pravda - Linhart (75. Hrbáč), Mašát, Polodna, Kubiš (70. Pivoňka) - Zušťák (84. Červenka), Chrdle. Trenér Karel Musil.

V sobotu 11. září hostí Písek v dalším kole třetí ligy na svém hřišti v tabulce čtrnácté mužstvo FK Králův Dvůr.