VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Martinec: Někteří lidé by prý by fotbal dělali lépe

Písek – Již za dva týdny začne nový ročník okresních fotbalových soutěží.

7.8.2010
SDÍLEJ:

Lubomír Martinec (na snímku), předseda Okresního fotbalového svazu v Písku věří, že nový soutěžní ročník přinese kvalitní utkání hraná v duchu fair play a dobrou spolupráci svazu s oddíly. Foto: Deník/František Bořánek

Nejen o tom, jaká byla minulá sezona, jsme hovořili s Lubomírem Martincem, předsedou Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu v Písku.

Co se za dobu vašeho působení ve funkci předsedy OFS v Písku podařilo změnit k lepšímu a jaké novinky v činnosti svazu ještě plánujete do budoucna?

Ve funkci předsedy Okresního fotbalového svazu v Písku působím dva roky a je samozřejmé, že spolupracuji s výkonným výborem i se všemi členy odborných komisí. A tak změny k lepšímu nejsou pouze mojí zásluhou, ale je to výsledek dobré a obětavé práce všech již zmíněných kolegů.

Myslím si, že se nám podařilo stabilizovat kádr rozhodčích, na čemž má hlavní podíl předseda komise rozhodčích Michal Řezáč.

Dále musím konstatovat, že se nám za poslední rok snížil počet trestů u jednotlivých hráčů, na čemž má svou zásluhu disciplinární komise v čele s Luďkem Haviarem. Tato komise stále dodržuje stejný „metr“, který si komise nastavila hned na počátku své činnosti. Také spolupráce sportovně technické komise s jednotlivými oddíly se dostala na vyšší úroveň.

V průběhu roku jsme se nesetkali ze strany oddílů s žádnými stížnostmi. Tuto komisi vede Jitka Budínová. A v neposlední řadě nám výborně pracuje komise mládeže pod vedením Vratislava Pekla, který je velice zkušený a dává této práci maximum. To jsou oblasti, ve kterých se nám podařilo v uplynulém období udělat kus dobré práce.

A co do budoucna? Žádné velké změny v činnosti svazu neplánuji. Pokud bude výkonný výbor a jednotlivé komise pracovat tak, jako dosud, myslím, že se v budoucnu nebudeme muset za svou práci stydět.

Zaznamenal jste ze strany oddílů nějakou kritiku na adresu OFS?

Určitě se najdou lidé, kteří si myslí, že práci v okresní kopané by dělali lépe. Škoda jen, že svoje návrhy nebo připomínky řeší pouze u piva a nesnaží se tyto rady přenést na okresní fotbalový svaz. Rádi bychom tyto návrhy a připomínky pro zlepšení své práce vyslyšeli. Kritika nebo rada, která se nedostane na stůl fotbalového svazu, je zbytečná a v ničem nepomůže oddílům ani nám.

Věčným tématem je činnost rozhodčích. Je jich na Písecku dostatečný počet nebo byste potřeboval jejich řady rozšířit?

Jak už jsem předeslal, podařilo se nám kádr stabilizovat, ale to neznamená, že rozhodčích máme nadbytek. To v žádném případě. Hlavně máme nedostatek rozhodčích v oblasti Milevska. To je momentálně problém, který musíme řešit. Rádi bychom přivítali nové zájemce o tuto činnost právě z této oblasti.

A co jejich kvalita? Byly oddíly s činností rozhodčích spokojeny nebo tomu bylo naopak?

O kvalitě rozhodčích svědčí reakce jednotlivých oddílů. Za celý minulý ročník pouze jeden oddíl takzvaně vetoval dva naše sudí, čemuž komise rozhodčích vyhověla. Jinak se dá říct, že s výkony rozhodčích byla spokojenost. Jejich výkonnost je úměrná kvalitám soutěží, které oni řídí.

Uskuteční se tradiční předsezonní seminář rozhodčích?

Předsezonní přípravný seminář rozhodčích nebude. Drobné změny pravidel dostanou rozhodčí elektronickou poštou a hlavní seminář na prověření znalostí pravidel fotbalu a soutěžního řádu se bude konat tradičně v zimním období. Tento způsob zdokonalování rozhodčích se nám v minulém roce osvědčil.

Řešila disciplinární komise svazu nějaké závažné prohřešky hráčů či oddílů?

Jak už jsem předeslal, disciplinární komise neměla za minulý soutěžní ročník žádné závažné problémy s negativními reakcemi ani se způsobem a výší udělovaných trestů. Prohřešky hráčů mají klesající tendenci, přesto musela komise udělit v uplynulé sezoně tři dlouhodobé tresty. Dva skončily na konci minulé sezony a jeden byl převeden do následujícího ročníku.

Před nedávnem se v Sepekově uskutečnilo losování nového ročníku okresních soutěží. Zazněly zde nějaké požadavky ze strany zástupců zúčastněných oddílů?

Losovací aktiv, který se uskutečnil minulý měsíc v Sepekově, se nesl v naprosto klidné a přátelské atmosféře. Podklady pro tento aktiv ze strany OFS byly velmi dobře připraveny, a tak celý průběh aktivu byl bez problémů. Jediný požadavek ze strany oddílů, který na tomto aktivu zazněl, byl, že musí platit vyšší částky za cestovné pro rozhodčí, kteří jezdí z Písecka řídit utkání do okolí Milevska.

Tento problém je odrazem minimálního počtu rozhodčích z tohoto regionu. Snaha výkonného výboru a komise rozhodčích bude, aby z tohoto regionu získaly zájemce do řad rozhodčích. Potom bude tento problém vyřešen.

