Nyní se opět vrátil „na místo činu“ v pohárovém zápase proti prvoligové Příbrami.

Vyřadili jste kvalitního soupeře, účastníka nejvyšší fotbalové soutěže. Jak se vám v tomto zápase chytalo?

Chytalo se mi dobře, zvláště, když se na zápas přišlo podívat tolik lidí a navíc naše mužstvo hrálo výborně. Doslova jsme na soupeře vletěli a první poločas jsme mu toho moc nedovolili. Samozřejmě, Příbram si vytvořila několik šancí, ale s těmi jsme si poradili. Klobouk dolů před klukama, kteří do zápasu nastoupili, předvedli skvělý výkon.

Málokterý třetiligový celek si dovolí proti prvoligovému to, co jsme předvedli dneska my. Vždyť jsme neustále útočili. Za první poločas jsme si vytvořili snad pět gólových tutovek a další jsme měli ve druhé polovině zápasu.

Co jste si řekli v šatně o poločasové přestávce, kdy jste vedli jedna nula?

Prakticky nic, i ve druhém poločase jsme chtěli hrát to, co jsme předváděli do přestávky. Chtěli jsme soupeře nalákat, abychom ho pak napadali na jeho polovině již při první rozehrávce, což se nám dařilo. Potom ve druhé části druhého poločasu jsme se trochu dostali pod tlak a začali jsme bránit těsný náskok až od našeho vápna.

Soupeř nakopával do naší šestnáctky míče a několikrát se dostal do šance, naštěstí pro nás je nedokázal využít. Možná, že kdyby nezačal balony nakopávat, tak by si kombinační hrou příležitosti ani nevypracoval.

Hlavně ve druhém poločase jste se blýskl několika skvělými zákroky,kterými jste písecké mužstvo výrazně podržel a jak se nakonec ukázalo, udržel jste čisté konto. Jste se svým výkonem spokojen?

Určitě ano. Když chytáte proti prvoligovému týmu, tak tušíte, že to nebude jednoduchý zápas, ale chcete předvést takový výkon, abyste mužstvu co nejvíce pomohl. V prvním poločase jsme byli lepší než hosté, ale v průběhu druhé poloviny zápasu soupeř vystřídal a poslal na hřiště hráče ze základní sestavy. A to už bylo znát.

Všichni oživili hru mužstva, přinesli jinou myšlenku, začali se neustále tlačit dopředu a hned jich bylo plné hřiště. S tím přišly i jejich šance a musím přiznat, že jsme měli v několika případech velké štěstí. Pleško netrefil prázdnou branku a Borek ji zblízka přestřelil, něco jsem také pochytal, takže utkání skončilo tak, jak skončilo.

V této sezoně jste chytal pouze první třetiligové utkání s béčkem Slavie a znovu jste nastoupil za A–tým až nyní v pohárovém zápase proti Příbrami. Bylo pro vás těžké nastoupit do tak důležitého duelu?

Ani ne, protože od začátku týdne jsem věděl, že budu chytat já. A těšil jsem se na to. Dlouho jsem nechytal, trenér dával v lize přednost mému kolegovi, proto jsem dělal v přípravě maximum pro to, abych se do branky vrátil. Myslím, že dneska se mi dařilo a jsem za to velice rád.

Když už jsme hovořili o divácích, jak se vám chytá před tak skvělou návštěvou?

Chytá se mi výborně, ale to vám řekne každý z kluků, že se mu hraje lépe před plnými ochozy, než když je v hledišti málo lidí. Doufám, že nás přijdou fanoušci povzbudit ve velkém počtu i v dalším pohárovém kole. Pro nás je to vždy příjemné, když jich přijde hodně, tleskají nám a dokáží ocenit pěknou hru i vstřelené góly.

V dalším pohárovém kole vás čeká zajímavý a málo známý soupeř, druholigový Třinec. S jakou taktikou proti němu nastoupíte?

Uvidíme, co trenér na Třinec vymyslí. My jsme se nějak speciálně nepřipravovali ani na Příbram a myslím si, že nejinak tomu bude i proti tomuto moravskému soupeři. My se teď musíme soustředit hlavně na zápasy třetí ligy, kterou chceme vyhrát a půjdeme od zápasu k zápasu. Pohár se hraje až za tři týdny, a to je ještě dlouhá doba. Pro nás je třetí liga důležitější než účast v poháru, ale i v něm chceme uspět.

V sobotu dopoledne sehraje písecké mužstvo další mistrovské utkání v Chomutově. Navážete na severu na vítěznou šňůru z dosavadních utkání?

Pohárový zápas s Příbramí nás stál všechny hodně sil, takže máme jenom dva dny na regeneraci sil. Musíme si odpočinout a v zápase proti Chomutovu zopakovat stejný výkon, jako v poháru. Čeká nás hodně těžký soupeř, ale jedeme na sever pro tři body.