FC PÍSEK B – SK ČKYNĚ 3:1 (2:1)

Na rozpálené umělé trávě spalovali domácí jednu šanci za druhou. Již v úvodu zápasu zatlačili domácí fotbalisté svého soupeře na jeho polovinu a hned v prvních minutách měli velké šance Šafarik a Pichlík. Oba však mířili vedle branky. Skóre se poprvé měnilo v 17. minutě, kdy Káník vysunul Šafarika a ten obstřelil Hoška v brance hostí – 1:0.

Gólman hostí se dvakrát vyznamenal v průběhu následujících několika minut, kdy si poradil se střelou Šafarika i s hlavičkou Pichlíka. Hosté se dostali poprvé k ohrožení gólmana Vršeckého ve 29. min., kdy nekrytý Babka hlavičkoval těsně vedle. Ve 31. minutě unikl po levé straně Nousek, jeho akci řešil hostující obránce v pokutovém území faulem a z nařízené penalty se Šácha nemýlil – 2:0.

Hostům se podařilo zkorigovat nepříznivý stav ve 37. minutě, kdy domácí obrana zapomněla na Fleischmana a ten hlavou snížil na 2:1. Další dvě velké šance měl potom domácí Šafarik, ale v koncovce neměl dostatek klidu.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí útočili a hosté měli jedinou šanci v 62. min., kdy Babkovu střelu stačil zblokovat Zach. Potom již byly závary jen před brankou Čkyně. Střely Hegenbarta, Šafarika i Řezáče v časovém úseku od 65. do 75. minuty gólman hostí zlikvidoval. A tak se musel o zvýšení náskoku postarat opět Šácha, který dokončil akci Káníka a Hegenbarta – 3:1.

Branky: Šácha 2, Šafarik – Fleischman. Žk 1:2, rozhodčí Chlaň, 60 diváků. Sestava Písku B: Vršecký – Hála, Pichlík, Šácha, Zach (80. Trantina) – Listopad (85. Pšenička), Surovčík (60. Řezáč), Káník, Nousek – Šafarik, Hegenbart. Trenéři Jaroslav Řeřicha a Jan Růžička.