Po utkání byl Jan Pastyrik s výsledkem utkání viditelně spokojen.

V minulém kole jste ve Varnsdorfu čtyři góly dostali, teď jste naopak čtyři branky vstřelili. V čem se tyto dva zápasy lišily?

Myslím si, že ve hře se nelišily, protože ve Varnsdorfu jsme také předvedli dobrý výkon. Ale dělali jsme tam fatální chyby. Já udělal dvě, David Kubiš jednu a po nich jsme dostali hloupé góly.

Bylo to jako v zápase proti českobudějovickému Dynamu, a to se podepsalo na mém výkonu. V současné době nehraji to, co bych si představoval. Dneska jsem ale vstřelil jeden gól, tak snad se teď moje hra zklidní a zlepší.

Hráli jste proti Žižkovu, který se v soutěži zachraňuje. Jaký výkon Viktorka předvedla?

Řekl bych, že jsme soupeři skoro nic nedovolili. Čekal jsem od Žižkova mnohem víc, když hraje o záchranu. Moc toho u nás nepředvedl.

Je toto vysoké vítězství napravením reputace za nevydařený zápas před týdnem ve Varnsdorfu?

To určitě. Mě ale hrozně mrzí zápas s Budějovicemi, ve kterém jsme ztratili dva body. Škoda, že jsem neproměnil penaltu. Kdyby se to povedlo, tak jsme vyhráli.

Jak to bylo s penaltou proti Dynamu? Kdo ji měl vlastně kopat?

Honza Zušťák na ni nechtěl jít a Michal Polodna, na kterého byl faul, také nechtěl kopat. Kluci řekli mně, tak jsem šel. Byla to první penalta, kterou jsem za mužstvo Písku v mistrovském zápase nedal. Bohužel…

Získali jste tři body a zůstáváte ve hře o špici tabulky. Jak to vnímáte?

Uvidíme, jak dopadne zápas Sezimovo Ústí – Ovčáry. Kdyby skončilo nerozhodně, tak bychom to měli na pět bodů, pokud Sezimák vyhraje, tak už to bude pro nás špatné.

Za týden hrajete v Praze proti zachraňujícímu se Vyšehradu. Věříte si na tohoto soupeře?

To jistě, ale bude to tam těžké. Vyšehrad se v zimě kvalitně posílil a na jaře už nasbíral dost bodů. Uvidíme. Pokusíme se tam naplno bodovat.