Zatímco Pražané byli se ziskem bodu spokojeni, domácí litovali zahozených šancí. K vítězství měli velice blízko. Trenéři obou mužstev hodnotili zápas takto:

Radek Kronďák, Loko Vltavín:

„Z naší hry bylo vidět, že jsme si do Písku přijeli pro bod. A ten jsme také získali. Chtěli jsme soupeři znepříjemnit jeho kombinační hru na naší polovině, což se nám dařilo. Neinkasovali jsme gól, a to svědčí o naší dobré hře v defenzivě. Čtvrtý zápas v řadě na hřišti soupeře jsme odehráli opět dobře. Jediný gól jsme inkasovali na Slavii z penalty, jinak branky nedostáváme.

Naše obranná činnost slaví úspěch. S tím jsem maximálně spokojený. Oproti podzimu nám chybí šest hráčů, se kterými jsem počítal i pro jaro, bohužel jsou dlouhodobě zraněni. Mužstvo jsme tedy v zimě doplnili, ne zrovna podle mých představ, ale všichni kluci bojují jako tým, což je ve fotbale jedna z nejdůležitějších věcí.

Kdo sleduje naše výsledky, tak ví, že hrajeme lépe venku než doma. Více nám vyhovuje hrát na hřišti soupeře, protože doma, kde musíme tvořit hru, máme větší problémy, než když musíme bránit.“

Karel Musil, FC Písek:

„Na soupeře jsme se dobře připravovali a věděli jsme, že k nám přijede s defenzivní taktikou a bude hrát na brejky. Bylo jasné, že v zápase nebude tolik šancí, takže pokud se nějaká naskytne, je třeba ji využít. Škoda, že jsme některé věci ve finální fázi nedotáhli tak, abychom se dostali do lepšího postavení.

Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát, protože minimálně o jeden gól jsme byli lepší než soupeř. Bohužel, štěstí se tentokrát od nás otočilo zády. Na začátku druhého poločasu měli šance Polodna a Skopalík, v závěru střetnutí hosté dvakrát zachraňovali na poslední chvíli. Bodová ztráta na domácím hřišti mě velice mrzí.“

V dalším kole třetí ligy sehrají fotbalisté FC Písek své utkání tuto sobotu v Karlových Varech (10.15).