Bývalý hráč a kanonýr české fotbalové reprezentace (v 91 zápasech nastřílel 55 gólů), držitel bronzové medaile z mistrovství Evropy 2004, se 12. června zúčastní oslav 100 let fotbalu v Písku. Odehraje zde exhibiční zápas za mužstvo FC Písek proti internacionálům ČR.

Honzo, co od této fotbalové exhibice očekáváte?

Já to v Písku dobře znám, byl jsem tam dokonce na vojně, a už jsemna místním hřišti odehrál několik exhibičních zápasů, takže i na ten letošní se moc těším. Navíc teď nastoupím proti hráčům, které dobře znám.

Bude mezi nimi několik vicemistrů Evropy z roku 1996, takže fotbaloví příznivci v Písku se mají rozhodně nač těšit. Pro mě osobně to bude velice příjemné setkání.

Co byste vzkázal fotbalovým fanouškům v souvislosti s tímto zápasem?

Aby se přijeli do Písku podívat, neboť tam uvidí v akci řadu bývalých vynikajících fotbalistů jako je Poborský, Šmicer, Bejbl, Kuka a další. Co mám možnost sledovat, Písku se ve třetí lize docela daří, a kdyby se mu povedlo postoupit do vyšší soutěže, byly by oslavy výročí ještě radostnější. Doufám, že diváci, kteří se přijdou podívat, si zápas užijí.

Jak si Cannes nyní vede ve třetí francouzské lize?

Do konce soutěže zbývají tři kola a už jsme bez šance na postup do druhé ligy. A tak soutěž pouze dohráváme. Teď jsme v tabulce osmí a do vyšší soutěže postupují první tři celky. Na třetího máme ztrátu asi jedenáct bodů.

Takže to s postupem zkusíte příští sezonu?

Určitě. Už nyní se chystáme na příští ligový ročník. Klub chce zúžit kádr, protože je tady dost hráčů, kteří vůbec nenastupují do zápasů. Chtějí dát šanci mladým klukům, kteří přecházejí z dorostu mezi dospělé. Zkušené hráče chtějí doplnit běhavým mládím.

Žijete v Monaku. Jak si vede místní AS v první lize?

Mužstvo je někde uprostřed tabulky, už bez šance hrát o příčky zaručující účast v evropských pohárech. Před několika dny tým Monaka prohrál ve finále Francouzského poháru s mužstevm Paris SG, takže ani tudy nevedla cesta do pohárové Evropy. Dá se říci, že pro Monako to nebyla příliš úspěšná sezona.

Chodíte v Monaku na prvoligové zápasy?

Byl jsem se podívat na dvou zápasech.

Určitě vás fanoušci Monaka poznávají. Nepřáli by si, abyste znovu nastoupil za jejich mužstvo?

Fanoušci mě poznávají, to ano, ale dobře vědí, že už se do mužstva nevrátím. Roky člověk nezastaví. Příští sezona bude moje poslední. Pak už s aktivním fotbalem skončím.

Takže už vás neuvidíme hrát fotbal ani v Česku?

Zřejmě ne.

A co budete dělat, až skončíte s fotbalem?

Uvidíme. Zatím o tom nepřemýšlím. To budu řešit až příští rok.

Již příští měsíc začne v Jihoafrické republice fotbalové mistrovství světa. Máte svého favorita na celkové vítězství?

Vyloženého favorita na vítězství nemám. Především se těším na kvalitní fotbal a pěkné góly. Tím budou zápasy na šampionátu pro diváky hodně zajímavé.

Nepojedete se podívat do dějiště mistrovství?

Ne. Na zápasy se budu dívat doma v televizi.

Jste kamarád Pavla Nedvěda. Co říkáte tomu, že by se měl vrátit zpět do Juventusu Turín?

Pavel je ikona Juventusu, který by velice rád využil jeho služeb. On si teď užívá volna od fotbalu a jistě důkladně zváží všechny nabídky od klubu a pak se rozhodne.

Už máte naplánovanou dovolenou?

Dcera ještě chodí v Monaku do školy, až skončí, tak si odskočím s rodinou na čtrnáct dní do Čech. A pak se opět vrátíme do Monaka. Počítám, že mi koncem června nebo začátkem července začne s Cannes příprava na novou sezonu, takže volna si moc neužiju.