Co od nového soutěžního ročníku na Písecku očekáváte?

Doufám, že jen to nejlepší. Kvalitní fotbalová utkání hraná v duchu fair play, dobrou spolupráci mezi okresním svazem a oddíly, a i nadále dobrou práci výkonného výboru a všech členů jednotlivých komisí.

Vaše přání do nové fotbalové sezony na Písecku?

Přeji si, aby stále existovali lidé, kteří jsou ochotni udělat pro fotbal něco navíc, aniž by za to očekávali finanční ohodnocení. Těmto lidem bych chtěl poděkovat za jejich snahu a pracovitost, se kterou se snaží okresní fotbal dostat na co nejlepší úroveň. Přeji všem hodně úspěchů na našich okresních hřištích, ale samozřejmě i mimo ně.

Autor: František Bořánek

7.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Mistři a příbuzní pracovníci v dřevařství, 25 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci v dřevařství, papírenství a polygrafii MISTR VÝROBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Činnost firmy: výroba dřevěných oken, dveří, interiérů, kuchyní, nábytku, schodišť a zimních zahrad, Pracovní doba: 1 směna 6:00-14:30 hod. , Nabízíme: příspěvek na stravování, příspěvek na životní pojištění, možnost úpravy pracovní doby, Požadujeme: vyučení v oboru, praxi v oboru truhlář min. 5 let, ŘP "B", Kontakt: Ing. Pekoč - tel. 724 929 944. Pracoviště: Fpm - becon spol. s r. o., Dukelská, č.p. 968, 399 01 Milevsko 1. Informace: Marek Pekoč, +420 724 929 944.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 16 000 Kč

Svářeči SVÁŘEČ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: ciz Požadujeme: , stupeň vzdělání - Střední odborné, obor strojírenský , odbornou způsobilost - svářečské zkoušky, sváření Al, osobnostní profil - odpovědnost, flexibilita, samostatnost, disciplína, Nabízíme: příspěvek na stravování, týden dovolené navíc, Pracovní doba: 1 směna 6:00 - 14:30 hod.. Pracoviště: Zvvz machinery, a.s., Sažinova, č.p. 888, 399 01 Milevsko 1. Informace: Jana Nováková, +420 382 552 707.

Potravinářství - Potravinářství Řezník, bourač 14 200 Kč

Porážeči zvířat, bourači masa PORÁŽEČI ZVÍŘAT, BOURAČI MASA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14200 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Práce s masem, výroba a expedice masových výrobků, fyzicky náročná práce., , Pracovní doba: jedna směna ranní nebo noční dohodou, noční směna od 2,00 hod. do 10 hod., , První kontakt: tel. 602 356 357 nebo email: Kristina.kubesova@baucp.cz. Pracoviště: Bau consult praha, s.r.o. - maso uzeniny písek, Samoty, č.p. 1533, 397 01 Písek 1. Informace: Kristina Kubešová, +420 602 181 863.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 6 100 Kč

Zahradníci travnatých ploch, greenkeepeři ZAHRADNÍK/ZAHRADNICE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6100 kč, mzda max. 8400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis práce: údržba zeleně v areálu školy, Požadujeme:, "komunikace flexibilita, zručnost,, "vysoké pracovní nasazení,, "řidičský průkaz sk. B., "bezúhonnost, "vyučení v oboru výhodou (není podmínkou), "praxe v oboru výhodou (není podmínkou), Nabízíme:, "sezónní práce na pracovní smlouvu do konce listopadu, "jednosměnný pracovní režim - poloviční úvazek, "zaměstnanecké výhody - příspěvek na stravování, příspěvek FKSP, "zajímavá práce v příjemném prostředí arboreta, Nástup:, "ihned, "pracoviště: Lesnická 55, 397 01 Písek, Plat:, "platové ohodnocení dle platných tarifů, Kontaktní osoba:, Pavla Machatá (asistentka ředitele školy), tel.: 382 506 100; lespi@lespi.cz. Pracoviště: Vyšší odborná škola lesnická a střední lesnická škola b. schwarzenberga písek, Lesnická, č.p. 55, 397 01 Písek 1. Informace: Pavla Machatá, +420 382 506 100.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátý titul pro golfistku z Hluboké nad Vltavou, Gabriela Roberta Vítů

Pátý titul pro golfistku z Hluboké nad Vltavou

Pavel Hezoučký sleduje svůj Olešník v krajském přeboru

Pavel Hezoučký sleduje svůj Olešník v krajském přeboru

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.

Zápas v Brně? Jako každý jiný, říká Wermke

České Budějovice – O body ve II. lize si 24letý Roman Wermke nezahrál skoro půl roku, kdy byl kvůli svalovému zranění mimo hru. Dres Dynama v zápase FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY znovu oblékl na Střeleckém ostrově v neděli proti Prostějovu.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 4 4 0 0 11:1 12
2. AC Sparta Praha 4 4 0 0 9:1 12
3. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 6:1 12
4. FC Baník Ostrava 4 3 0 1 6:2 9
5. 1. FK Příbram 4 2 1 1 9:6 7
6. FC Fastav Zlín 4 2 1 1 6:5 7
7. 1. FC Slovácko 4 2 0 2 6:5 6
8. Bohemians Praha 1905 4 2 0 2 5:6 6
9. FC Slovan Liberec 4 1 2 1 4:4 5
10. FK Teplice 4 1 2 1 8:9 5
11. FK Jablonec 4 1 1 2 6:5 4
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT