FC PÍSEK - LOKO VLTAVÍN 0:0

Domácí také vstoupili do zápasu velice aktivně a od samého začátku se pokoušeli ohrožovat soupeřovu branku. Ve 3. min. pálil Mašát z dobré pozice nad. Stejně se vedlo v 6. min. na druhé straně Marčíkovi, který rovněž mířil mimo branku. V 11. min. Heldovu dělovku gólman hostí Pokorný vyrazil na roh.

Za krásného počasí se hrálo od vápna k vápnu a v dobrém tempu, akorát chyběly gólové příležitosti. A pokud se hráči obou týmů odhodlali k zakončení, bylo to většinou jen střelami zpoza šestnáctky.

Ve 20. min. zahrával Mašát trestný kop a Skopalíkovu hlavičku vyrazil Pokorný do pole. Ve 25. min. centr Helda z pravé strany poslal Polodna hlavou jen do náruče vltavínského brankáře. Za dvě minuty se probíjel Zušťák obranou hostí, a když už se chystal ve vápně zakončit, nečekaně mu balon utekl do zámezí.

Ve 28. min. mohlo být hodně zle na druhé straně, naštěstí Pastyrik skluzem zabránil Pecharovi v zakončení a poslal míč na roh. Ve 32. min. přihrál Marčík míč ze strany na hranici velkého vápna a Pechar pálil ukvapeně nad. Poté ještě gólman Pokorný chytil další hlavičku Skopalíka a tím byl střelecký prach v první půli vypotřebován.

Začátek druhé poloviny zápasu patřil Písku, který byl velice blízko ke skórování. Ve 47. min. Mašátovu dělovku vyrazil brankář hostí na břevno a od něho putoval míč na roh. Po jeho rozehrání Malým trefil Skopalík z boku levou tyč soupeřovy branky…

Hosté se pak více soustředili na bránění bezbrankového stavu, nebyli už tak nebezpeční jako do přestávky, přesto jejich rychlé brejky byly hodně nebezpečné. Domácí se snažili dát gól, ale to jim nebylo přáno. Střely střídajícího Kunce v 75. a Kubiše v 76. min. z dálky skončily vedle.

Pak ještě v 90. min. po trestném kopu Malého hlavičkoval Polodna těsně mimo tři tyče. A když domácí nevstřelili branku ani ve čtyřminutovém nastavení, kdy se do útoku zapojili všichni hráči, skončilo utkání bez branek.

„Na soupeře jsme se dobře připravovali. Věděli jsme, že přijede s defenzivní taktikou a bude to zkoušet hlavně na rychlé brejky,“ řekl po zápase písecký kouč Karel Musil a dodal: „Já říkal hráčům, že to bude utkání o dvou nebo třech šancích, bohužel některé věci jsme ve finální fázii nedotáhli do ještě lepšího postavení k zakončení. Je to škoda, protože jsme si zasloužili vyhrát.“

Bez karet, 680 diváků, rozhodčí Vlasjuk - Mareš, Duchoň. Fauly 9:26, rohy 9:1, střely 7:2, mimo 8:5. Sestava Písku: Samoel - Held, Pastyrik, Kubiš, Pravda - Linhart (57. Kunc), Malý, Mašát, Skopalík - Polodna, Zušťák.