Po utkání Štěpán Koreš odpovídal na otázky Deníku.

Stává se již tradicí, že v úvodním kole třetí ligy se Písek střetává s béčkem Slavie. Nejinak tomu bylo i tentokrát. S jakou taktikou jelo vaše mužstvo k zápasu u Otavy?

Po dobrých výkonech i výsledcích v přípravě jsme přijeli do Písku vyhrát a získat zde tři body. Nevyšel nám ale začátek utkání, když už ve druhé minutě jsme obdrželi první gól. Poté se hra postupně vyrovnala a zaslouženě jsme srovnali skóre.

Poté jsme ještě do poločasu dostali po chybě gól na 2:1 a nám už se do přestávky nepodařilo vyrovnat. Ve druhém poločase jsme si nějaké šance vytvořili, ale dát gól a uhrát alespoň remízu, se nám však nepodařilo.

Mělo deštivé počasí a těžký terén vliv na hru Slavie?

To ne, pro obě mužstva byly podmínky stejné. Kdyby nepršelo a byl suchý terén, tak by se nám určitě hrálo a kombinovalo lépe, a možná jsme i mohli pomýšlet na lepší výsledek. Bohužel jsme tady vyšli bodově naprázdno.

Neměl vliv na konečný výsledek rychlý gól, který jste dostali hned v úvodu zápasu?

Určitě ano. My si před každým zápasem říkáme: Pozor na začátek. Jako bychom to vždycky přivolali. Asi by bylo lepší mlčet, a každý hráč aby se soustředil sám na sebe.

Prostředí v Písku dobře znáte, stihl jste před zápasem prohodit s domácími hráči alespoň několik slov nebo nějak je pohecovat?

Abych pravdu řekl, já hráče píseckého týmu moc neznám, a ty co ano, tak si je ve svém věku netroufnu nějak hecovat (smích).

Přesto, co to pro vás znamená, když přijedete se Slavií k mistrovskému zápasu do Písku?

Já se do Písku pokaždé rád vracím, mám na město i místní fotbal jen ty nejlepší vzpomínky. Hrál jsem tady až do dorostu. K větší spokojenosti mi chybí lepší výsledek z tohoto zápasu.

O výsledku již tradičně rozhodl písecký kanonýr Jan Zušťák. Není to už slávistické prokletí?

Asi ano. Honza to trefil dobře, i když jeho střele předcházela chyba našeho obránce. Ten kdyby zachoval chladnou hlavu, zpracoval si míč a vyjel by s ním dopředu, mohlo být všechno jinak. Jenomže mokrý míč se mu smekl z nohy a Honza to trefil parádně. On si v takové situaci dokáže poradit.

Jaký soupeř vás čeká v příštím kole?

Já se snad budu připravovat s A–týmem na nedělní prvoligový zápas s Libercem, ve stejný den hraje béčko s nováčkem třetí ligy z Pardubic. Uvidím, do jakého zápasu mě trenér Jarolím nominuje.

V pátek jste byl v Brně, kde áčko Slavie vyhrálo 3:2, o den později ráno jste byl s béčkem v Písku. Bylo cestování hodně náročné?

Do Prahy jsme se z Brna vrátili v půl jedenácté večer, takže to bylo v pohodě. Já sám jsem v Písku chtěl hrát, abych se dostal do tempa, protože v poslední době za A–tým moc nenastupuji. Zápasové vytížení musí být, tak jsem rád, že jsem hrál celou dobu.