SOKOL ČÍŽOVÁ - FK SPARTAK KAPLICE 3:0 (2:0)

Utkání začali domácí po uctění památky polské tragédie velkým náporem. Již v 5. min. se po chybě hostí v defenzivě ujali vedení brankou Hory – 1:0.
Za tři minuty byl faulován před šestnáctkou soupeře Rybák. Přímý kop z kopačky Maťhy mířil pod břevno, ale brankář Kopřiva jej skvěle vytěsnil na rohový kop.

V 10. min. si na pěkný centr naběhl kaplický Románek a jeho nebezpečná hlavička skončila v rukou pozorného gólmana Jelínka. Ve 14. min. se hostující Janura dostal po rychlém útoku až před Jelínka, ale naštěstí mířil nad branku.

V téže minutě se domácím zranil špílmachr Maťha a musel střídat. Nahradil ho ne zcela zdravý Miklavčič. Od 20. min. domácí nečekaně ovládli hru. Moravec s Rybákem dělali velké starosti kaplické obraně, která odvracela útoky jen za cenu faulů.

Přímé kopy, zahráváné Souhradou, tentokrát nebyly velkým nebezpečím pro gólmana hostí Kopřivu. Ve 43. min. se dostal na pravé straně k míči veterán Bystrov a jeho povedený centr nečekaně skončil za překvapeným Kopřivou v síti – 2:0.

Po přestávce domácí nadále drželi otěže hry ve svých rukou. Skvělá hra čížovské obrany do blízkosti Jelínka kaplické hráče nepustila. V 61. min. Rybákovu střelu Kopřiva vyrazil a střídající Pichlík nestačil před brankou míč zpracovat.

V dalších minutách zápasu rychlé úniky Hory, Moravce a Pichlíka zůstaly nevyužité. V 75. min. brejk Rybáka zastavil Kopřiva faulem a pískala se penalta. Stoper Brož ji bezpečně proměnil a zvýšil na 3:0.

V 83. min. oslavenec Sláma (34. narozeniny) poslal do brejku kapitána týmu Jarouška a jeho přízemní bomba skončila vedle pravé tyče branky hostí. Závěr střetnutí již domácí odehráli v pohodě a brankář Jelínek na jaře vychytal již pátý zápas s nulou.

Rohy 6:1, ŽK 2:5 (Jaroušek, Souhrada – M. Pulec, Vávra, Kuta, Doubrava, Kopřiva), rozhodčí Hoch, přihlíželo 130 diváků.

Sestava Čížové: Jelínek – Jaroušek, Brož, Mrkáček, Sláma – Bystrov (46 Pichlík), Maťha (15. Miklavčič), Souhrada, Hora – Moravec (80 Gotfríd), Rybák. Trenér Juraj Kobetič.

JOZEF JEVČÁK