VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chtěli jsme být do třetího místa, jsme čtvrtí

Písek – Říká se, že fotbalový klub je hodnocen podle výsledků „A“ mužstva dospělých. V případě klubu FC Písek to platí dvojnásob.

7.1.2010
SDÍLEJ:

Milan Nousek, předseda fotbalového klubu FC Písek, pozorně sleduje průběh jednoho z třetiligových zápasů, který se hrál na podzim u Otavy. Foto: Jan Škrle

O zhodnocení podzimní sezony z pohledu dosažených výsledků a umístění všech týmů FC Písek jsme požádali předsedu klubu Milana Nouska.

Udělejme výjimku a tentokráte nezačněme s hodnocením dospělých, ale mládeže. Souhlasíte?

Určitě, protože se domnívám, že mládež je základem všech úspěchů v klubu. Začal bych od těch nejmenších, což jsou náborové ročníky. Na našem hřišti se uskutečnilo několik náborů, kterých se zúčastnilo kolem třicítky malých fotbalistů. Z těch máme velkou radost. Je u nich vidět zájem a zápal, stejně tak i trenérů a rodičů těchto dětí.

A to je velice důležité, vždyť výchova nových talentovaných fotbalistů je hlavní prioritou našeho klubu. Máme velký zájem na tom, abychom získali co nejvíce hráčů v nejmladších nesoutěžních kategoriích, ať chlapců nebo i děvčat, aby si mohli vyzkoušet tento sport a následně se mu v dalších letech naplno věnovali.

V dnešní době je velice těžké získat děti pro sport, neboť nabídka dalších aktivit je velká. Znovu říkám, že mládež je prioritou nejen pro náš klub, ale i pro naši společnost. Jsme spokojeni a nadále s těmito dětmi pracujeme. Většina z nich pokračuje v přípravě v tělocvičnách pod vedením kvalitních trenérů a metodiků. Myslím si, že by rodiče měli těmto dětem umožnit, aby ony s námi nadále spolupracovaly a sportovaly.

V okresních soutěžích působí několik družstev přípravek. Jak si vedou?

To je další věková kategorie dětí, která již může hrát mistrovskou soutěž. Nebereme v potaz jejich umístění a bodové zisky, ale to, aby si zahrál co největší počet kluků. Ti by pak měli na sobě co nejvíce pracovat a nadále se zdokonalovat, aby si v budoucnu mohli zahrát vyšší soutěže.

A jak si vedou přípravky v krajském přeboru?

U starší kategorie se nám v soutěži moc nedaří, jsme se čtyřmi body na posledním třináctém místě. Je to otázka ročníku, posunu hráčů, kteří tam mohli hrát, ale už hrají v jiné kategorii. Věřím, že na jaře to bude o něčem jiném. Je to dlouhodobá záležitost.

Máme tam kvalitní hráče i trenéry, kteří to určitě dobře zvládnou. Je to jen otázka času. U mladších hráčů je to o něco lepší, neboť jsou v tabulce šestí. Družstvo hraje zápasy s kvalitními krajskými týmy a s jejich výsledky jsme spokojeni.

A co žákovská družstva v kraji?

V krajské I. A třídě jsou žáci–B, kteří hrají pod hlavičkou TJ Hradiště. Starší žáci se pohybují ve středu tabulky, mladší žáci jsou třetí. Také pro tyto kluky je nesmírně důležité pro jejich další rozvoj, aby co nejvíce hráli.

V této kategorii jsme v minulé sezoně sestoupili z krajského přeboru, ale na základě dobře se rozvíjející spolupráce s fotbalovým oddílem TJ Hradiště budeme usilovat o lepší výsledky.

Můžete zmínit, jak si vedou žákovská družstva v krajském přeboru?

Béčkoví žáci hrají soutěž pod hlavičkou TJ Hradiště. Opět je to začátek dlouhodobé spolupráce, kdy si oba kluby dobře uvědomují, že se bez ní neobejdou. Jsme v regionu, dva kluby vedle sebe, proto výměna či posun hráčů jsou velice důležité. I proto jsme vytvořili možnost hrát tuto soutěž a navázat na krajský přebor žáků, byť se nám na podzim moc nedařilo.

Starší žáci jsou v přeboru poslední, mladší jsou na tom o trochu lépe. Myslím, že je otázkou času, kdy se kluci sehrají, ještě více se v soutěži rozkoukají a pak se jim začne dařit.

A krajský přebor dorostu?

I zde musím opakovat, jedná se o B–družstva, která hrají přebor ve spolupráci s Hradištěm. Tato kategorie dosáhla očekávaného cíle, kdy se umístila zhruba těsně pod polovinou tabulky. A s tím jsme spokojeni, protože na začátku sezony se hráči moc neznali. Byly problémy s docházkou na tréninky a vyskytly se různé návyky, které museli trenéři řešit za pochodu. Neměli to jednoduché.

Přejděme k vyšší soutěži, kterouje Česká divize starších a mladších žáků…

To je jedna z kategorií, která nám dělá velkou radost. Starší žáci, z nichž jsme měli velké obavy s ohledem na zranění hráčů na začátku sezony a na nepříliš silný ročník 1995, prohráli hned první utkání s Příbramí B. Tyto obavy však byly plané, protože družstvo nakonec skončilo čtvrté se ztrátou tří bodů na třetího. A to je skvělé umístění.

Doslova ikonou píseckého klubu jsou divizní mladší žáci, kteří jsou po podzimu v tabulce první. To je skvělý výsledek. Sám jsem viděl několik zápasů tohoto týmu a musím říci, že je radost vidět tyto kluky hrát. O některých z nich v budoucnu ještě uslyšíme. Je to velký přílib pro náš klub a já osobně jsem s tímto celkem maximálně spokojen. Všem hráčům, trenérů i realizačnímu týmu patří za jejich práci velké poděkování.

V divizní soutěži startují i dorostenci. Jak ti si vedli?

S jejich výsledky i umístěním jsme celkem spokojeni. Starší dorostenci skončili v České divizi šestí a mladší jsou na jedenáctém místě. Chybí mi tam tři body navíc a tím by bylo umístění lepší. Bohužel s mužstvy, která jsou v popředí tabulky, jsme hráli vyrovnané zápasy a většinu z nich jsme vyhráli. Na druhou stranu v zápasech s celky druhé poloviny soutěže jsme body ztráceli.

A to je velká škoda, protože to byli hratelní soupeři. Je to těžká kategorie, hlavně u starších chlapců, kteří studují. A právě školní povinnosti se do fotbalu hodně promítají, stejně jako dojíždění a další faktory. Máme tam několik kvalitních hráčů, kteří se již objevili v A–týmu dospělých a jsou velkým příslibem do budoucna.

Mladší dorost je kategorie, o které říkáme, že je potřeba ji cílově vychovávat. Našim přáním je, aby kluci hráli v co největším počtu. Samozřejmě, že chceme získat co nejvíce bodů, zároveň je cílem, aby se kluci sehráli a postupně si propracovávali základy, které si přinesli z žákovské kategorie a stali se zásobárnou pro starší dorost.

Přejděme k mužům, konkrétně k béčku, které hraje krajský přebor. Jak hodnotíte jeho výsledky?

Účinkování B–týmu v krajském přeboru je pro nás něco nového, neboť funguje pro Písek jako juniorka. Ne jako klasická, kde nejsou zastoupeny jednotlivé ročníky. S devátým místem po podzimu nejsme až tolik spokojeni, k lepšímu výsledku nám chybí zisk tří až šesti bodů navíc, které mužstvo takových kvalit mohlo dosáhnout.

Co je důležité, a to se nám bohužel jenom z části povedlo, je zapracování hráčů do mužstva, kteří přišli z dorostu. Často vedeme s trenéry diskuse o tom, aby dorostenci v mužstvu dostávali více prostoru ke hře.

Je to složitá věc, protože nám všem se jedná i o výsledky a bodové ohodnocení, ale cílem klubu je, aby co nejvíce hráli mladí fotbalisté. To proto, aby byli potažmo příslibem pro další práci v A–týmu a měli tak možnost hrát vyšší soutěž než je krajský přebor.

Na druhou stranu si myslím, že obměna mužstva je obrovská a klub na to nebyl zvyklý. Proto možná budeme s odstupem času tuto situaci a umístění našeho béčka v přeboru hodnotit jako dobré. A na jaře mladí klucu dostanou více příležitostí.

Dostali jsme se až k hodnocení třetiligového A–týmu.

Písecké áčko je takovou třešničkou na dortu. Před začátkem sezony jsme se netajili, a bylo to i prezentováno v tisku, umístěním do třetího místa. A z něho jsme chtěli v zimě vycházet a plánovat cíle pro jarní část ligy. V konečném účtování jsme po podzimu skončili na čtvrtém místě se ztrátou pouhých tří bodů na prvního.

A tuto čtvrtou příčku dodatečně hodnotíme jako splnění našeho cíle. Všichni dobře vědí, že až do poloviny podzimu se nám nedařilo.
Herní projev mužstva neodpovídal kvalitě kádru, přesto závěr první poloviny soutěže se nám již vydařil. Tým už odváděl takovou fotbalovou práci, jakou si vedení klubu představovalo.

Určitě nemůžeme přejít skutečnost, že v průběhu podzimní sezony došlo ke změně na trenérském postu u třetiligového mužstva. Co byste k tomu řekl?

Na toto téma jsem četl v tisku několik článků a rozhovorů nezakládající se na pravdě, o kterých veřejnost hodně diskutovala. Výbor klubu se po určité době, kdy v mužstvu nebyla pohoda a nehrálo podle našich představ, rozhodl k řešení. Je jasné, že v rozehrané soutěži nemůžete vyměnit dvanáct nebo patnáct hráčů, ale půjdete jednodušší cestou – vyměnit trenéra.

V současné době musím potvrdit, že to byl správný krok, když jsme odvolali z funkce trenéra Zdeňka Starobu společně s asistentem, kterého jsme nahradili novým realizačním týmem v čele s trenérem Karlem Musilem. Hodnocení je jasné – po prvních devíti kolech mužstvo získalo deset bodů, v dalších osmi kolech tým vybojoval sedmnáct bodů.

Tato čísla hovoří jasně. Pro mě je dále rozhodující herní projev mužstva. Když porovnáme první část a poslední zápasy sezony, to je alfa a omega celého podzimu. Jeden z nejlepších domácích zápasů viděli naši příznivci až v samém závěru s rezervou prvoligové Plzně.

Před tím jsme však sehráli dvě vynikající utkání na hřištích soupeřů, a to s béčky Jablonce a Mladé Boleslavi. V nich naši hráči předvedli nadstandardní výkony. A ještě dnes dostáváme ohlasy na tyto zápasy s dotazy klubů na některé naše hráče, o jejichž služby by měly zájem.

Hlavně utkání v Mladé Boleslavi, které se hrálo v reprezentační přestávce, byl domácí tým posílen o některé borce z kádru A–týmu. Nicméně naše mužstvo předvedlo vynikající fotbal a vyhrálo 3:1.

Vaše hodnocení podzimu bylo obsáhlé. Chtěl byste ještě k němu něco podotknout?

Určitě. Veškeré výsledky, o kterých jsem hovořil, jsou vizitkou práce velké řady lidí, kteří se točí kolem fotbalu v Písku. To nejsou jenom hráči, trenéři, členové výkonného výboru klubu, ale také bezejmenní jednotlivci a skupiny lidí, které nám všemožně pomáhají bez finančního ohodnocení. Všechno dělají dlouhodobě jako svůj koníček s velkou láskou k fotbalu.

A jsou to chlapi „staří páni“, někteří často již v důchodovém věku. Je to tým lidí – dobrovolníků, kteří pracují na tom, aby písecký fotbal byl tam, kde dneska je. Bez jejich pomoci bychom se neobešli.

A poděkování patří také všem rodičům mladých hráčů, kteří v současné složité ekonomické situaci často zajišťují dopravu hráčů na tréninky i samotné zápasy. Na úkor fotbalu pak rodina pomíjí další volnočasové aktivity. Tak to prostě je.

A pak jsou ještě lidé, bez jejichž finanční či materiálové pomoci by se fotbal v Písku nemohl hrát na takové úrovni. Je to tak?

Určitě. Velké poděkování patří sponzorům, kteří finančně podporují FC Písek, aby mohl hrát soutěže, které hraje. Nelze z tohoto místa jmenovat firmy ani jednotlivce, kteří nám velice pomáhají. Všem patří velké poděkování za každou korunu, kterou přinesli do píseckého fotbalu.

Ještě jednou bych zmínil spolupráci s TJ Hradiště, která je na vysoké úrovni. Oba dva kluby, Písek i Hradiště, našly společnou řeč i cestu. A tato spolupráce se jeví jako velmi dobrá a měla by být v našem regionu velice prospěšná.

Velmi dobrá spolupráce je samozřejmě dlouhodobě s městem Písek a s městskými službami. Hodnocení naší činnosti je i hodnocením zázemí – šaten, hřišť jejich údržba a další. Je toho hodně. Ne všechny kluby se mohou chlubit takovou spoluprácí s městem. U nás to funguje naprosto perfektně. Město nejenže se stará o údržbu celého areálu, ale podporuje tímto fotbal i finančně.

Dojde přes zimu ke změnám v hráčském kádru u třetiligového týmu?

V současné době jednáme s několika kluby o případném doplnění malého počtu hráčů. Jsou u nás na hostování hráči Michal Polodna, Petr Jendruščák a Pavel Picka. U prvně dvou jmenovaných chceme, aby u nás nadále zůstali, to znamená, že jednáme jak s hráči samotnými, tak i s jejich kluby. Nejsou to jednání jednoduchá, ale já věřím, že dopadnou dobře.

Co se týká Picky, jsme domluveni s hráčem i s jeho mateřským klubem Dynamo České Budějovice, že u nás v lednu skončí. Máme vyhlídnuté dva až tři hráče, se kterými jednáme. Není to za každou cenu, že kádr doplníme zrovna o ně. V dnešní ekonomické situaci je to o podmínkách klubů i hráčů.

Pokud budou tyto podmínky přijatelné, dobře, pokud by byly přehnané, zůstaneme u stávajícího kádru, který začátkem druhého týdne měsíce ledna zahájí zimní přípravu. A ta bude, jak jsem měl možnost vidět plán trenérů, hodně náročná.

Diváci v závěru podzimu zaregistrovali několik změn v areálu fotbalového stadionu. Co byste k nim řekl?

V minulých dnech jsme zkolaudovali další část rekonstrukce stávajícího hlediště, které bylo nahrazeno novou tribunou se zázemím, konkrétně šatnami pro naše nejmladší fotbalisty. Tribuna by měla mít kapacitu čtyři sta míst. Věřím, že všechna místa budou časem k sezení. Rovněž došlo i k rekonstrukci vedlejšího travnatého hřiště. Doufám, že od poloviny příštího roku budou moci na tomto novém hřišti hrát ti nejmenší.

Čím byste zakončil toto vaše ohlédnutí za podzimní sezonou?

Možná to bude znít divně, ale chtěl bych poděkovat i vám, objektivním novinářům a fotografům, za vaši práci. Bez vás bychom asi nebyli v tisku tak prezentováni, jako tomu bylo v minulosti i letos na podzim. Většinou to bylo kladně, někdy i v kritickém sportovním tónu, to když se mužstvu nedařilo.

Ale je to vaše práce, bez které bychom se nedostali do povědomí veřejnosti. A to v tom smyslu, že Písek hraje třetí ligu, že se zde pracuje s mládeží a že se klub kousek po kousku dostává stále na vyšší úroveň.

Závěrem poděkování za podporu všech sportů v našem regionu, a to nejen fotbalu, patří městu Písek, sponzorům, funkcionářům, trenérům, hráčům, rodičům a členům jednotlivých klubů a vašim čtenářům. Do celého nového roku 2010 přeji všem hlavně hodně zdraví, dobrý pocit a radost z předvedených výkonů našich sportovců, a rovněž i spokojenost v osobním životě. Ta je také moc důležitá.

Autor: František Bořánek

7.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 17 500 Kč

Odborní pracovníci v oblasti sociální práce PRACOVNÍK/ICE S DĚTMI PŘEDŠKOLNÍHO A ŠKOLNÍHO VĚKU. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnání na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení. Možný nižší úvazek., Místo výkonu práce: Purkratice nebo Svatoplukova, Náplň práce: práce s dětmi předškolního věku: příprava na vstup do školy, volnočasové aktivity; práce s, dětmi školního věku: doučování, volnočasové aktivity; děti pocházejí ze sociálně vyloučených rodin, Kurz pracovníka v sociálních službách výhodou., Nabízíme: 5 týdnů dovolené, stravenky, Průběh výběrového řízení: Zájemce o pracovní pozici zašle životopis na adresu pisek@nadeje.cz, nejpozději. Na základě posouzení životopisu budou vybraní uchazeči pozváni na ústní, pohovor, Informace podává: Hana Šefránková, e-mail: vednab.pisek@nadeje.cz. Pracoviště: Naděje - pracoviště purkratice, Ke Statku, č.p. 1, 397 01 Písek 1. Informace: Hana Šefránková, .

