SK VODŇANY - FC ZVVZ MILEVSKO 0:2 (0:1)

V úvodním poločase se hrál oboustranně pohledný fotbal. Po opatrném začátku obou celků se domácí po deseti minutách hry osmělili a zvýšenou aktivitou si vynutili mírnou územní převahu. Zatlačili milevské hráče před velké vápno, kde po centrech Vítovce z levé strany a Hojdekra ze strany pravé vznikaly nepříjemné závary před milevským brankářem Horkem. Hlavičky Štěcha a Vokatého ale vždy skončily mimo branku.

V 18., 20. a 22. min. domácí výborně zahráli sérii rohových kopů, které prováděl Celý a střely Vokatého a Chalupského jen těsně minuly branku.
Milevští se spoléhali na brejkové situace v tomto časovém úseku hry a nebezpečně ohrožovali domácího gólmana Nováka. Ve 12. min. šel míč po ose Vakoč – Barda – Bozděch a posledně jmenovaný jen těsně minul branku.

V 16. min. kopali Milevští po faulu na Kuchaře trestný kop za velkým vápnem. Vakoč nejprve nastřelil zeď a druhý pokus brankář Novák jen s námahou vytáhl konečky prstů na roh. Po třiceti minutách hry se již hosté plně koncentrovali na obrannou hru a situace se začala obracet.

Ve 32. min. ještě nebezpečnou střelu Kuchaře brankář Novák vytáhl na roh, ale ve 42. min. hostující celek zúročil svoji převahu. Po zahraném trestném kopu z levé strany Bozděchem si na zadní tyč zaběhl Barda a hlavou vstřelil „do šatny“ vedoucí branku milevských hráčů.

Do druhé půle nastoupili domácí se zkušeným Hrdličkou, ale i tak měli hru pod kontrolou milevští fotbalisté. Vzruch přinesl v 63. min. po úniku domácí Celý, který centrem našel Štěcha a ten pěknou hlavičkou jen těstě minul branku dobře chytajícího gólmana Horka.

Závěr utkání ovládli hosté, když nejprve Masopust v 80. min. vyslal dělovku jen těsně vedle branky, ale trestný kop Bozděcha v 83. min. z levé strany na zadní tyč skončil podruhé v síti domácí branky – 0:2. V samém závěru ještě Masopust nastřelil břevno.Hosté si zaslouženě odvezli vítězství a připsali si do tabulky plusové body.

Branky: 43. Barda, 83. Bozděch. Žk 2:1, rozhodčí Reitinger, 50 diváků. Sestava Milevska: Horek – Vodňanský, Kosobud, Kodad, J. Málek – Barda, Kuchař, Suchan (77. M. Málek), Masopust – Bozděch (85. Škulina), Vakoč (88. Jelínek). Trenér Jaroslav Vavroch.

MILAN PECKA