FC PÍSEK - SK SLAVIA PRAHA B 2:1 (2:1)

Těsně před zápasem museli domácí řešit změnu v sestavě, při rozcvičení se zranil Pivoňka, kterého nahradil Skopalík. Při nástupu mužstev k zápasu začalo pršet a déšť vydržel skrápět výborně připravený trávník po celých devadesát minut. Přesto se na podmáčeném terénu hrál fotbal velmi dobré úrovně.

Domácí začali dobře, již ve 2. min. dostal Zušťák přihrávku od Chrdleho na hranici šestnáctky, uvolnil vpravo nabíhajícího Linharta a ten pohotovou střelou překonal finského brankáře hostí Jaakkoleho – 1:0.

Byl to zřejmě vůbec první gól nového ročníku třetí ligy. V 5. min. našel Mašát z trestného kopu v malém vápně Pastyrika a jeho hlavička jen těsně minula soupeřovu branku. Za dvě minuty centr Kubiše zleva našel Zušťáka, jehož hlavička rovněž mířila mimo tři tyče slávistické branky. Za minutu bylo zle na druhé straně: po rychlém protiútoku hostí se střelecky prosadil Zákostelský a bylo srovnáno – 1:1.

Ve 14. min. mohli jít Pražané do vedení, když pěknou přihrávku od Koreše nezužitkoval Duranski, který zblízka minul branku. V 18. min. netrefil branku Slavie z dobré pozice Chrdle. O minutu později přízemní centr Helda z pravé strany poslal Zušťák v těžké pozici vedle.

Ve 21. min. trestný kop Zušťáka brankář Jaakkola se štěstím chytil. Za další minutu jedovku Zušťáka z 20 m gólman hostí jen vyrazil a dorážka Linharta skončila mimo. Ve 34. min. šli domácí do vedení, když táhlá střela Zušťáka si našla cestu k tyči a slávistický gólman, i když se hodně natahoval, byl na míč krátký – 2:1.

Ve 36. min. centr Zušťáka zprava hlavičkoval na zadní tyči Chrdle těsně vedle. Ve 39. min. diváci zatleskali Heldovi, který mazácky přešel přes dva protihráče, přihrál Mašátovi a jeho střelu gólman hostí kryl.

Také do druhé poloviny zápasu vstoupili lépe písečtí fotbalisté. V 50. min. Mašátovu střelu Jaakkola chytil. V 56. min. Chrdlovu dělovku brankář hostí zkrotil až na druhý pokus. V 66. min. kryl strážce slávistické branky střelu Mašáta, stejně jako následný samostatný únik Chrdleho, který doslova volal po gólu.

V 67. min. centr Kubiše zlevé strany před branku na Zušťáka uklidil v posledním okamžiku před píseckým kanonýrem jeden z hostujících obránců do bezpečí. V 74. min. pálil Polodna z dobré pozice vedle. V 87. min. střelu střídajícího Červenky z několika kroků brankář kryl.

Hosté ve druhé části zápasu byli rovněž aktivní, několikrát se dostali do blízkosti Vršeckého branky především zásluhou neúnavného Jandy a Koreše, ale domácí gólman ani dobře hrající obránci již vyrovnání nepřipustili. V nervózním závěru tým Písku své vedení udržel a v nové sezoně tak získal první tři body.

Trenér píseckého mužstva Karel Musil po zápase řekl: „S výsledkem utkání jsem spokojen, neboť jsme získali cenné tři body. Nečekal jsem, že to bude až tak těžký zápas. Překvapilo mě, jakými hráči Slavia mužstvo doplnila a k zápasu v Písku nastoupila. Přesto jsme na těžkém terénu tento duel zvládli a jsem rád, že jsme zvítězili.“

Branky: 2. Linhart, 34. Zušťák - 8. Zákostelský. Žk 3:0 (Pravda, Skopalík, Mašát), fauly 16:20, rohy 0:2, střely 8:3, mimo 7:5, rozhodčí Berka - Henych, Bacík, 680 diváků. Sestava Písku: Vršecký - Held, Skopalík, Pastyrik, Pravda - Linhart, Polodna, Mašát, Kubiš - Zušťák, Chrdle (76. Červenka).