FC ZVVZ MILEVSKO - FK OLYMPIE TÝN NAD VLTAVOU 2:2 (0:1)

V 7. min. přihrával Masopust do šance Škulinovi, tomu však obránci míč ukopli na roh. Ve 12. min. prováděl trestný kop Bozděch, míč z jeho kopačky přistál na hlavě Kodada, jehož hlavičku pozorný brankář Švejda zlikvidoval. O minutu později našel dlouhým nákopem Vodňanský naběhnutého J. Málka, ten z úhlu vypálil, avšak brankář míč vyrazil do pole.

Ve 27. min. Kuchařův centr hlavičkoval Vakoč do branky, ale obránci se štěstím míč z čáry odvrátili do pole. Štěstí ale neměli domácí ve 29. minutě: Plojhar přihrál Vojíkovi a ten z velkého vápna poprvé překonal brankáře Horka – 0:1.

Ve 37. min. opět zahrozili hosté. Šalený přihrál Vařilovi, pak se míč odrazil k Plojharovi a domácí obrana ze závaru v posledním okamžiku odvracela na roh.

Druhá část hry se od první příliš nelišila. Ve 49. min. po dobré akci Vakoče hasil nebezpečí před brankou se štěstím Boček na roh. V 52. min. se konečně domácí dočkali. Po faulu na Vakoče zahrával Masopust trestný kop a míč směřující k zadní tyči brankář Švejda v pádu vytěsnil. K balonu se však dostal Škulina a nasměroval ho ke vzdálenější tyči – 1:1.

Milevští se však z úspěchu neradovali dlouho. Z ojedinělé akce byli nuceni zahrát domácí obránci na roh. Šonkovu exekuci na zadní tyč proměnil Hrdina hlavou v 55. min. na rozdílový gól – 1:2. Potom v 60. min. Masopustovu bombu z velké dálky vyrazil Švejda do pole. Dvacet minut dobývali domácí týnskou svatyni s nulovým efektem.

Naděje jim svitla v 86. minutě, to se Kodadova střela odrazila od břevna. O minutu později zahrával Petr Janouch rohový kop, na který si k zadní tyči naběhl Masopust a hlavou se trefil přesně – 2:2.

Domácí pak vrhli všechny zbývající síly do útoku. Posledních pět minut nepustili hosty na svou polovinu, zahrávali sérii rohových kopů, ale gólového úspěchu se již nedočkali.

Branky: 52. Škulina, 87. Masopust – 29. Vojík, 55. Hrdina. Žk 2:2 (Masopust, Petr Janouch – Buriánek, Hrdina), rozhodčí Sebera st., 100 diváků. Sestava Milevska: Horek (58. Pavel Janouch) – Vodňanský, J. Kosobud, Kodad, J. Málek – Vakoč (81. Barda), Bozděch, Kuchař (46. M. Málek), Masopust – Petr Janouch, Škulina. Trenér Jaroslav Vavroch.

JAN ŠERHANT