Fotbalový klub FC Písek si v letošním roce připomíná významné sportovní, ale i společenské jubileum – 100 let od oficiálního založení prvního místního oddílu kopané – SK Písek, jehož je současný FC Písek historickým pokračovatelem.

U příležitosti tohoto výročí organizuje FC Písek oslavy, které vyvrcholí příští sobotu slavnostním programem na fotbalových hřištích v Městském sportovním areálu. Součástí připomenutí tohoto výročí je vydání knižní publikace pod názvem: 100 let fotbalu nad řekou.

Program oslav – sobota 12. 6.:

10.00 – 13.15 – Mistrovská utkání starších a mladších žáků v České divizi: FC Písek – SK Slavia Vejprnice

14.45 – Křest knihy 100 let fotbalu nad řekou

15.00 – Přátelské utkání starých gard: FC Písek – AC Sparta Praha. V dresu Sparty se představí Vladimír Táborský, Jan Berger, Josef Pešice, Josef Jurkanin, Josef Jarolím, Boris Kočí, Miloslav Mlejnek, František Straka, Aleš Bažant, Pavel Stratil a další. Zápas bude řídit bývalý mezinárodní rozhodčí Jiří Stiegler. O přestávce bude sehráno utkání přípravek FC Písek – SK Slavia Praha.

16.45 – Ocenění osobností

17.00 – Přátelské utkání: FC Písek A (s hosty Janem Kollerem a Romanem Vonáškem) – Reprezentační internacionálové. Slavnostní výkop provede mistryně světa a olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. V mužstvu internacionálů se představí vicemistři Evropy z roku 1996 – Pavel Kuka, Karel Poborský, Vladimír Šmicer, Patrik Berger, Jan Suchopárek, Radek Bejbl a další. Utkání bude rozhodovat Dagmar Damková, moderování se chopí televizní komentátor Vlastimil Vlášek. O přestávce utkání přípravek FC Písek – SK Slavia Praha.

„K utkání v Písku byli nominováni všichni hráči a kteří přijedou, je víceméně do posledního okamžiku překvapením,“ směje se Pavel Kuka, bývalý český reprezentant, který je garantem za hostující tým a pokračuje:

„Na posledním tréninku mládeže si Radek Bejbl tak natáhl tříslo, že ani nemohl jít na golf. Z nominovaných hráčů nikdo start v Písku neodmítl, tak budeme do poslední chvíle čekat, kdo přijede. Nemám zprávy o tom, že by někdo z nějakých důvodů nemohl nebo nechtěl přijet.“

A jaký bude zápas v Písku? „My jsme pozvání od píseckého klubu rádi přijali. Od zápasu proti třetiligovému soupeři očekáváme hlavně to, že se při něm fotbalem pobavíme a dobře si zahrajeme. A po jeho skončení si dáme nějaké jídlo, pivko a popovídáme si,“ pokračuje Kuka.

„To je hlavní smysl celé akce. A doufám, že předvedeným výkonem a pěknými góly pobavíme všechny fanoušky, kteří se na zápas v Písku přijdou podívat. Cílem je, abychom český fotbal prezentovali v trochu lepším světle, než je v současné době vnímán,“ zve diváky na zápas fotbalový internacionál a vicemistr Evropy z roku 1996 Pavel Kuka.

Tento týden byl zahájen předprodej vstupenek na program oslav výročí 100 let od založení prvního oddílu kopané v Písku. Předprodej se koná v Centru kultury, ve Sladovně, v recepci hotelů Biograf a OtavArena v Písku. Vstupné na celý program činí – plné 100 Kč (v předprodeji 90 Kč), ženy 70 Kč (60 Kč), děti do 120 cm mají vstup zdarma.