Gastronomie - Gastronomie Obsluha v zařízeních rychlého 12 200 Kč

Obsluha v zařízeních rychlého občerstvení OBSLUHA V RYCHLÉM OBČERSTVENÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: CIZ, Náplň práce: příprava jídla v rychlém občerstvení (kebab), Požadujeme: spolehlivost, komunikativnost, zdravotní způsobilost, Potravinářský průkaz podmínkou, Pracovní doba: 2 směny dle rozpisu Po - Čt 9:00 - 0:30 hod, Pá - So 9:00 - 4:30 hod., Ne 10:00 0:30 hod.. Pracoviště: Abu business s.r.o. - pracoviště, třída Národní svobody, č.p. 31, 397 01 Písek 1. Informace: Lenka Petrášková, .

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 500 Kč

Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů OPERÁTOR/KA VÝROBY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: CIZ, Náplň práce: montáž dílů, obsluha výrobních strojů (lisů), vizuální kontrola dílů., Požadavky: manuální zručnost, dobrý zdravotní stav, fyzická zdatnost, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, stravenky, zajištěné ubytování., Vhodné i pro absolventy., První kontakt: pí. Markéta Soukupová tel. 606 774 081, email: marketa.soukupova@agenturatriangle.cz nebo osobně na pobočce agentury: Velké náměstí 27/19, Písek - (budova Komerční banky - 2. patro), Zájemci se mohou dostavit na výběrové řízení dne 18. 7. 2018 v 9:00 hod. na ÚP Písek, 5. patro, číslo dveří 601.. Pracoviště: Triangle recruitment cz s. r. o. - pracoviště písek, za pazdernou, Za Pazdernou, č.p. 1531, 397 01 Písek 1. Informace: Markéta Soukupová, +420 606 774 081.

Výroba - Výroba Montážní dělník 20 800 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení DĚLNÍK/ DĚLNICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20800 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlavní povinnosti, :- obsluha výrobních strojů dle pracovních instrukcí, - manipulace a ukládání vyrobených dílů a komponentů, - kontrola kvality hotových výrobků , - udržovat stroje, zařízení a pracoviště v čistotě, - neustálé dodržování stanovených norem BOZP., Požadujeme:, - schopnost pracovat jako člen týmu, , - manuální zručnost a fyzickou zdatnost, - práce vhodná pro muže i ženy, - schopnost posuzovat výrobní a kvalitativní parametry, , - praxi v automobilovém průmyslu, slévárenství, práce s kovem (hliník), montáž, práce s plasty - výhodou , , Nabízíme:, - smlouvu na dobu neurčitou, - zaměstnání na hlavní pracovní poměr (kmenový zaměstnanec), - platový růst, , Zájemci mohou poslat CV na e-mail: job@aisin.co.cz nebo přijít osobně na vrátnici společnosti, kde jsou k dispozici osobní dotazníky. Dotazník je možné vyplnit na místě, případně si jej vyplnit doma a přinést nebo odeslat na adresu společnosti poštou., Kontakt: Lenka Šafránková, tel.: 606 609 192, e-mail: job@aisin.co.cz. Pracoviště: Aisin europe manufacturing czech s.r.o., Čížovská, č.p. 456, 397 01 Písek 1. Informace: Lenka Šafránková, +420 606 609 192.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Setkání na vlastecké návsi.

Setkání na vlastecké návsi se vydařilo

Pouť u kostelíka svaté Rozálie.
8

Kostelík svaté Rozálie oživila pouť

Ples růží zakončil oblíbenou letní taneční školu

Písek - Plesová sezóna sice již dávno skončila, ale v pátek odpoledne se v místním kulturním domě opět tancovalo. Konal se zde Ples růží, který zakončil 5. ročník velice oblíbené prázdninové akce pro děti - Letní taneční školu. A na pověry, že pátek 13. přináší smůlu, nikdo z dvaatřiceti dívek ve věku 6 - 13 let nevěřil.

Přepravky od piva a limonád zlákaly neznámého zloděje

Protivín - Šestatřicet přepravek s prázdnými lahvemi od piva a limonád ukradl neznámý zloděj ze skladu protivínské firmy v noci ze čtvrtka 12. na pátek 13. července.

Zlato z XTERRA Czech si odváží Ruben Ruzafa a Helena Karásková

Prachatice - Po dvouleté pauze se do jihočeských Prachatic vrátil světový podnik terénního triatlonu XTERRA Czech v režii otce a syna Pilouškových. Cenné tituly vybojoval fenomenální Španěl Ruben Ruzafa a česká hvězda Helena Karásková.

OBRAZEM: Po Vajgaru se proháněli draci

Jindřichův Hradec - První ročník Vajgarské saně, závodu dračích lodí, se odehrál v sobotu na rybníce Vajgar.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT