SK JANKOV - SOKOL ČÍŽOVÁ 0:4 (0:1)

K tomu v restauraci na stadionu servírovali menu „Čížovský karbanátek = 4:1“. Hostující fotbalisty to zdravě naštvalo, a tak domácím hráčům po zápase karbanátek určitě nechutnal.

Čížovští nastoupili k zápasu stále ještě bez zraněných hráčů Maťhy a Slámy, a také bez nemocného Bystrova. Utkání začali zodpovědně a bojovně naladěni. V první čtvrthodině Rybák s Pichlíkem slabými střelami ještě Hrubého v domácí brance neprověřili.

Jankovští se pak snažili, jejich akce však končily před šestnáctkou soupeře. Ve 29. min. střela Loška byla nepřesná a vzápětí Maxa mířil těsně nad branku Jelínka. Ve 35. min po domácím faulu Mrkáček z přímého kopu nadělal Jankovským hodně starostí.

Ve 38. min. Rybák přihrávkou za obranu našel na pravé straně Pichlíka, ten obešel vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana, a do prázdné branky dal na 0:1.

Po přestávce hned ve 46. min. Miklavčič přihrávkou našel na levé straně Rybáka, ten se uvolnil, přes obránce poslal míč před domácí šestnáctku na Miklavčiče a jeho bomba byla nechytatelná – 0:2. Za dvě minuty fauloval Hora a přímý kop Beránka skončil nad brankou hostí.

V 51. min. byl k vidění ukázkový útok trojice Rybák – Moravec – Hora, který naštěstí pro Jankovské neskončil brankou. V 53. min. se zastřeloval Rybák a brankář Hrubý míč efektně vytáhl na roh.

Čížovští pak na chvili ubrali na aktivitě a domácí se toho snažili využít, jenže Jelínek v brance opět prokázal svoje kvality. V 77. min. v pohodě hrajíci kapitán hostí Miklavčič využil chyby střídajicího Štěcha, poslal do brejku Rybáka a Hrubý lovil míč ze své sítě – 0:3.V 80. min. poslal Jelínek dlouhý výkop na polovinu domácích, Rybák vyhrál hlavičkový souboj pro Pichlíka a ten se nemýlil – 0:4.

Čížovští hráči v tomto zápase předvedli na jaře nejlepší výkon na hřišti soupeře. Ten chtějí potvrdit tuto sobotu doma proti prachatickému Tatranu (10.00).

Rohy 5:7, Žk 3:2 (Tejml, Maxa, Maršán – Mrkáček, Moravec), rozhodčí Pípal, 80 diváků. Sestava Čížové: Jelínek – Jaroušek, Brož, Mrkáček (85. Havlík), Hora – Gotfríd, Miklavčič, Souhrada, Moravec – Rybák, Pichlík. Trenér Juraj Kobetič.

JOZEF JEVČÁK