Zatímco hosté se na jaře pevně usadili v čele třetiligové tabulky, Písku se zatím moc nedaří. Ze čtyř odehraných zápasů (3 venku, 1 doma) vyhrál jediný, a to v Hlavicích divokým výsledkem 5:4. V dalších utkáních byl písecký tým horší než jeho soupeři a vyšel bodově naprázdno.

Před týdnem, o velikonočním víkendu, dosáhly oba týmy rozdílných výsledků. Sezimovo Ústí doma porazilo Liberec B 1:0, Písek prohrál na severu v České Lípě 0:3. Z dosud odehraných zápasů získalo mužstvo Písku tři body a má pasivní skóre 5:10. Podzimní duel S. Ústí – Písek skončil nerozhodně 2:2.

V dosavadním průběhu jarní části sezony se ukazuje, že Písek má velké problémy v defenzivní činnosti a na postu brankáře. Prakticky každý zápas odehrál s obranou, která měla vždy jiné složení. Je jisté, že zranění hráči Samoel, Pivoňka, Hrbáč i další týmu hodně chybí. Další fotbalisté včetně zimních posil marně hledají svou dobrou formu z podzimu.

Trenér Karel Musil před startem jarní sezony prohlásil, že mužstvo to bude mít hodně těžké, neboť z prvních devíti zápasů bude hrát šestkrát venku. Přesto si on sám zřejmě nemyslel, že to bude až takhle zlé.

„Z mého pohledu jsme utkání v České Lípě prohráli výsledkově, ale hra našeho týmu nebyla špatná. Doplatili jsme na laciné branky, kdy nás moc nepodržel gólman. Ve druhém poločase, za stavu 2:0 pro domácí, jsme se snažili vstřelit kontaktní gól, bohužel se nám to nepodařilo,“ vrací se k prohranému zápasu na severu Čech trenér píseckého mužstva Karel Musil a pokračuje:

„Řekl bych, že v koncovce jsme navázali na předchozí utkání. Měli jsme šance, kdy Kubiš, Zušťák a Polodna mohli skórovat, ale zůstalo jen u přání. Řekl bych, že fotbalové štěstí se v tomto zápase k nám otočilo zády.“

Zítra čeká fotbalisty Písku jihočeské derby s lídrem ze Sezimova Ústí. Prolomí už tým od Otavy dosavadní jarní smůlu?

„Věřím, že v domácím zápase naše fanoušky přesvědčíme nejen dobrým výkonem, ale hlavně výsledkem. Do sestavy se vrátí uzdravený Jan Pastyrik, na marodce zůstávají zranění Jiří Hrbáč a Roman Pivoňka. Ostatní hráči jsou zdravotně v pořádku. Věřím, že se na derby dobře připravíme, určíme správnou herní taktiku a doma získáme tři cenné body,“ dodal trenér Musil.