FC PÍSEK B - TJ HLUBOKÁ NAD VLTAVOU 5:0 (2:0)

Od začátku byli domácí aktivní, bezchybní v defenzivě, a až na začátek druhého poločasu hosty prakticky k ničemu nepustili. Již v 6. min. mohl po rohovém kopu Hegenbarta skórovat Kosobud, ale jeho prudká hlavička mířila těsně vedle branky.

Další šance přišla v 18. minutě. Domácí Zach napřáhl z dobrých 25 metrů a hlubocký brankář Matoušek z námahou vyrazil jeho bombu na roh. Další příležitost připravil pro dobře hrajícího Hegenbarta aktivní Nousek, bohužel jeho dorážka šla mino.

Potom přišla první chvíle střelecky disponovaného Šáchy. Ve 26. min. po faulu na Hegenbarta těsně před hranicí pokutového území udělal střelou z trestného kopu z brankáře Matouška kamennou sochu – 1:0.

Neuběhlo ani deset minut, když na rychlého Šafarika nestačili hostující obránci a Stráský vše řešil faulem v šestnáctce. Z nařízeného pokutového kopu se opět Šácha nemýlil – 2:0.

Druhý poločas začal dvěma šancemi hostí, při kterých se vyznamenal písecký gólman Vršecký, který nedovolil hostům vstřelit kontaktní gól. Potom opět domácí nabrali obrátky a dobrou hrou i pěknými akcemi soupeře jasně přehráli.

V 54. min. postupoval Nousek sám na gólmana Matouška a ten pokus píseckého hráče vyrazil na rohový kop. Po jeho rozehrání se ve skrumáži prosadil Šafarik a bylo to 3:0.

Šafarik mohl za tři minuty přidat další gól, když dostal z levé strany přihrávku na malé vápno, ale branka byla pro něho malá. Co se nepovedlo jemu, dotáhl do gólového zakončení Hegenbart. Šafarik vybojoval míč, přesně vysunul Hegenbarta, ten si položil Matouška a do brázdné branky dal na 4:0.
Konečné slovo měl v 85. min. muž zápasu Šácha, který proměněním trestného kopu dosáhl hattricku – 5:0.

Žk 0:3, rozhodčí Hodánek, 80 diváků. Sestava Písku B: Vršecký – Hála, Pichlík, Kosobud (50. Řezáč), Zach – Listopad, Kunc, Šácha, Nousek – Hegenbart, Šafarik. Trenéři Jaroslav Řeřicha a Jan Růžička.

JAROSLAV ŘEŘICHA