FK SLAVOJ VYŠEHRAD - FC PÍSEK 0:0

Vyšehradská umělkaje díky své velikosti zakletá pro hezký fotbal a ve vzájemných duelech těchto dvou celků i pro góly. Jak loni, tak ani v letošním měření sil za pražským Kongresovým palácem, diváci branku neviděli.

Domácí začali aktivně a už v 1. minutě důrazně vybojoval míč Kubík, jehož následný centr ale nikoho nenašel a střela Frohny minutu nato nebyla přesná. Hosté vystrčili růžky v 5. min., kdy Malý zkoušel prostrčit míč do výhodné pozice Zušťákovi, ale domácí obrana spolu s brankářem Víškem situaci vyřešila.

Největší šancí na gól v první půli byl ve 13. min. průnik Kubíka, který pak dlouhým centrem našel na zadní tyči Frohnu, jehož hlavičku za již překonaným Samoelem vyhlavičkoval z brankvé čáry stoper Kubiš. Domácí ještě jednou zahrozili, to bylo v 17. minutě a do odraženého balónu se opřel T. Dubský, ale rána šla vysoko nad.

Písečtí kontovali dvěma pokusy Malého, ale obě střely Víšek s přehledem pokryl a poradil si i s nebezpečným přímým kopem Zušťáka ve 29. minutě. Nejhezčí fotbalový moment zápasu měl na svědomí hostující Mašát, který vypustil na domácí svatyni ve 39. minutě nebezpečný projektil z pětadvaceti metrů mířící pod břevno, ale parádní zákrok vytasil i domácí gólman Víšek a na dvakrát míč zkrotil.

Ve druhém dějství se nic moc kloudného na Vyšehradě nedělo, za zmínku stojí jen pokus hostujícího Skopalíka v 51. minutě, který mířil střelou z dálky mimo nebo rychlý brejk Linharta v 56. minutě, který ale čistě a důrazně utnul domácí kapitán Hendrych. Fotbalová brána pak byla malá i pro domácího Jurčíka, kterého k zakončení vybídl Matuszny.

Domácí se mohli dostat do vedení po hodině hry, kdy se ve vápně hezky uvolnil T. Dubský, ale střelu zlikvidoval jistým zákrokem Samoel.
Písek hrozil z několika nebezpečných brejků, ten nejnadějnější z nich v 79. minutě ale zbrkle zahodil střelou nad Mašát. Poslední šancí na gól byla hlavička domácího Obermajera v 84. minutě, ale střela se snesla mimo tři tyče Samoelovy brány.

I proto si soupeři rozděli po bodu, což v situaci obou týmů nic neřeší: domácí jsou stále v zóně sestupu a Písku zůstal odstup na druhé Ovčáry stejný, tedy čtyřbodový.

Žk 0:1 (Kubiš), rozhodčí Cupl - Bureš, Lerch, 450 diváků. Sestava Písku: Samoel - Skopalík, Pastyrik, Kubiš, Pravda - Linhart, Kosobud, Mašát, polodna - Malý, Zušťák. Trenér Karel Musil.

LADISLAV BURGET