VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Martinec: Někteří lidé by prý by fotbal dělali lépe

Písek – Již za dva týdny začne nový ročník okresních fotbalových soutěží.

7.8.2010
SDÍLEJ:

Lubomír Martinec (na snímku), předseda Okresního fotbalového svazu v Písku věří, že nový soutěžní ročník přinese kvalitní utkání hraná v duchu fair play a dobrou spolupráci svazu s oddíly. Foto: Deník/František Bořánek

Nejen o tom, jaká byla minulá sezona, jsme hovořili s Lubomírem Martincem, předsedou Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu v Písku.

Co se za dobu vašeho působení ve funkci předsedy OFS v Písku podařilo změnit k lepšímu a jaké novinky v činnosti svazu ještě plánujete do budoucna?

Ve funkci předsedy Okresního fotbalového svazu v Písku působím dva roky a je samozřejmé, že spolupracuji s výkonným výborem i se všemi členy odborných komisí. A tak změny k lepšímu nejsou pouze mojí zásluhou, ale je to výsledek dobré a obětavé práce všech již zmíněných kolegů.

Myslím si, že se nám podařilo stabilizovat kádr rozhodčích, na čemž má hlavní podíl předseda komise rozhodčích Michal Řezáč.

Dále musím konstatovat, že se nám za poslední rok snížil počet trestů u jednotlivých hráčů, na čemž má svou zásluhu disciplinární komise v čele s Luďkem Haviarem. Tato komise stále dodržuje stejný „metr“, který si komise nastavila hned na počátku své činnosti. Také spolupráce sportovně technické komise s jednotlivými oddíly se dostala na vyšší úroveň.

V průběhu roku jsme se nesetkali ze strany oddílů s žádnými stížnostmi. Tuto komisi vede Jitka Budínová. A v neposlední řadě nám výborně pracuje komise mládeže pod vedením Vratislava Pekla, který je velice zkušený a dává této práci maximum. To jsou oblasti, ve kterých se nám podařilo v uplynulém období udělat kus dobré práce.

A co do budoucna? Žádné velké změny v činnosti svazu neplánuji. Pokud bude výkonný výbor a jednotlivé komise pracovat tak, jako dosud, myslím, že se v budoucnu nebudeme muset za svou práci stydět.

Zaznamenal jste ze strany oddílů nějakou kritiku na adresu OFS?

Určitě se najdou lidé, kteří si myslí, že práci v okresní kopané by dělali lépe. Škoda jen, že svoje návrhy nebo připomínky řeší pouze u piva a nesnaží se tyto rady přenést na okresní fotbalový svaz. Rádi bychom tyto návrhy a připomínky pro zlepšení své práce vyslyšeli. Kritika nebo rada, která se nedostane na stůl fotbalového svazu, je zbytečná a v ničem nepomůže oddílům ani nám.

Věčným tématem je činnost rozhodčích. Je jich na Písecku dostatečný počet nebo byste potřeboval jejich řady rozšířit?

Jak už jsem předeslal, podařilo se nám kádr stabilizovat, ale to neznamená, že rozhodčích máme nadbytek. To v žádném případě. Hlavně máme nedostatek rozhodčích v oblasti Milevska. To je momentálně problém, který musíme řešit. Rádi bychom přivítali nové zájemce o tuto činnost právě z této oblasti.

A co jejich kvalita? Byly oddíly s činností rozhodčích spokojeny nebo tomu bylo naopak?

O kvalitě rozhodčích svědčí reakce jednotlivých oddílů. Za celý minulý ročník pouze jeden oddíl takzvaně vetoval dva naše sudí, čemuž komise rozhodčích vyhověla. Jinak se dá říct, že s výkony rozhodčích byla spokojenost. Jejich výkonnost je úměrná kvalitám soutěží, které oni řídí.

Uskuteční se tradiční předsezonní seminář rozhodčích?

Předsezonní přípravný seminář rozhodčích nebude. Drobné změny pravidel dostanou rozhodčí elektronickou poštou a hlavní seminář na prověření znalostí pravidel fotbalu a soutěžního řádu se bude konat tradičně v zimním období. Tento způsob zdokonalování rozhodčích se nám v minulém roce osvědčil.

Řešila disciplinární komise svazu nějaké závažné prohřešky hráčů či oddílů?

Jak už jsem předeslal, disciplinární komise neměla za minulý soutěžní ročník žádné závažné problémy s negativními reakcemi ani se způsobem a výší udělovaných trestů. Prohřešky hráčů mají klesající tendenci, přesto musela komise udělit v uplynulé sezoně tři dlouhodobé tresty. Dva skončily na konci minulé sezony a jeden byl převeden do následujícího ročníku.

Před nedávnem se v Sepekově uskutečnilo losování nového ročníku okresních soutěží. Zazněly zde nějaké požadavky ze strany zástupců zúčastněných oddílů?

Losovací aktiv, který se uskutečnil minulý měsíc v Sepekově, se nesl v naprosto klidné a přátelské atmosféře. Podklady pro tento aktiv ze strany OFS byly velmi dobře připraveny, a tak celý průběh aktivu byl bez problémů. Jediný požadavek ze strany oddílů, který na tomto aktivu zazněl, byl, že musí platit vyšší částky za cestovné pro rozhodčí, kteří jezdí z Písecka řídit utkání do okolí Milevska.

Tento problém je odrazem minimálního počtu rozhodčích z tohoto regionu. Snaha výkonného výboru a komise rozhodčích bude, aby z tohoto regionu získaly zájemce do řad rozhodčích. Potom bude tento problém vyřešen.

Co od nového soutěžního ročníku na Písecku očekáváte?

Doufám, že jen to nejlepší. Kvalitní fotbalová utkání hraná v duchu fair play, dobrou spolupráci mezi okresním svazem a oddíly, a i nadále dobrou práci výkonného výboru a všech členů jednotlivých komisí.

Vaše přání do nové fotbalové sezony na Písecku?

Přeji si, aby stále existovali lidé, kteří jsou ochotni udělat pro fotbal něco navíc, aniž by za to očekávali finanční ohodnocení. Těmto lidem bych chtěl poděkovat za jejich snahu a pracovitost, se kterou se snaží okresní fotbal dostat na co nejlepší úroveň. Přeji všem hodně úspěchů na našich okresních hřištích, ale samozřejmě i mimo ně.

Autor: František Bořánek

7.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 8 000 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci PRACOVNÍK/CE ÚKLIDU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8000 kč, mzda max. 9000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: VYHRAZENO PRO OZP!!!, Jedná se o úklid budovy VZP, Požadujeme: spolehlivost, PP na dobu určitou s možností prodloužení., První kontakt POUZE NA TEL. 724 088 115, 773 832 270 (mezi 8:00 - 16:00 hod) NEBO NA EMAIL: inusuklid@volny.cz. Pracoviště: Inus příbram s.r.o. - písek, nábřeží 1. máje, č.p. 2518, 397 01 Písek 1. Informace: Ivan Neckář, Dragounová Dagmar, +420 724 088 115,773 832 270. Výroba - Výroba Montážní dělník 14 500 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení MONTÁŽNÍ DĚLNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 29. Poznámka: Kompletace a výroba automobilových sedaček a komponentů. Práce na montážních linkách, svářecích automatech apod., Nabízíme: příplatky, prémie, příspevek na ubytování stravování, možnost čerpání záloh na mzdu, Kontakt: tel. 775 994 844, email: stamont-pisek@seznam.cz, osobně v kanceláři:Pražská 489, Písek od 9 do 12 hod. po tel. domluvě. Pracoviště: Stamont-metal international, spol. s r. o.- faurecia components písek, s. r. o., Průmyslová, č.p. 466, 397 01 Písek 1. Informace: Radek Šedivý, +420 775 994 844. Výroba - Výroba Montážní dělník 16 300 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení MONTÁŽNÍ DĚLNÍCI MECHANICKÝCH ZAŘÍZENÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16300 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: CIZ, Náplň práce: montáž a kompletace výfukových systémů , Vhodné pro fyzicky zdatné uchazeče bez zdravotního omezení., Vhodné i pro absolventy., Nabízíme: bonusové složky mzdy až 3.000,- Kč, práce v stabilní společnosti , čisté a moderní prostředí , Dále nabízíme: ubytování, stravu zajištěnou zaměstnavatelem , První kontakt POZE TELEFONICKY: pí. Petra Šemberová tel. 775 505 532.. Pracoviště: Danč personální servis s.r.o. - faurecia automotive, Průmyslová, č.p. 466, 397 01 Písek 1. Informace: Petra Šemberová, +420 775 505 532. Služby - Služby Pracovníci pro ruční mytí vozidel, oken, 15 000 Kč Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků VENKOVNÍ OBSLUHA ČERPACÍ STANICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝHRADNĚ PRO OZP!!!, Vhodné i pro ženy!, Pracovní doba: týden práce, týden volna od po - do ne, směny 6:00 - 12:30; 12:30 - 19:00 hod. , Náplň práce: tankování pohonných hmot, Požadujeme: slušné vystupování, spolehlivost., První kontakt na tel. 777 941 823. Pracoviště: Auto peli s.r.o.- čerpací stanice vrcovická, Vrcovická, č.p. 2230, 397 01 Písek 1. Informace: Petr Nimburský, +420 777 941 823.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Světový pohár v cyklokrosu v Táboře
37

Světový pohár v cyklokrosu v Táboře. Češi mezi deseti nejlepšími.

V posledním kole podzimní části okresního přeboru se utkaly týmy Oslova a Kestřan. Na snímku atakuje kapitán hostí Luboš Kaderka (vlevo) unikajícího Josefa Picku.

Kestřany v poločase vedou

Rekordní polohovka Kristiána Svobody, kompletní sbírka Kinterové

Jindřichův Hradec – Druhý den Plzeňských sprintů, patřících do Českého poháru plavců, zlepšila Terezie Kinterová (J. Hradec) po stovce a dvoustovce krajský rekord 14letých i v nejkratší disciplíně motýlku – na 50 metrů byla 21. výkonem 29,43 jako první 14letá na startu. V absolutní tabulce jihočeských žen je pátá.

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 15 12 1 2 37:11 37
2. FC Viktoria Plzeň 15 11 2 2 22:13 35
3. AC Sparta Praha 15 9 3 3 28:12 30
4. FK Jablonec 15 9 2 4 33:14 29
5. FC Baník Ostrava 15 8 3 4 21:12 27
6. FC Fastav Zlín 15 8 3 4 22:14 27
7. FC Slovan Liberec 15 6 5 4 15:13 23
8. FK Mladá Boleslav 15 5 3 7 28:30 18
9. SFC Opava 15 5 2 8 20:23 17
10. FK Teplice 15 4 4 7 17:23 16
11. Bohemians Praha 1905 15 4 4 7 16:23 16
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT